Svatební šaty. Jaká je orientační cena půjčení / koupě?

denisa515
9. únor 2020

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli jste si ted některá nepujcovali nebo nekupovali svatebni saty. Chtěla bych vedet orientačně ceny, někde jsem slyšela že levnější šaty mají v polsku, ale nevim jestli půjčovné nebo koupě, manželka táty si tam kupovala krátké obyčejné pouzdrove šaty a staly ji 10000,- tak si neumim predstvit kolik by me staly šaty ktere bych chtela já. Chtěla bych takové ty jako pro princeznu 😁 s velkou tylovou sukni. Pridam fotku pro představu, uvazuji ze poridim saty z fotky a pripadne si je necham upravit. Nechceme za svatbu utratit vsechny uspory, mame male dítě, ale zase to chceme mit hezke 😁Budu rada za jakékoliv ceny, tipy, rady. Děkuju

krupka3
9. únor 2020

Ja si pujcovala v Brne za 15000,- + dalsi penize za dlouhy zavoj a jeste za neco, uz si nepamatuji. Bylo to pred rokem a pul.

tynka9
9. únor 2020

Nechávala jsem si šaty šít na míru, byly krásné, vršek s portugalskou vyšívanou krajskou a vyšly mě kolem 7t. A nemusela jsem řešit, jestli když je nějak poškodím, nebo umažu víc než, tak budu muset ještě doplácet salónu...

veru181
9. únor 2020

Před pár lety jsem kupovala v jednom svatebním salonu v Praze použité princeznovské za 3000 i se závojem. Byly vyčištěné, jako nové 🙂 Pokud by ti použité nevadily, tak se dá opravdu sehnat dobře - nebo koupit od někoho na bazaru. Kvanta šatů se dají sehnat na svatební alternativě MK beremese.cz. Měla jsem podobnou představu jako ty - mít svatbu hezkou, ale neutratit všechny úspory 🙂

uzivatelkapetra
9. únor 2020

Já měla půjčené z Havířova, na jedné ulici jsou tam v podstatě tři salóny. Měla jsem takové celkem obyč, ale stály mě fakt pár šupů i s botami. Už přesně nevím kolik, ale do 5t určitě. Je to skoro tři roky.

kachna001
9. únor 2020

Kupovala jsem v Polsku za 5tis, pro mě byly nádherné ❤️ ale splývavé, takový spíš antický styl... Kámoška si zas půjčovala (!!!) za 12tis 🙈 ceny u svatebních šatů jsou fakt různé, v Polsku jsou sice levnější, ale asi ne o tolik, kolik si lidi představují 😕 já osobně bych si šaty už nekupovala, aby mi ležely ve skříni? Na co... A prodat je, to je něco jako prodat kočárek... Prodávají se dlouho a hodně pod cenou

denisa515
autor
9. únor 2020
kapii
9. únor 2020

Já jsem koupila od paní, která si je nechávala šít, měly jsme hodně podobnou postavu, tak mi sedly. Stály 6 tisíc. Měly jsme svatbu na dovolené, tak jsem potřebovala vlastní.

levandule_k
9. únor 2020

Já si šaty nechala ušít, protože jsem nechtěla princeznovské a v salónu měli výběr převážně z princeznovských. Cena se vždy odvíjí od použitého materiálu, kvalitní krajky jsou drahé. Dostala jsem na cenu půjčovného v salónu, ale nemusela jsem mít strach, že se je poliji a budu platit další poplatek za zničení.

Ty šaty jsou pěkné, ale osobně bych měla strach, že budou vypadat o dost jinak než na obrázku.

Spíš bych zapátrala na beremese.cz v bazárku nebo ve výprodeji v salónu.

malytlustyhroch
9. únor 2020

Saty na fotce jsou nadherne, ale jestli je to nejaky obchod "preposilame-z-ciny.com", tak od toho by me odradily vsechny ty videa a obrazky na internetu "objednane vs. dorucenne svatebni saty". Osobne mam taky dobrou zkusenost s odkupem starsich satu z pujcovny, ale na to clovek musi mit cas je hledat, coz ne kazdy ma, ze. Myslim, ze jsem prosla pujcoven asi patnact (4,5 roku zpet, pujcovne tehdy bylo od 3 000 do 30 000, nakonec jsem jedny princeznovske, ale trochu mene nez ty na fotce) odkoupila za 3500 + asi 700 pujceni spodnicky). Tip: cim mensi pujcovna - tim mensi ceny, cim mensi mesto - tim mensi ceny.

margi23
9. únor 2020

Ja jsem si nechala usit v Havirove a staly cca 13000. Pani byla moc sikovna...

astyna88
9. únor 2020

Zalezi,kde si je chces pujcit. Ja jsem z malomesta a nejdrazsi byly za 7500 kc a to moje ve stylu morske panny vc zavoje,rukavicek a spodnicky. Ppdle me se spis vyplati saty si nechat usit. Ja si je zamluvit v lednu,svatba v zari a behem.te doby jsem zhubla 10kg a padaly ze me.....

piggy123
9. únor 2020

Moje švagrová si šaty jen půjčila a stálo to 15 tisíc! Neuvěřitelná cena 😱 Z tohoto důvodu jsem pro svoji svatbu zapátrala na internetu a objednala si vlastní šaty šité na míru za 1500 Kč! Ano, pochází z Číny, ale kvalitou odpovídaly šatům z luxusních salonů! Můžu jen doporučit - Jjshouse.

Objednala jsem si tak šaty, závoj, kytici, ozdobu do vlasů, župánek pro nevěstu, dárky pro svatební hosty. Všechno super. Až na boty! Boty jsem vyhodila. Smrděly příšerně plastikem i po dvou týdnech na balkoně! Boty z této stránky nebrat! Zbytek doporučuju

sigyn
9. únor 2020

Kupovala jsem šaty ve zdejším butiku za 4500,-. Byly úplně nové, "princeznovské" a dovezené z Francie. Dokupovala jsem k nim jen spodničku (+400,-) a rukavičky (+120,-) a všem přišly nádherné.

ah1234
9. únor 2020

V Prahe za saty ktore vyzeraju "luxusnejsie" das vela. Ale maju aj pozicovne, kde pozicias do 10 tisic. Moje stali 18 a to som nemala take velke sukne 🙂 druhe co som skusala s vacsou suknou bolo za 22

miky25117
9. únor 2020

Mrkni na marketplace na fb dá sa tam vybrat ja som zrovna dnes kupovala stáli ma 2000

12misulkq
9. únor 2020

Já půjčovala teď v Brně původně pujcovne stalo 13600 já chytla akci a vyšli mě na necelých 11 tis....
S tím ze mám v ceně už veškeré doplňky od bizu, závoje , bolerka či kožešiny 🙂

maminkaha
9. únor 2020

Já jsem měla půjčené ze salonu za 6000 Kč (před 6 lety) - menší město, byla to úplně nová kolekce, přede mnou je nikdo neměl. Kamarádka má nyní půjčené za 12000 Kč (stejné město, jiný salon) - v ceně má tedy i kadeřnici a kosmetičku, což já jsem neměla.

iris92
9. únor 2020

Ja si pujcovala, sice na malem meste ale v dost dobrem salonu, saty Pronovias za 16 000,- Urcite byly i levnejsi, ale tyto byly laska na prvni pohled 🙂

zuzangel
9. únor 2020

Tak přesně na tento e-shop POZOR! Viz diskuze...osobní zkušenost bohudiky nemám, já bych do takových pochybných nikdy nešla a raději volila odkup ze salonů nebo z bazaru.
https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/fashionfashion-cz-spatna-zkusenost-s-timto-eshopem/

eviicka
9. únor 2020

Jak už tu zaznělo, čím menší město, tím to bude levnější. Já si půjčovala před 4 roky v krajském městě za 6600, v ceně byla úprava aby přesně seděly a doplňky (bílý kabátek, motýlek, k dispozici byl i deštník a možná ještě něco). Vyhovovalo mi, že jsem si jich mohla zkusit větší počet a vybrat ty které nejlépe sedly (asi 10 model a takové, které mě podle fotky nezaujaly a nakonec super).

sarrita
9. únor 2020

Záleží na velikosti města, kde si šaty půjčíš. Já měla půjčené v menším městě za 7.500,-, kolegyně z práce si půjčila ve větším městě za 20.000,-. Kamarádka koupila ze svatebního salonu, který starší zachovalé modely rozprodával za 3.500,-. Určitě bych neobjednávala z Číny, protože kamarádka švadlena už několik takových šatů opravovala a dá se říct, že je síla celé znovu.

snahnah
9. únor 2020

@denisa515 Zkus salon Karina v Ostravě Svinově, mají levné půjčovné. Co jsem zkoušela jinde stalo půjčení 11000,- a u druhých 15000,-. Nakonec si nechám ušít za 18000,- ,ale protože budou z více dílů a nebudou bílé, využiju je i potom 🙂

gracinka7
9. únor 2020

Záleží na tom, kde a jaké šaty. Na malém městě nová kolekce 6500,-; stará kolekce 4500,-
Praha satygohome jedny půjčovné 19000,-; druhé 21000,-

mariegroth
10. únor 2020

Kdyz se vdavala sestra, tak v salonu rekla, ze je chce do tanecnich, tak usetrila opravdu tisice! Takze to je docela dobry figl.
Ja si saty koupila. Byla jsem tehotna, ale chtela jsem saty snu. Nejenom neco do ceho se vlezu. Ted je budu prodavat. Preci jen uz je nosit nebudu.Saty me vysly v prepoctu na 80,000 KC a upravy skoro 18,000 KC.

slunea
10. únor 2020

Vdávala jsem se v r. 2015, šaty jsem měla půjčené v salonu Mirael v Havířově. Půjčovné na moje šaty bylo 6500 a 1000 jsem měla slevu, protože jsem se rozhodla při první návštěvě. V salonu byli moc ochotní, šaty mi upravili podle mých představ a ani nemrkli, že musí nové šaty v dubnu zkracovat na mých 160cm...

lachtanice86
10. únor 2020

Půjčovala jsem si šaty za 1.500,- kč včetně závoje a bot. Je to skoro 5let, půjčovna v Kozojídkach, odkaz na půjčovnu
https://www.saty-rosulkova.cz/kontakty

martaskaaa
10. únor 2020

To je určitě z Číny. I když kámoška si z Ali objednala svatební, lehce nechala upravit a byly pěkný, asi za 2tisice, ale ne tenhle styl. Spíš bych se bála, aby ti za 5tis nepřišla nějaká záclona.😂

marti89
11. črc 2020

Do šatů z Číny bych nešla, bála bych se, že mi přijde záclona. Koupila jsem si šaty na bazárku Facebooku od svatebního salonu v okolí, který vyřazuje pravidelně modely a vozí nové z Itálie. Stály 2 tisíce a seděly krásně.

habaloon21
28. lis 2020

Já jsem si půjčovala v Nuance v Praze, byly to šaty snů, jiné bych nechtěla. Půjčovné bylo sice dražší (19 tis.), ale veškeré úpravy v ceně a fantastický servis, neměnila bych. Tyhle: https://www.nuance.cz/svatebni-saty/rosa-clara-...

penny87
28. lis 2020

Kamaradka si z Ciny objednavala saty a la sexy princezna a prisly uplne nadherny, ale je jedna z mala, z Ciny bych se dost bala 😊 ja se vdavala uz pred 12 lety, saty tenkrat pujcovne v Praze myslim 9 000, v cene smoking pro zenicha. Princeznovske, tudiz jsem kupovat nechtela, ty uz se nevyuziji. Koupila bych jen, kdybych mela vybrane nejake jednoduche, v boho stylu, kostymek.. proste co se da jeste vyuzit.