Jak oblékat novorozence v létě?

jitulien
15. únor 2018

Ahoj holky, čekám na 1.7. své první mimčo a nevím, jaké věcičky mu mám nakoupit na léto do kočárku. Dostala jsem už spoustu deček, ale teplé, což využiju tak v chladných dnech. Klidně hoďte pro inspiraci fotky svých broučků a berušek v kočárku v létě.

bekyc
15. únor 2018

Syn se narodil v květnu, tak jsme prvních 14 dní balily do zavinovačky, měl na sobě většinou body a overal, ze začátku tenkou čepičku... a pak v létě v těch nejhorších vedrech měl jen body s krátkym nebo s dlouhym, občas ponožky, měl věčně studený nohy i v teple. Pak deku, spíš tenkou, tu jsme brali podle počasí a nebo látkový plíny, takovýty hezký barevný, často místo deky stačily. Pak bych doporučila mikinu, tu jednoduše v kočárku rozepneš, a sundáš, když bude teplo. Měli jsme i tenkou bundičku, ale tu jsem vytáhla fakt jen párkrát, ale třeba v září už se hodila. Takže za mě, pořiď si pár bavlněnejch overalů, bodyčka s krátkym i s dlouhým, 2 mikiny, tenkou bavlněnou čepičku (klobouček je do kočárku blbej), tenkou deku, a ty látkový plíny.. my si s tím vystačili 🙂

jitulien
autor
15. únor 2018

@bekyc díky moc 🙂

renuliena
15. únor 2018

@jitulien já čekám svoje prvni 6.7 a taky jsem premyslela, bylo mi řečeno že pro novorozence nemám pořizovat body s krátkým rukavem vubec, anebo prý alespoň ne v červenci, detem a ještě novorozencum prý není až takove horko, tak zatím mám pouze s dlouhym rukavem

karolly
15. únor 2018

Prvního syna jsem rodila 8.6. Prvních pár týdnů nebyl extra hic, v kočárku měl body, tepláčky a přes sebe slabší deku. Když začaly vedra, ležel v kočárku jen v krátkém overálku nebo body s kr.rukávem a bez tepláčků, jen s tenkými ponožkami. Pokud mi přišel chladnější, hodila jsem přes něj třeba jen látkovou plenu.
Když nebylo hezky stačil kabátek nebo mikča, tepláčky a deka. Jak vždy oblékala podle sebe. Jen jsem brala, že leží a měl přes sebe tu deku, když to nebylo na plavky pro mě...

jitulien
autor
15. únor 2018

@renuliena tak pokud bude 30 st. tak úplně nevím s tím dlouhým rukávem 🙂 aby pak prcek neměl úpal

@karolly díky 🙂

karolly
15. únor 2018

Holky fakt se řiďte hlavně pocity. Sami nejlíp poznáte, jak se miminka cítí 🙂 Pokud by mu byla zima nebo teplo, bylo by mrzuté a podobně 🙂 Jinak náš mladý se ve dvou měsících koupal i s námi v bazénu. Bylo fakt vedro a voda měla 28... Jak se mu to líbilo. A pak spal jako špalek 🙂

bekyc
15. únor 2018

@renuliena Jestli můžu radit, tak kup i s krátkým. Já aspoň jedno v těch nejmenších velikostech měla... Dokonce v něm jel z porodnice, na něm overal. Jedno stačí a pak se uvidí, jestli další budou potřeba.

renuliena
15. únor 2018

@bekyc dekuji moc za radu, tak já si radeji pořídím i s kratkym rukavem a uvidí se, děkuji

renuliena
15. únor 2018

@jitulien tak raději poridim i s kratkym rukávem a uvidime 😉