14denní holčička při koupání strašně pláče. Poradíte?

key25
28. únor 2013

Ahojte mamky,

naše holčička při každém koupání strašně pláče a kope okolo sebe můžete mi poradit co stím?

domcaz
1. zář 2015

Ještě to tu nezaznělo a už asi ani nebude potřeba, koupání už máte určitě vyřešené 😉 ale kdyby to třeba četl někdo, kdo by chtěl ještě poradit....my jsme měli v porodnici taky problém, sestra malou vzala, všechno frk frk, ve vodě se s tim nepárala a malá řvala jak tur, bylo mi jí líto ☹ když jsme přišli domů, měli jsme připravenou vaničku s podložkou pro miminka http://www.wegababy.cz/cz/22358-penova-podlozka... ... krásně se to osvědčilo, samozřejmě jako učitelka plavání jsem malou nepokládala na podložku celou ( tzv. i hlavičku), ale výborný hmat, který dodá ve vodě dítěti pocit bezpečí s vámi je, když ho chytnete pod ručičkou ( v podpaží) a hlavičku si položíte na předloktí. Druhou ruku máte krásně volnou, abyste mohla miminko omývat. Dobré je děťátku pobrukovat, mluvit s ním, popřípadě říkat básničky, usmívat se a hlavně, vše dělat v klidu a ne ve spěchu 🙂 když jí meji zádíčka, zase...rukou si jí chytnu pod ručičkou ( v podpaží) a bradičku dám přes předloktí, nechám jí ve vaničce klečet a omývám. Vše je bez breku, v klidu a pohodě, podložku jsme pak odložili po týdnu, kdy jsem viděla, že to zvládneme i bez ní, protože se malá už cítila ve vodě dobře. Není nad to zezačátku využít takovouto pomůcku, kdy miminku dodáte pocit stability 🙂 Ať se daří 🙂