Antibiotika Azitromycin Šándor 500 mg a kojení. Máte s tím zkušenost?

23. říj 2020

Dobrý den, mám dotaz. Paní doktorka mi napsala antibiotika Azitromycin na zánět močáku. Ptala jsem se jí jestli to můžu když kojím a bylo mi řečeno že ano ale v příbalovém letáku a i co jsem si tak všude možně pročetla tak píšou že nesmím kojit a ještě dva dny po dobrání nekojit. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Malej mi bez prsa nevydrží kord když mu teď rostou zuby a flašku mi zahodí... Nevím co teď ☹️

autor
23. říj 2020

Azitromycin Sandoz 500mg

tynka9
23. říj 2020

Z ofiko lékárnického zdroje...

Azithromycin se vylučuje do mateřského mléka. Díky dlouhému poločasu je možná akumulace

v mléce. Informace získané z publikované literatury ukazují, že při krátkodobém užívání se klinicky relevantní množství v mléce nevyskytuje. U kojených dětí nebyly pozorovány žádné závažné nežádoucí účinky azithromycinu.

Při rozhodování, zda kojení přerušit nebo přerušit a znovu začít s léčbou aithromycinem či ne, se má zohlednit benefit kojení pro dítě a benefit léčby pro matku

jannym
24. říj 2020

Uzivala jsem taky pri kojeni, doktorka me upozornila at davam synovy navic probiotika a v pripade prujmu kontaktovat pediatra a ji a ze by mi vymyslela jine ant, ale vzhledem k mym zdrav problemum by ant druhe volby nemuseli mit pozadovany ucinek...

herbinaaa
25. říj 2020

zkus dát synovi navíc probiotika a zkus se poradit s lékařem, zda bys je taky měla brát.