Chemoterapie. Zkušenosti?

lijurena
28. bře 2020

Dobrý den. Zajímá mě zkušenost s chemoterapii.

nanyh
28. bře 2020

Záleží co ve finále chcete vědět 😊

mamio
28. bře 2020

@lijurena záleží jaka chemoterapie, je jich obrovský množství a taky každý na něco jinyho a atd...

lijurena
autor
29. bře 2020

Pardon. Neupresnila jsem🙈
Tchán má rakovinu prostaty 10 let. Byl na operaci a pár let o. K. Před rokem se mu začalo zvedat PSA a na podzim dostal léky, nevím přesný název.Dle toho co řekl, to měli být náhradou za chemoterapie.Po nich mu PSA kleslo z 10,4 na 4.Asi před 2 týdny byl na kontrole a PSA že mu zvýšilo na 4,7 a dr. mu navrhnu chemoterapie. Nevíme co od toho očekávat...

nanyh
30. bře 2020

@lijurena Každý člověk to snáší jinak. Někdo to pomalu na sobě nepocítí a je např. jen slabší a někoho to smete, že je týden mimo. Také záleží jaký typ/y chemoterapie dostane. Bude to možná náročnější období, ale zvládne se to🍀 držím palce.

lucie11111
30. bře 2020

záleží jakou variantu chemy dostane, jak velkou dávku a hodně záleží na organismu dotyčného. Já třeba měla s chemou velké problémy a i když už budu mít skoro rok od ukončení, stále mám nějaké problémy, ale i hodně spolupacientek to snášelo dobře, byly třeba jen hodně unavené. Pokud budou nějaké problémy, existují i podpůrné léky, které problém aspoň částečně eliminují. Já za sebe doporučuji hlavně hodně, ale opravdu hodně odpočívat a jíst lehčí jídla. A pak uvidí, no.

lijurena
autor
30. bře 2020

@nanyh děkuji moc❤️

lijurena
autor
30. bře 2020

@lucie11111 děkuji moc❤️ chci pomoct příteli, protože má velklmi zkreslené vnímání co se týče této léčby.