Fascinace mobilem, počítačem. Znáte to u svých miminek?

lady_giraffe
3. led 2017

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda to máte doma taky, popřípadě jak si to vysvětlujete.

Náš prcek bude mít za chvíli půl roku a je fascinován počítačem, mobilem, televizí, chůvičkou, dálkovým ovládáním a podobnými věcmi. Nemusí to být ani zapnuté, prostě stačí, aby daný přístroj viděl a hned se k tomu žene (teda píďalkuje😀) Když před něj dám několik různých věcí, vždy si najde toto a jde za tím. Chápu, že to je zajímavé a jiné, než hračky, ale rozličných podnětů má opravdu hodně (hrajeme si se vším, co doma je - od kelímku od jogurtu, lavoru na prádlo, pet lahve, prostě všechno možné) a přesto jde po elektronice jak slepice po flusu.

Nevím, jestli mám doma dalšího budoucího ajťáka/elektrikáře, nebo čím to? Moc se mi nelíbí tahle jeho záliba, ale protože manžel i já pracujeme z domu, tak prostě počítač a telefon musí být vždy po ruce a v dohledu...

Děkuji za reakce

popelka1984
3. led 2017

Můj synek to mel taky tak, jak začal vstávat v osmem měsíci tak se doplazil před televizi, postavil se a fascinovaně mackal čudlíky a byl by tam půl dne. Tlačítka,ovladače,zkoumat co kam patří,kam co strčit to ho hrozne zajímalo. Byl to takový koumák, všechno by zkoumal do hloubky. Byl v tomhle jiný než deti okolo.Teď je mu 2,5 roku a řekla bych že mu to stourani zustalo

jjustyna
4. led 2017

Tohle je naprosto normální. Malá má 19 měsíců a umí si sama dojít k televizi a zapnout pohádku. Co jí nezajímá až tak moc, do toho nestoura. Počítač ví, že je na prohlížení fotek a dost, telku si odkoukala a zapne ji. Taky to měla tak, že když se začínala otáčet na břicho a chtěla jsem, ať to ukáže babí, tak se ani nehlava. Dát k ní ovladač, to byla na břiše hned. Podle mě na tom není nic špatného .

lenkas1982
4. led 2017

Znám velmi dobře. Mám 13m dceru a mobil, dálkové ovládání a počítač jsou prostě top. Jakmile ma šanci se k nim dostat, nedá pokoj. Televize ji teda nastesti zatim nebere, i kdyz je pustena, nekouka na ni. Myslím si, ze to ma co dělat s tim, ze kdyz ma člověk mobil v ruce nebo sedí u počítače, nevěnuje se ji. Ja si pred ni k počítači vůbec nemůžu ani sednout, hned je u me, nedá pokoj dokud si ji nevezme na klín a pak se sápe po klávesnici a buší na ni. Manžel ji ted pod stromeček dal starou klávesnici z práce, ustřihl kabel, rozebral ji, ja ji pořádně vydrbala a ma ji na hraní. To ji baví, ale její posedlost počítačem to nezmensilo.