Hygiena rukou, hraček, jídla u dětí

pekluska88
18. pro 2016

Ahoj. Zakládám tohle téma,abych si udělala jasno co podle jiných normální a co už ne,protože kvůli me choulistivosti ohledně hygieny máme s manželem docela rozepře a tak by mě zajímalo,jak to chodí jinde. Jak často si vase děti umývají za den ruce? Když přijdou z venku,to je jasný,ale umývají si je třeba ikdyž mají jen svacinku a hrají si před tím v pokoji? Když spadne miminku hračka doma na zem omyvate ji/perete? Před pár dny spadlo naší třílete ve městě (Brno) na zem pití,co jsem ji zrovna koupila,vršek se rozlomil a pítko se dotklo země. Po pravdě,kdyby u toho nebyl manžel,nedala bych ji to. Takhle jsem ji to vratila... Zajímá mě názor ostatních,třeba i konkrétně na situaci s tím pitím. Docela bojuju s tím,ze bych nechtěla nic podcenit,ale sterilita taky asi nebude to nejlepší...

krealeaa
23. únor 2017
Uživatel krealeaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krealeaa.

@pekluska88
Jestli si na to tolik potrpíš, tak ybch doporučila pro malou „na ven“ antibakteriální gel Bob a Bobek 🙂 . Hezký voní, ne jako ostatní antibakteriální gely. Já ho používám, a jak na něj tak koukám tak se hodí i pro děti od 1 roku.

https://www.benu.cz/aromatica-antibakter-gel-na-cesty-bob-a-bobek-75ml

ditta01
23. únor 2017

Malá 2,5roku umyvame ruce po záchodě když přijdeme z venku a před obědem nebo když je má špínavé. Naštěstí byla super mimino nestrkala nic do pusy takže jsem nemusela mít strach že něco najde na zemi a sní to třeba drobek. I když jednou jsem ji nacapala měla asi rok že měla v puse morceci bobek. To byl fakt hnus a to jsme vytirali a vysavali pořád. ☺ A to bylo poprvé a naposled jinak fakt nic do pusy nedávala ani dudlík neměla nechtěla ho. Ale co jsem nesnášela když jsme přišli na návštěvu k tchýni malá ve vajíčku a hned se přiřítil pes a snažil se ji olizat na obličeji. Pár krát ji lizla. A malé se pak udělal lišaj na puse. A tchanovci že jsem strašná citlivka a moc to řeším 😟😤

silvapokorna
28. kvě 2017
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Taky bych řekla, že to moc řešíš. U nás se ruce myjí z venku, po wc a po jídle, protože to mají samozřejmě všude 🙂 Nebo prostě, když je mají viditelně špinavé. Jinak přehnaná hygiena narušuje imunitu, tak pozor na to. Já zase řešila, zda holkám dávat mýdlo a pěnu do koupele a jaké, zda i extra na intimní partie a zda je mýt rukou nebo houbičkou. Nakonec jsme různé pěny a mýdla zkusily a v pohodě, jen se to snažím nepřehánět, na intimní partie nedáváme nic, jen vodu a dostaly jsme od babičky Calypso zvířátkové houbičky, tak to holky baví, myjí si už vzájemně záda, tak pohoda 🙂

rituska88
28. kvě 2017

Syn (3 roky) si myje ruce po WC, když přijde z venku, samozřejmě že když si na zahradě hraje na písku, tak jde do vany celej 🙂 Před jídlem se doma umývá jen pokud má ruce viditelně znečištěné; pokud má jíst něco na zahradě nebo jinde venku, utírám ho vždy vlhčenýma ubrouskama nebo pokud to jde, tak se umývá vodou. Pokud mu hračka spadne doma, tak ji hned neumývám nebo neperu, doma máme čisto. Ale pokud třeba venku spadne plyšák, doma už mu ho nedávám a vyperu ho. To samé když si vezme plyšáka do autobusu a poválí ho tam všude - osobně mi přijde nechutné, aby si ho pak dal do postele. Jinak jsem dost na pořádek a hygienu, když byl syn miminko, tak jsem to hodně hrotila, dudlíky a lahvičky jsem taky do určitého věku vyvařovala, teď už některé věci tolik neřeším, ale za některýma si prostě stojím. Jak píšeš s tím pitím, tak já bych mu ho prostě už do pusy nedala - vždycky to beru podle sebe, že co bych neudělala já, to neudělám dítěti - taky kdyby mi spadlo pití pítkem na zem někde venku, tak bych si to už do pusy nedala dokud bych neměla možnost ho někde umýt 🙂 To samý s jídlem - pokud mu venku spadne na zem např. rohlík nebo piškot, hodíme to někam bokem do trávy broučkům a dostane jinej, protože si vždycky představím, že tam předtím třeba čůral pes nebo plival nějakej ožralec, někdo zvracel...no prostě mi to přijde nechutný a nevidím důvod proč mu to pak dávat, když nejsme takoví chudáci aby nemohl dostat rohlík čistej, já bych ho taky ze země nejedla. Nemyslím si, že bys to moc hrotila, ono i tak se některým věcem člověk nevyhne a když to dítko pak chodí do školky, kde se všichni pusinkujou apod., tak se s těma bakteriema potká až až, ale podle mě není na škodu mít nějaké základní hygienické návyky a neriskovat zbytečně právě třeba kvůli té žloutence a dalším věcem. Jsem zdravotník a vím jak málo stačí...Máme mezi sebou spoustu lidí s žloutenkou, HIV, svrabem a dalšíma chuťovkama, občas stačí jen nějaké průjmové onemocnění a když si ten dotyčnej sám na hygienu moc nepotrpí, a oni Ti to ti lidi nebudou vykládat na potkání a nenechávají po sobě na veřejných místech viditelné značky 😉 Jasný, imunitu budovat, ale zase zbytečně neriskovat jenom proto, že jsem líná něco umýt nebo vyprat nebo koupit děcku novej rohlík. Řiď se vlastním rozumem, každej ať si to dělá jak chce, ale pokud to děláš tak jak píšeš, určitě nic nezkazíš, dítě si tu imunitu vybuduje i bez hlíny v puse, to se neboj, ale aspoň když pak třeba dostane průjem nebo něco, budeš si jistá, že Tys nic vědomě nezanedbala 😉

michalusenka
28. kvě 2017

Ja se priznam ze flasky a dudle furt vyvaruju -dcera na 19m.ale to je i proto ze mam sterilizatir do mikrovlnky a kdyz uz ho mam tak mi prijde blbe nepouzivat.v dm jsou hygienicke ubrousky ktere mam na to kdyz ji spadne dudel venku a pak pretrit jen obyc papirovym ubrouskem.ale to jen kdyz spadne tou stranou co se dava do pusy.kdyz spadne doma tak neresim-pokud neni od psich chlupu.jako dite furt neuhlidas.mala najde doma nejaky drobek a hned to strci do pusy.anebo je od pisku na zahrade a pak si strci ruce do pusy.kdyz byla malinkata tak jsem hracky co spadly i doma hned umyvala.ted to fakt nema smysl :D kolikrat ji oblizne i nas pes....to proste neuhlidas a vazne bude hur az se vsude dostane vse bude strkat do pusy atd

silvapokorna
29. kvě 2017
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@michalusenka Já sterilizovala tak do půl roku u obou a pak jsem už méně. Spíš jsem vymyla v horké vodě s čistící přípravky od NUK, taky se dají v pohodě sehnat v dm a pořádně opláchla a bylo. Jak byly větší, běhací a 2x jsem se stěhovali, tak jsem to víc a víc flákala 🙂

michalusenka
29. kvě 2017

@silvapokorna ja mam 6 flasek takze sterilizuju ob den coz je v poho

sigginka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zelenaesmolda
30. říj 2019

@michalusenka
dceri kdyz spadne dudel nekde venku tak pokud ho akutne nepotrebuje tak ji ho uz nedam a pokud ho potrebuje tak vetsinou je po ruce nejaka kavarna tak tam skocim a poprosim je o oplachnuti varici vodou z kavovaru.mame ale dudliky avent a ty vetsinou padaji na zem tim plastem protoze je tezsi takze dudel se nezaspini