Kdy a jaké pečivo pro dítě s hypoalergením jídelníčkem?

vitaka
5. bře 2008

Prosím o radu ostatní zkušené maminky.....mám synka, měl devět měsíců a nevím kdy a jaké pečivo mu můžu zkusit dávat. Má hypoalergení jídelníček. Já mám totiž ekzém a manžel alergie, tak proto ten hypoalergení jídelníček. Moc jídlu nedá, nejradši má kojení, ale přeci jen bych už ráda zkusila nějaké pečivo, aby si zvykal na tuhou stravu. Uvažovala jsem o kůrce chleba, ale zase chleba obsahuje mléko a vejce a to on nesmí, tak nějak jsem bezradná co mu dát, nebo něco upéct??? A zároveň se chci zeptat......jídlo měl zatím i bezlepkové, takže už je určitě i na čase vyzkoušet nějaké s lepkem, aby se vyloučila alergie na lepek....co by se mohlo ale stát, když mu dám něco s lepkem a on by byl přece jen na lepek alergický? nehrozí něco vážného? 😒

hejdita
5. bře 2008

skus kukuricne krupky.....ja je doma mam a nasla sem tam slozeni ze je to z 99% kukuricna krupica a teda jedla sul......ale te tam moc neni je to spise take bez chuti 😉
sou tvrdsi tak je muze chvilku zuzlat a dite si s nim poradi......a je to egracni kdyz se to prilepi na ruce a deti to tak trochu nechapou ze kdyz otevrou ruce tak to nespadne jak byli zvyknute 😀 😀 😀

hejdita
5. bře 2008

no ono to neni moc pecivo ale je to obylnina 🙂 😵

vitaka
autor
5. bře 2008

dík za tip...aspoň to můžu zkusit....
.....pokud máte další maminky nějakou radu....budu ráda.

natalien
5. bře 2008

Ahojky,
tak kukuřičnými křupkami určo nic nezkazíš. Jinak na trhu je i bezlepkový chléb, sice to není tak častý, ale v prodejnách se zdravou výživou ti určo poradí. Jinak ti můžu napsat nějaký receptík, jestli budeš chtít 😉
Nellince kupuju ještě sušenky v DM od Alnatury - Bio, jsou se špaldou. Nejsou bezlepkový, ale ani z pšeničný mouky.
A kdyby na lepek přeci jen alergický Kubík byl, tak jedny z příznaků je zarudnutí a svědění kůže a může otéct i krk 😒
Jo a ještě jsem v Bille viděla bezlepkový piškoty, pytlík asi za 18,- 😎 😉

vitaka
autor
7. bře 2008

Natalien....díky, já to po desátém měsíci zkusím.....a jestli nebude na ten lepek alergický tak to bude hnedka lepší a ty recepty ráda uvítám...

hejdita
7. bře 2008

jo a jeste mne napadli ryzove nebo kukuricne take racio chlebiky.....ty ryzove sou jemne a sou mnam nase Klára je ma tuuuuze rada....... 😉 a vas Jakub je o chlup starsi tak si myslim ze to dokaze papat....kdyz to de i nasi Kláre 😀

rketka
9. bře 2008

Mam take alergicke dite - mleko, mouka (ne lepek), vajicko a dalsi, no a do roka a asi tri mesicu jsem davala ryzove chlebicky ci ty kukuricne krupky, pak jsme ji proste jednou zkusili dat rohlik a nic se nestalo, po chlebu taky ne, pak se mi osypala po nejakem celozrnnem sucharu. Ptali jsme se na alergologii, jak to teda s tou moukou je, no a pry obsahuje spoustu ruznych bilkovin, tak jen nektera nasemu diteti vadi a chleba je jiz upravena mouka, tak proto pry taky. Jo a nedavno jsem rozpekla bagetu, ktera ji normalne nevadi, dala ji jeste teplou a osypala se mi, moc tomu nerozumim. Nekde jsem cetla, ze by se malym detem paradoxne nemeli davat celozrnne vyrobky, ze jim to zpusobuje zacpu, neumi pry zatim moc travit vlakninu. No ale celkove to s tim pecivem neprehanim, radeji stale davam ten ryzovy chlebicek, moc mi ho ale uz nechce bastit pote, co ochutnala rohlik.

ria80
9. bře 2008

Když by měl nesnášenlivost lepku,tak může být ekzém,jak už tady někdo psal.Ale u tak malých děti se to nejvíc projeví velikým průjmem,nafouklé bříško,vveliká únava,celkové neprospívání,anémie.
Taky budu zavádět lepek až po roce.Malá byla 7 měsíců plně kojená,teprve nedávno jsme začli dáat první lžičky zeleninky,ale nemáme nahrazený ani jedno jídlo úplně.Ale co má čas,nic jí neuteče,když budem postupovat pomaleji.Vypadá,že jí nic nechybí.