Matky kuřačky a péče o dítě

evavit
1. črc 2015

Htela jsem se zeptat.Docela dost me nastvala znama kdyz po dokoureni cigarety po chvilce podala memu malemu tu zdravou lahev aby se napil a vzala to tema smradlavejma prstama za to pitko.Kdyz jsem to pak dala do pusy tak jsem to z toho citila.Vecer se mu lahev jarm vydrbala a doufam ze to staci.vy mamky kuracky si asi taky tezko venku po kazdy cigarete myjete ruce a jste nuceni na tu lahev jakkoli sahnout ze?

schotja
1. črc 2015

@teatime 🙂
Nějaký kurs asertivity by semtam potřeboval každej.. Mně trvalo několik let zbavit se postoje "dělej co se od tebe očekává, abys nebyla "zlá".. Dneska už si nenecham tolik líbit od ostatních lidí a myslím, že konflikty se mají řešit hned a co možná nejvíc "v klidu", protože naše okolí není jasnovidné a pokud se neozvem, že nám něco vadí, není žádná šance, že se to nějak samo změní. A když se to pořát jen nechává být, stejně přijde chvíle, kdy kalich přeteče a pak už se kolikrát v klidu komunikovat nedá.. Přeju víc odvahy a mluvit a mluvit,...
@evavit

evavit
autor
1. črc 2015

@teatime jste bajecna zena kdyz dokazete vse narovinu rict ne vsichni to dokazou a ty co to nedokazou jsou i Vas pokrytci.jak ibohe.

evavit
autor
1. črc 2015

Nebo vis co ona se kasa jak je ohleduplna a pak ji vidis ze ja malymu nekam polozim piti a ona stoji kousek u toho a juli mu u ty lahve.Ja nevim jako.... ale dost uz 🙂

teatime
4. črc 2015

@schotja Pravda. 🙂

@evavit Ale no tak. A Vy jste tak jiná než já? Když parafrázuji Vaše slova: Ne každý je tak dokonalý jako Vy a někdo si radši zapálí, než aby něco řešil.... A přesto Vám to nebrání pouštět se tady do matek kuřaček, jako by to byl ten největší póvl. Ale máte pravdu, dost už.

dzungala
4. črc 2015

Zajímavé téma - beztak je tu i jinde něco podobného. Podělím se o svou zkušenost. Tchýně hulí první ligu, nějaký levný tabák si balí a vybafne tak 60 denně minimálně. Malé jsou 4 měsíce a návštěva tchýně se už nedala odkládat, ale povím vám takový smrad, to byl humus. Kouřit v baráku nesměla, to je jasan, ale smrděly peřiny, gauč, všechno na věšáku kam si odložila svou smradlavou bundu, smrděla prakticky všechno kolem čeho jen prošla. Venku jsem dávala kočár tak 5 metrů od nich, ale stejně si malou brala hned jak dohulila a malá smrděla jako prase. Pravda je, že oni to necítí. Vůbec netuší, jak páchnou...

Říkám jí babka smradka a právě kvůli tomu, že se nedokáže omezit ani kvůli malé ji moc často neuvidí.

Když jí je lepší cígo, tak ať je její vnučkou cígo. Ale nutno podotknout, že její dcera, moje švagrová, hulí taky, takže jednoho smradlavnoučka mít aspoň bude. Jim nevadí hulit děcku pod nos ani že pak děcko smrdí jak z hospody. Oni totiž přece kouří v "jiné místnosti (kuchyň), která od obýváku není ani oddělena dveřma.

A co se asertivitity týče, na jejich smradlavé dýchánky s malou rozhodně chodit nebudu a pokud ji bude chtít vidět, přijede k nám a budu si to hlídat.

Hawk! Dokouřil jsem

mavanka
4. črc 2015

@evavit Ahoj, úplně Tě chápu, na kuřáky mám averzi a z tohohle bych vylítla z kůže.
Každopádně pítka se ke zdravé lahvi vyrábějí náhradní v mnoha barvách, stojí kolem deseti korun kus, takže kup nové a tohle vyhoď, jestli z toho máš špatný pocit - už k nové se myslím dávají dvě 🙂

tammy6
4. črc 2015

Já jsem sice kuřačka, ale ten zápach mi vadí. Nekouřím nějak extra hodně, ale vždy když dokouřím a to někde venku, pořád a neustále mám u sebe dettol, abych si vydesinfikovala ruce, jelikož nemám možnost si ruce umýt. A samozřejmě nosím i vlhčené ubrousky, otřu si ruce ubrouskem pak hodím na ruce dettol a ještě na sebe cíknu vůni. A pak teprve se přiblížím k dítěti...ale zase když mi někdo koukne do kočáru a je kuřák, tak to neřeším. Z něho je to cítit i já jako kuřák to cítím, to si musí každý uvědomit. A hlavně je rozdíl mezi péčí a přehnaností...

nonnni
5. črc 2015

@evavit vadilo by mi to, ale ne kvuli koureni, to myslim, ze takhle jednorazove nema dopad. Uplne stejne se mi vsak ekluje, kdyz rodic olizuje diteti dudlika, nebo lahev. Prijde mi to uplne adekvatne fujtajksl, ne-li horsi, nez kdyz kurak sahne na pitko. Mmch, jsem nekurak, ziji s nekurakem a mezi nekuraky, kdyz opominu sousedy, kteri ohleduplne (k vlasnim detem) huli na balkone, abychom si to uzili my 😠 😠

Pokud nekdo argumentuje tim, ze olizovanim dudliku a lahve ji cisti (naprosta pitomost), tak vrele doporucuji s sebou nosit tyto ubrousky specialne delane na dudliky a pitka.

http://www.amazon.com/Dr-Browns-Pacifier-Bottle...

vendi78
5. črc 2015

Taky se divím, že jste jí to neřekla rovnou. Ano, prkotiny taky neřeším a možná je někdy dusím v sobě, ale věci, které jsou mi fakt proti srsti, řeknu narovinu.

terezas4
5. črc 2015

@nonnni tak mě zas přijdou přehnané ubrousky než když matka olízne dítěti dudlík....jinak kuřáci, i když si umyjete ruce a stříknete sprej jak na tělo tak do úst, stejně páchnete, ten smrad to nepřebije 😎 , jsem odnaučený kuřák

nonnni
5. črc 2015

@terezas4 no a pak se divime, ze deti maji priserne zuby a problemy s ustni dutinou i presto, ze si cisti zuby a zdrzuji se sladkeho....

qz
5. črc 2015

Nase obe rodiny kouri, my ne, bude to zajimave 🙂 nam se hulilo pod nos v byte, i kdyz tam je balkon, a nekolikrat jsem rikala, aby chodili tam. Prudusky a kuze na houby. Teda pak zacla i mamca a segra. Tata je hlavne z koureni vazne nemocen. No a ja s pritelem jsme oba ostre proti. Venku to jeste jde, ale doma v zadnem pripade.

terezas4
5. črc 2015

@nonnni nevím jestli to je způsobeno olíznutím dudlíku, 5-leté jsem ho občas olízla, napila se z láhve a pod. kazy nemá, co se týče kazivosti zubů, viděla bych to i na jiné podněty než olizování dudlíku, nicméně je mi jasné že to nemusí být každému příjemné, takže jsem to nemyslela jako narážku

nonnni
5. črc 2015

@terezas4 je fajn, ze tvoje deti nemaji problemy s kazivosti zubu, ale neni zadnym tajemstvim, ze mnoho dospelych ma v dutine ustni Streptococcus mutans, ktery je zodpovedny za kazivost zubu a od toho plynoucich dalsich problemu. Da se na to delat test, u zubare se chvili zvyka takova hmota (neco mezi voskem a zvykackou) a z toho pak analyzuji, zda tu bakterii clovek ma, lze to prelecit....ona je prave zodpovedna i za ty hnede pahyly atd.

Ja nejsem na upjatou hygienu, spise naopak, ale pokud uz nekdo ma pocit, ze je potreba dudlik, nebo savicku/pitko omyt, tak bych proste neolizovala, ale pouzila tyto ubrousky. Pouzivam je treba na letistich, kdyz mrnavka porad vyhazovala dudlik...nebo i vypadl me z tasky atd...

A jisteze spatna oralni hygiena je take spoluvinikem, ale malokdo vi, ze tato bakterie vubec existuje a jaky bordel dokaze nadelat.

terezas4
5. črc 2015

@nonnni nevím, to máš pravdu a tím že nemáme problémy jsem tyto info ani nehledala, takže jsem ráda za nové zjištění

nonnni
5. črc 2015

@terezas4 ja to nechtela podat, jako lekci🙂 spis, ze opravdu hodne lidi si mysli, ze to olizovani nic neni, ale muze to byt nebezpecne...a to ani nechci premyslet, co vsechno se detem do tech pusinek dostane, kdyz matku vidi oliznout dudlik a pak si ho do pusy strci babicka, deda a siroke pribuzenstvo...kdyz muze matka.

Ja vydala velmi prisny pokyn uz u prvni, ze se detem neolizuji dudliky, savicky a ani lzicky pri krmeni...a nazdar...nikdo, ani my, ani nikdo jiny. At nekdo nepyskuje, ze to sama delam a jinym zakazuju.

evavit
autor
5. črc 2015

No tak to jsem mela v planu taky.Ale malej chce se napit po nas z flasky.Pivo dopiji po komkoli tuhle kdZ jsme byli poklizet po oslave po nekom v nestrezenym okamziku nahnul flasku a co s tim udelam???A dudlika nam sam id sebe strka do pusy.Pochybuju ze nikdy by se po nikom nenapil.

nonnni
5. črc 2015

@evavit tak jedna vec je, kdyz se stane a druha vec je to delat cilene s predstavou, ze vlastne tak cinim dobrou vec.

andrrriiik
5. črc 2015

@nonnni A vadí třeba i to,když zkusím malému mlíko,jestli je horké,přímo z flašky?Já toto dělala i u dcery,a zatím žádný kaz ani žádné problémy nemá.Ale je fakt,že dudlík jsem nikdy neolizovala.

nonnni
5. črc 2015

@andrrriiik cokoliv co prenasi sliny (a v nich bakterie) z dutiny ustni tvoji do dutiny ustni ditete. Takze i to piti z lahve. Dobre je, ze jsi u dcery tuto bakterii nemela, ale vedet jsi to nemohla, stejne, jako to nemuzes vedet ted. Proste bych to nedelala, mliko zkousim na ruce, ted uz odhadnu z teploty lahve... Nehlede na to, ze opravdu hrozi to riziko, ze v rodinach, kde je to normou to nedela jen jeden, treba matka, ale i otec, babicka, deda...a hned se ti to riziko nasobi...i o afty, opary...cokoliv.

andrrriiik
5. črc 2015

@nonnni Já to právě na ruce nepoznám,jenom přímo,když se napiju.Tak to máme štěstí,že dcera ani syn na nic takového netrpí.Ale to mají asi po mě,protože manžel trpí na opary dost 🙂

jasekd
15. črc 2015

Nestacim se divit, co nekdo resi 😅 Ani ne tak, ze to nekomu vadi, ale ze si da tu praci a zalozi diskusi 😅 Pokud mi neco vadi, reknu to na rovinu dotycnemu a hotovo, ne? Ta spolecna dovolena nebo to, ze nekdo kouri pobliz stolu, kde stoji detska lahev (bez ditete)... Mne prijde, ze jste na dotycnou proste nastvana celkove a hledate mouchy. Mene zatrpklosti, svet bude hezci 😉 😎

Co se tyka te kazivosti, male deti Strept. mutans nemaji a cim pozdeji se jim v pusince usidli, tim lip. Ted mam deti 4 a 5tilete a samozrejme uz pijeme z jedne flasky, dame si ochutnam zmrzlinu atd. Kdyz byly deti malinke, tak jsem se snazila dudliky neolizovat, nejist stejnou lzickou atd. Hodne zalezi na rodicich, jakou maji hygienu a kazivost, pokud uz trpite na kazy, nechte si je osetrit a poradne si cistete zuby. Pokud mate v puse neosetrene kazy, nebo parodontitidu (zejmena dedecci a babicky), nakazite si dite spolehlive a pravdepodobnost, ze bude na toto trpet, se zvysuje. Coz uz jsem trochu OT, ale kdyz se to tu resilo...

koran2
16. říj 2015

ja vám poradím jednu vec, jako kuřačkám, dajte si spravit Biorezonanci, je to do pol hoďky hotové, telo zabudne, jak chutí cíga, pasívné kouření nevadí, není chuť na cigu, vím, o čem vyprávám... a nepriberete, pokial nebudete dva krát tak jesť...

barulina
23. kvě 2019

Ja jsem kuraxka, nekourim a nikdy jsem teda nekourila moc. Ale niidy bych si neodpuatila kdyby to ze.me.slo citit, a veci od male a ona sama jsou svate. Bych si ty ruce urazila.

rajce4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rajce4
2. dub 2020

Dobrý den, ženy 🙂
Jsem studentka 3. ročníku Porodní asistence a píšu závěrečnou práci na téma Vliv kouření na laktaci a kojení. Ráda bych oslovila pár žen, které kouří/kouřily a přitom kojí/kojily, nebo se kojit pokoušely. Moc mi pomůže, pokud bych mohla s Vámi udělat rozhovor (chtěla jsem vás pozvat na kafíčko, ale vzhledem k momentální situaci spíš přes skype nebo email) a zeptat se na pár věcí ohledně vás a vašeho dítěte. Vaše jména samozřejmě v bakalářce uvádět nebudu. Byla by některá z vás ochotná? O🙂 Pište, prosím, na mail ra-j-ce@seznam.cz.
Moc děkuji předem za pomoc a těším se na viděnou!
Marcela Š.