Maminky kuřačky, jsou tu nějaké?

kaciobst
22. pro 2015

Zdravim, jsou tu nějaké maminky kuracky? Popř. kolik kourite denně? Omezili jste toneboj jste úplně přestali? Děkuji za každý názor 🙂

kulatakosticka
22. pro 2015

Nejsem kuřačka, ale partner byl a během měsíce přestal díky elektrickým cigaretám a snižování těch dávek v té cigaretě... A přestal právě také kvůli synovi.

emily_queldorei
22. pro 2015

Kouřila jsem, asi cca 5 cigaret denně. Hned na začátku jsem přestala úplně, bylo mi z cigaret zle. Skoro celé těhotenství mi smrděli, pak v pohodě a teď mívám zase chutě. Ale nechci zase začít.

kaculka46
22. pro 2015

Kouřila jsem a v těhotenství okamžitě přestala.Měla jsem to tak,že kdyby nastaly nějaké komplikace,hned by zablikala kontrolka"nezavinilo to kouření?"Ostatně jaká jiná motivace by měla zafungovat líp,než miminko.Možná tu budou názory,že nepřestávat,že je to horší než pár cigaret...Podle mě je to nesmysl a osobně jsem to neslyšela od žádného lékaře.Přeju správné rozhodnutí a krásný miminko. 😀

maru9
22. pro 2015

ahoj @kaciobst já jsem bývalá kuračka.. vykouřila jsem dřív hodně, určitě mezi půl krabičkou a celou, 10 celých let, dříve klidně 2 krabky denně.. Nechci a nebudu ti dělat kázání, sama víš, jak to je, každopádně i za svou dobu kuřáctví jsem neznala člověka, který by s tím nechtěl seknout, já sama jsem to zkoušela x-krát. Až nakonec mě k tomu donutily komplikace v krku, začal mi po cigaretách otékat krk způsobem, že jsem se už fakt bála, že mi tam začíná něco růst.. proto jsem se rozhodla přestat ze dne na den. Chce to velmi dobrý impuls, ten můj takový byl, a díky tomuto silnému rozhodnutí se nevyskytly žádné abstinenční příznaky a už NIKDY jsem si neměla chuť zapálit. Opravdu. Ale i při mých následných zdrav. komplikacích si říkám, že nebýt těch 10 let kouření, nemusela jsem tyto komplikace vůbec mít a dost mě to zpětně mrzí. Ale dobře mi tak 🙂
Nevím, nakolik sis miminko přála a nakolik máš o něj strach, ale já si právě v těchto chvílích těhotenství uvědomila, jak je důležité mít nad sebou kontrolu, a jsem na sebe hrdá, že jsem to zvládla, byť už dřív. I teď mě těhotenství omezuje kvůli komplikacím, musím ležet, nesmím sladit, dodržovat jídelníček... ale když máš dobrý důvod, není to tak tragické. Dle mého by mělo být těhotenství jedním z těch impulsů nad tímto opravdu vážně pouvažovat
Z mého pohledu - nebylo nic nechutnějšího, než potkat na screeningu slečnu s krásným obřím pupíkem, která nám to tam všem těhotným (+ jejich dětem) zasmradila svým fakt dost hustým cigaretovým odérem jak v nějaké páté cenové.. vlastně mi to bylo dost líto, že si kvůli tomu nejcennějšímu nedovede tu cigaretu ani těsně před screeningem odepřít.
Každopádně přeji ti hodně sil, ať už se rozhodneš kouření zmírnit nebo dokonce přestat 🙂 vím, že jen tak je to hodně těžké, ale pevně věřím, že pro své miminko (a koneckonců i sebe) chceš to nejlepší a alespoň se mu pokusíš přizpůsobit 🙂
Promiň za slohovku, doufám, že se tě to nedotklo, co jsem napsala, ale od té mojí zkušenosti mi na druzích kuřácích o to víc záleží a opravdu ze srdce bych jim přála to uvědomnění si křehkosti svého zdraví..
Tak držím pěsti ať tak nebo tak.. hlavně ať je miminko zdravé a úspěšně to doklepete do zdárného konce! Pa

sandi777
23. pro 2015

Tak já dělala po hospodách cca 7 let, vykouřila denně někdy 2 krabičky, celkem jsem kouřila 12 let. Na malého jsme čekali rok a už jednou před 8 lety jsem potratila s jiným partnerem. Na cigaretu jsem měla pokaždé snad větší chuť , ale on mi za to stál a stojí. Nikdy jsem už nechtěla zažít to, co před 8 roky, když jsem si mlátila hlavu jestli ten potrat v 7 týdnu nebyl z cigaret, jelikož mi velice chutnaly. A tentokrát, ještě jsem nebyla ani ve 4tém týdnu, jsem že dne na den přestala a nekouřím do teď. Partner kouřil 20 let a než jsme se vrátili z porodnice , přestal taky. Jde všechno a pro toho drobka bych to udělala....

kaciobst
autor
23. pro 2015

Moc Děkuji za názory a rady nejvice bych chtela podekovat @maru9 moc jsi mi pomohla.. Byla jsem silná kuracka, ale kvůli miminku jsem to hodně omezila někdy si dam jednu denně někdy max 5, ale vím, že bych neměla ani to.. Chci přestat a vim, že to zvládnu už alespoň kvůli miminku moc mi na něm záleží a neodpustila bych si kdybych o něj kvůli blbym cigaretam přišla.. Pritelovo kouření mi nevadí, ale až maly bude na světě před ním se kouřit nebude!! Moc Děkuji ještě jednou, že jste me pochopili a nepustili se hned to me tak jako tomu bylo jinde moc jste mi pomohli.. 🙂 preji Vám hodně stesticka a zdravicka mějte se krasne. 🙂

sarivojvodova
23. pro 2015

Ahoj, před těhotenstvím jsem dala i dvě krabičky denně. A to tvrdých. 😀 Od té doby co se ukázali na těhu testu //, tak jsem přestala úplně a vím, že už ani nezacnu. Začalo mi to smrdet, je mi z toho zle a dokonce mi i vadí, když kouří někdo vedle mě. 😀😀Partnera ani nepolibim. Jeho smůla. To miminko za to stojí, myslím si, že v těhu by měla každá nastávající maminka přestat. 😊 Ale uvidíš. 😘😘

lv
23. pro 2015

kouřila jsem, přestala a bohužel znovu začala

kacenka1111
23. pro 2015

Dvakrat jsem kvuli miminku prestala, dvakrat zacala.

vercik83
23. pro 2015

@emily_queldorei držím palce ať vydržíte

vercik83
23. pro 2015

Pokud přestanete, snažte se nezačít, ony ty cigarety škodí hodně i pasivně. Děti pak mají oslabené sliznice k chorobám, záněty středního ucha apod. Je blbě, když partneři kouří též. Coje takhle zapojit do přestávání s vámi již během těhotenství?

kaciobst
autor
23. pro 2015

@sarivojvodova Ahoj mám stejný názor taky mi už cigarety přestali úplně chutnat , nemám rada ten smrad a příteli též odmitam dat pusu hned po cigarete 😀 tim se asi samo mimco snaží naznačit , že to nechce.. Děkuji za názory 🙂 😘

no_title
23. pro 2015

pokud můžeš přestat, tak přestaň. Mojí sousedce díky tomu umřelo miminko na syndrom náhlého úmrtí. Stalo se to hned vedle ve vchodě, člověk si furt myslí, že se ho to netýká, dokud se to nestane někomu blízkému v okolí. Chudák se musela odstěhovat, protože jí všechno připomínalo, že přišla o miminko. Umřelo asi ve 3 týdnech.
Škodí i pár cigaret, já jsem chodila na školu, kde se kouřilo a to jsem tam byla 1x týdně asi 3 hodiny a i to 3 hodinové pasivní kouření stačilo, aby se mi astma zhoršilo o 20%. Dr. se vždycky divil, proč o letních prázdninách nemám astma 😀

kaciobst
autor
23. pro 2015

@no_title boze to je hrozny.. Mas pravdu člověk si to neuvedomi když se nestane přímo jemu nebo někomu blízkému ..Myslím, ze ted jsi mě 100% přesvědčila!

luckylee
23. pro 2015

Ja kourila do cca 11tt.Od dvou carek na testu jsem kourila jen slimky 0,1mg a max 6 denne.Pak mi zjistili snizenou funkci stitne zlazy a ja par dni nevedela,jak moc to je blby a jestli z toho miminko nebude mit nasledky.V tu chvili mi cvaklo co jsem to za blbce,ze se bojim jestli nebude nemocne kvuli stitne zlaze ale sama mu tam posilam takove hnusy.A prestala jsem.Partner rekl ze me nebude provokovat tim ze by sam kouril a smrdel po cigaretach tak prestal taky.Za to jsem mu velmi vdecna.Kazdopadne na screeningu ve 20tt zjistili malemu cysty v hlavicce a vetsi ledvinove panvicky a ja si zase zacala vycitat koureni a 14dni jsem si jen nadavala.Nastesti i to se spravilo a ted je muj broucek zdravy ale to neznamena ze nebude mit napriklad astma a podobne.Ikdyz samozrejme udelam vse proto aby byl zdravy a spokojeny.Ty cigarety proste za to nestaly ani nahodou.Ale to si musi kazda tehulka v hlave prepnout sama.Drzim pesti.

mishell56
25. pro 2015

Kouřila jsem tak těch 5 cigaret, pak přestala a už zase kouřím, nekojím, malému je půl roku

elisset
25. pro 2015

Jak jsem zjistila, že jsem těhotná, okamžitě jsem přestala. Jak jsem přestala kojit, tak jsem bohužel zase začala a hrozně mě to štve.

anonym88
25. pro 2015

Já byla taky docela silna kuřačka,ale tak nějak jsem věděla hned, že jestli otehotnim tak přestanu. A taky se stalo ☺ nevím...proste nejakej signál ve me. A ještě než jsem to mela potvrzeny tak se mi začal zvedat žaludek právě z kouření-takže to bylo o to jednodušší. Vůbec se mi po tom nestyska ☺

lenickakl
25. pro 2015

Já kouřit přestala preventivně už asi před rokem a půl, když jsme si s mužem řekli, že se vezmeme a možná někdy ty děti budou. Aspoň budu "čistá" i v době početí. Jo a kouřila jsem devět let.

m21elis
30. pro 2015

Ahoj,já přestala kouřit po objevení // a byla sem silná kuracka,bohužel po odstavení sem začala zase

rajce4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rajce4
2. dub 2020

Dobrý den, ženy 🙂
Jsem studentka 3. ročníku Porodní asistence a píšu závěrečnou práci na téma Vliv kouření na laktaci a kojení. Ráda bych oslovila pár žen, které kouří/kouřily a přitom kojí/kojily, nebo se kojit pokoušely. Moc mi pomůže, pokud bych mohla s Vámi udělat rozhovor (chtěla jsem vás pozvat na kafíčko, ale vzhledem k momentální situaci spíš přes skype nebo email) a zeptat se na pár věcí ohledně vás a vašeho dítěte. Vaše jména samozřejmě v bakalářce uvádět nebudu. Byla by některá z vás ochotná? O🙂 Pište, prosím, na mail ra-j-ce@seznam.cz.
Moc děkuji předem za pomoc a těším se na viděnou!
Marcela Š.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru