Škodí kouření v těhotenství?

jitulinkaaa
6. zář 2014

Holky chtěla bych se zeptat na kouření v těhotenství. Jsem kuřačka dost sem to omezila, ale nemůžu bez cigarety být. Myslíte si že je to škodlivé pro miminko když kouřím deně 15 cigaret slimek? Já myslím že to neškodí ničemu a že zdravý miminka záleží na genech rodičů. Moje máma taky kouřila v těhotenství a sem zdravá. Můžete mi napsat svůj názor?

diamanta
6. zář 2014

To promiň, ale on tohle ještě někdo v dnešní době neví???? Tvoje otázka má jednoznačnou odpověď a názor je něco, co vůbec není relevantní. Myslím, že to dokážeš, ale chce to víc vůle a míň vyhledávat důvody a případy, kdy to "prošlo" bez následků....

denyzuza06
6. zář 2014

cigarety snižují porodní váhu miminka a zvyšují riziko respiračních chorob u děti. pak taky závislost dítěte na nikotinu jež se po porudu promění na abstinenční příznaky. myslím že to celé je dost zbytečné. četla jsem že je pro matku i dítě horší stres z abstáku po nikotinu nez to že si matka zapálí ale v članku se zminovali max o pěti cigaretách za den ne o skoro celé krabičce. Každopádně pochopení tu asi nenajdeš, já sama jsem byla před dětma kuřačka a vím že s tím seknout jde.

petraludvikova
6. zář 2014

To je na uvážení každé budoucí maminky. Já osobně kuřačka nejsem, takže neporadím 😉
Moje sousedka je ale velká kuřačka - dala 1 krabičku denně za těhotenství. Kouří už přes 17 let a tvrdí, že už prostě nejde přestat. Děti má ,,zdravé" - zatím. Na jednu stranu mohou být náchylnější na nemoci i děti maminek, které nikdy nekouřily!!

Záleží jen na vás. Určitě to miminku moc nepřidá, když prostupuje oxid uhličitý i přes placentu.
Já bych to pro svoje miminko aspoň zkusila vydržet!

pupickova
6. zář 2014

A k čemu ti bude názor ostatních? Pokud se tu dočteš, že to škodí, tak kouřit přestaneš? Tomu asi sama nevěříš, viď? Podle mě naprosto zbytečný téma k debatě.

jitulinkaaa
autor
6. zář 2014

Já jen chtěla vědět názory ostatních holek, manželovi se to nelíbí ale já mám svoji hlavu. Taky mě nutí jít na předporodní kurz ale já myslím že je to zbitečný, protože mám svůj mateřský instinkt a ten mě navede.

pupickova
6. zář 2014

@jitulinkaaa ale nemohla jsi čekat, že ti tu holky napíšou, kuř, nic se nestane.... 😒

senoritapetra
6. zář 2014

Myslím, že odpověď na tuto otázku je celkem jasná a jednoznačná - samozřejmě, že kouření v těhotenství škodí. Ale taky mají někteří lékaři ten názor, že pokud byla matka velmi silná kuřačka již předtím a pokračuje v tom nadále i v těhotenství, tak prý úplně přestat by mohlo taktéž uškodit (asi nervozita z toho nemoct si zakouřit atd.). Ale uvědom si, že ty hnusné látky a srajdy jdou i do miminka, které se prakticky narodí navyklé na nikotin, může být zdravé, ale třeba plačtivé, nervozní nebo mít jiné zdravotní problémy. Pokud víš, že se nehecneš a nebudeš schopná přestat, tak to množství rozhodně zkus aspoň radikálněji omezit. Je to na Tobě 🙂 Jo a předporodní kurz není úplně špatná věc, pokud jsi prvorodička, tak ty informace jsou celkem užitečné 🙂

evaamy
6. zář 2014

Ne asi!!

jitulinkaaa
autor
6. zář 2014

@senoritapetra Je to zbytečný, mám instinkt který mě navede a nemusím zbytečně vyhazovat peníze za nějakej kurz.

senoritapetra
6. zář 2014

@jitulinkaaa Předporodní kurz Ti pak většinou proplatí pojišťovna. Ono ten instinkt máme všechny, ale někdy se dozvíš věci, které bys bez kurzu třeba opravdu nevěděla 🙂 Ale když tedy víš sama nejlépe, jak se pak chovat, tak je to samozřejmě jen na Tobě, tak stejně jako s tím kouřením 🙂

ivuska04
6. zář 2014

Promiň, ale kolik ti je, že se ta tohle musíš ptát? Já jsem před dětmi kouřila hodně, když jsem se rozhodla, ža to začneme zkoušet, tak jsem to hodně omezila a jakmile byly na testu dvě čárky, tak jsem přestala. Je to jen o přesvědčení, že přestat chci. Navíc to, že tu napíšeš, že mamka kouřila a tobě nic není, tak to je jen alibismus! Nízká porodní váha, alergie, astma, absťák u miminka, to pro to dítě musí být skvělý, co myslíš?

kajalka
6. zář 2014

@ivuska04 Hlavně z ní maminka udělala dalšího kuřáka... bezohlednost vůči dítěti fakt nezná mezí. 😢

denyzuza06
6. zář 2014

@jitulinkaaa nezlob se na mě kdybys měla mateřský instinkt jak píšeš navedl by tě neubližovat svému dítěti cigaretama

pav_la
6. zář 2014

A co ti radí tvůj mateřský instinkt ohledně kouření ??? Já jsem před těhotenstvím také kouřila, ale přestala jsem, jakmile jsme se začali snažit. A v těhotenství bych si prostě nezapálila ani náhodou. A nezapálila jsem si ani po porodu, nesnesla bych vědomí, že svým dětem smrdím kouřem. Jsem nekuřačka dodnes. Takže za mě odpověď, že kouření v těhotenství škodí a pro kouřící těhotné nemám žádné pochopení. A k tomu kurzu - raději bych ty peníze investovala do kurzu (ačkoliv jsem také na žádném nebyla), který může tvému dítěti i tobě pomoci, než je sobecky vrážet do cigaret, které tvému dítěti uškodí.

jitulinkaaa
autor
6. zář 2014

Vždyť to jsou jen slimky, jsou to tenké cigarety a moc tabáku tam není. Navíc 15 cigaret deně není zas tak moc. Mateřský instinkt mi právě řekl že mám přejít na ty slimky a stáhnout to z 20ti na 15.

nocinoci
6. zář 2014

tak myslím, že rozhodně to škodlivé JE! ... měla by jsi posbírat silnou vůli a přestat. Miminku to samozřejmě škodí! vždyt všechno co jíš, piješ a dýcháš dáváš přes pupeční šnůru tomu mrněti také 😒 .
Moje máma kouřila v těhu, omezila to na jednu cigaretu denně a já se narodila se silnou šelestí na srdci. Nevím jestli tohle mohl být důvod, ale jinak byla máma zdravá a zdravě se v těhu chovala a dr jí tehdy říkal, že těm cigaretám přičítá velkou váhu šelesti. Tak nevím. Já taky byla kuřák ale při zjištění, že jsem těhu jsem s tím sekla pokaždé. Přišlo mi divné, že malému dávám úmyslně něco, co je špatné ...

pav_la
6. zář 2014

@jitulinkaaa No, tak tomu už nemám co dodat 😎 .

denyzuza06
6. zář 2014

@jitulinkaaa nejde o tlouštku cigarety ale obsah škodlivých látek, nicméně i hoření cigaretového papíru je dost slušnej karcinogení sajrajt....ale to jsou argumenty pro toho kdo chce s kouřením seknout ne pro toho kdo si chce své kouření jen obkecat pro lepší pocit

nocinoci
6. zář 2014

@pav_la naprosto souhlasím! jsem na tom uplně stejně a když vidím těhotnou s cigaretou mám hroznou chut jí ztropit scénu .. 😒

nocinoci
6. zář 2014

@jitulinkaaa navíc 15 cigaret denně není moc??????? já už tomu světu teda vůbec nerozumím 😖

denyzuza06
6. zář 2014

@jitulinkaaa stavíš svoje potřeby před potřeby dítěte které se nemůže samo rozhodnout a musí kouřit s tebou...to rozhodně není mateřský instinkt tomu se říká sobectví

kami1984
6. zář 2014

Mam pocit, ze zase nejaka pubertacka nema v sob co delat....
Matersky instinkt mi radi prejit na slimky a zredukovat 5cigaret denne... haha.. to me pobavilo!!!

Matka moznost ma, zda kouri nebo ne, to dite uz bohuzel ne... docela me toci a pleskala bych i yt matky, co jedou s kocarkem a funi to primo na dite nebo dite u prsa a v ruce cigaro:(((((

jankovaz
6. zář 2014

Jsem kuřačka, chci miminko, vykouřím 4 cigarety denně a taky slimky, ale to jestli je to slimka nebo normální cigareta, to vůbec nic neovlivňuje! 🙂 Slimky maj 0,3 nikotinu a normální třeba s´tříbrný viceroy 0,3 taky... Je jedno jaká je to cigareta, všechno je to svinstvo! Nejsem pyšná na to že kouřím a z 2 krabiček jsem to stáhla na 4 denně. Jde to, jen když chceš. Nikdy bych si v těhotenství nezapálila i kdybych se měla zmrcatět. 🙂 To je můj názor. Nekuř 🙂 P.S Někdo hubne, já přestávám kouřit

petronelka20
6. zář 2014

Ja prvnim tehotenstvi bohuzel kourila, kouri.a jsem nejakych 9 let a proste mi prestat neslo, vetsine holek se cigareta zprotivy, ja na ni mela neskutecnou chut, strasne jsem si to vycitala, ale jakmile jsem si nezakourila, tak jsem mela hrozny abstaky, kdyz jsem se dozvedela, ze jsem tehotna, tak jsem se snazila prestat, ale vydrzelo mi to jen 3 tydny, fakt se to nedalo, pak jsem mela od manzela dovolenou jednu denne (chudak mi rekl, at si zakourim, nez abych se takhle nervovala a to je nekurak), a po 5 mesici, mi dovolil 2 az 3 denne, po porodu jsem ctvrt roku nekourila, pak zase blbec zacala, ale stejne jsem kourila do tech 5. denne. Nastesti se mi podarilo prestat po zjisteni druheho tehotenstvi, i kdyz jsem mela opet chut vetsi nez normalne, tak abstaky trvali nastesti jen tyden a ted si vycitam, ze jsem to nezvladla uz pri dceri. Ja si tech par cigaret denne v tehotenstvi strasne vycitala, tak si neumim predstavit, ze bych jich vykourila 15, to jsem mela na tyden. Muj doktor mi rekl, ze to neni nic dobreho, ale pokud se budu drzet do peti cigaret denne, tak je to jeste dobry.

pupickova
6. zář 2014

@jitulinkaaa jsi silná kuřačka a přestat nechceš, tím že jsi založila tuhle diskuzi jen dokazuješ, že nejen že nemáš instinkt, kterým se pořád oháníš, ale nemáš ani moc rozumu, protože ti muselo být jasný, co tím spustíš 😉

A aby sis nemyslela, že na tebe nějak útočím, taky jsem v těhotenství kouřila, ale na mou obranu musím napsat, že jsem nevěděla, že jsem těhotná a v momentě kdy jsem to zjistila jsem to omezila na JEDNU cigaretu denně! I tak jsem měla jisté výčitky, takže jsem se tím nikde nechlubila.

jitulinkaaa
autor
6. zář 2014

Holky děkuji za názory, zkusím s tím něco udělat.

marcinek
6. zář 2014

@jitulinkaaa co jsi chtela tady jako slyset? jo, neboj, nic se nestane, vzdyt jsi to stahla na 15 a jsou to slimky, tak to je v pohode, Jen kur dal. Vzdyt ty sis to tu uz obhajila..Zbytecny opakovat co koureni zpusobuje a ty vedome ublizujes svemu diteti a to bud svou hlouposti nebo sobeckosti. Plno mamin kouri a kourilo, ale po testu s 2 carkama prestaly.Presne tohle se mi stalo v porodnici. Byla jsem tam s holkou, co se jeji dite uklidnilo az si dala davku nikotinu a rika mi: jak je to mozny, ze ten vas kluk je tak hodnej a klidnej, zato ten muj porad rve. Asi to bylo tim, ze potreboval nikotin a ona kolu. co na to rict 😔

senoritapetra
6. zář 2014

@jitulinkaaa Hele, zkus třeba popřemýšlet nad variantou, kterou to kouření aspoň limituješ tím, abys to nevdechovala a nepředávala miminku. Co třeba ty žvýkačky pro kuřáky?

denyzuza06
6. zář 2014

@jitulinkaaa to je slovo do pranice 🙂

nocinoci
6. zář 2014

@senoritapetra žvýkačky pro kuřáky? 😲 .. nevím, ale myslím si, že tam je taková spousta jinýho svinstva, že bych se na ně v těhu ani nepodívala. jednou jsem je zkusila jako netěhu a bylo mi z nich tak zle, že jsem s tím po dvou týdnech švihla. a chutě mě vůbec nepřešly. @jitulinkaa prostě se nadechni, vezmi do ruky tu děsnou krabičku a švihni ji do koše! a aby jsi nad sebou měla bič tak řekni manželovi at tě hlídá a nepovolí když už to nedáš ty sama! když přijde absták, jez .. raději at jsi v těhu v nadváze než miminko narozené s nikotinem.
Tu moji šelest na srdci si máma vyčítala celý život a mě do skoku také nebylo když jsem musela jezdit po doktorech a i když mi v osmnácti zmizela, do smrti mám omezení, protože srdíčko je slabší .... ☹ .. pokaždé když na tebe přijde chut .. mysli na všechno co tomu malému způsobíš už jen jedním potáhnutím! držím ti pěsti .. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru