Kouření na začátku těhotenství. Mohlo miminku uškodit?

27. únor 2020

Dobrý večer,

dnes jsem se dozvěděla, že jsem v 6tt, denně jsem kouřila 3-4 cigarety, ale teď jsem s tím nadobro sekla. Chci se s vámi poradit, zda takto brzy šli škodlivé látky na miminko, nebo to do toho 7tt nemá vliv, když je miminko ještě ve žloutkovém váčku. Děkuji moc za každou reakci.

janitureckova
27. únor 2020

Urcite muzes byt v klidu 😊 hlavne, ze jsi s tim sekla. Vubec nepochopim matky, co kouri v těhotenství. Tri moje kamosky neprestaly, pry jim dr rekl, ze je lepsi to omezit nez prestat. Ja bych jim ruce usekla! Taky jsem hodne kourila a ony mi reknou, to jses dobra, ze to vydrzis. Sakra, vzdyt nejde jen o ne.. takze bud v pohode 🍀

petaov
27. únor 2020

Když o těhotenství nevíš, těžko to ovlivníš, tak si ty první týdny nevyčítej. Já jsem byla v prvních týdnech těhotenství na pařbě a pila jsem tvrdý alkohol. Děti mám zdravé.
Ohledně kouření jsem našla toto. Přestane-li žena kouřit během prvního trimestru gravidity, její plod se vyvíjí stejně jako u těhotných žen, které nikdy nekouřily.

merope
28. únor 2020

@janitureckova Ale ty jsi fakt dobrá, že to vydržíš 🙂

janitureckova
28. únor 2020

@merope tak poprvé s malym jsem taky nemela problem. Ted jsem ho trochu mela, chute byly a porad jsou veelky, to je jasny, ale svedomi mi to nedovoli a partner by me zabil 😁

janitureckova
28. únor 2020

@janitureckova ale je mi jasny, ze jednou ze me kuracka zase bude 🤷‍♀️

leniczka23
28. únor 2020

Taky jsem to tak mela u obou tehotenstvi. Deti jsou v piradku..kolikrat ty mamky jeste ani nevi ze jsou tehotne a ozerou se na maras..opravdu se neboj..

denca033
28. únor 2020

Ahoj Kouřila jsem všechny tři tehu ( jen do mě já to přežiju). Všechny tři děti mám zdraví. A pokud jsi úplně na začátku tehu tak se opravdu nemáš čeho bát. Na víc 3-4 cigarety to je opravdu málo.

petulejan
28. únor 2020

Já kouřil asi do třetího týdne,dokud jsem to stopro nevěděla,pak jsem hned přestala,naštěstí to šlo jednoduše,začalo mi to šíleně smrdet. A už jsem ani nezačala,to už bych si musela naliskat 😊 stejně pořád kojim. Jinak malá je zdravá a v pohodě.

magdaleshka
28. únor 2020

Určitě buď v klidu, tělo si s tím poradí když na to bylo doposud zvyknuté 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru