Miminko, chci ještě počkat

pocestny
12. bře 2018

Ahojte potřebuji se vypovidat,Mám přitele rok Mě je přes 20 přiteli přes 30 Rok jsme bydleli s jeho matkou :/ v bytě,takže jsme si soukromi moc neužili Ted se jeho matka odstěhovala a přitel chce abych vysadila HA podminka je že on chce zdravý dítě,oba ale mame handicap On srdečni vadu deformovanou chlopeň,já DMO Bojim.se rizikovyho :( a porodu A i to že by to mimi nebylo zdravi Co potom na to ten muj přitel necha mě i s ditětem kdyby něco Přitel se chce zeptat moji gyndařky jak.se věcoi maji Ale i přes to jsme spolu kratce On mě miluje Ja jeho taky ale přesto bych chtěla počkat tak ještě rok mimi chci taky to jo ale ted by to bylo rychly po roce soužiti jak mu to mam řict abych se neurazil A vedel že to mimi chci potom taky ale zaroveň se bojim ,diky

agneska7
12. bře 2018

Asi tak kdyz je natolik ubohy ze by te nechal i s mimcem ( kdyby bylo nemocne) tak te nemiluje a nema to v hlave v poradku tak asi tak

ajronka
12. bře 2018

Kdyby mi chlap řekl, že chce jen zdravé dítě, jinak smůlička, tak by letěl hodně rychle sviňským krokem, ani by se nestihl otočit.

penelopaw
12. bře 2018

Pokud to myslel vážně, tak je dost sobec a skrývá to pragmatismus... ale taky mohl plácat. V té situaci nebyl, neví nic a těžko takhle dopředu rovnou říkat, co by udělal. Každopádně pokud máte obavy, můžete jít na nějakou genetickou konzultaci, tam zjistit pravděpodobnost dědičnosti vady a "v nejhorším" jít na umělko, kde se vybírají jen ta zdravá embrya. Každopádně další otázka, kterou si musíte vyřešit je, kdy se o dítě začnete vůbec snažit - píšeš, že se obáváš. Jsou to obavy jen z nějaké dědičné vady nebo z dítěte obecně? Protože i zdraví dítě může otřást vztahem, pokud se na něj jeden z partnerů necítí (a i když ho oba chtějí, je to obrovská změna). Předně byste si tedy měli vyjasnit, co oba od vztahu očekáváte (on je starší, takže mu mohou tikat hodiny, kdežto Ty můžeš mít třeba pocit, že si chceš ještě "užít života"). A pokud se shodnete, že dítě zkusíte, tak bych zkusila nějakou genetickou konzultaci. Je to sice hodně neromantické a stresující, ale na druhou stranu V ás to může zbavit obav. A pozor - i když vše dopadne z hlediska geneticky na 100% výborně, nikdo neříká, že se nemůže v budoucnu cokoli kdykoli pokazit (ne, že bych to přivolávala, Bože chraň! Ono stačí jen dlouhodobá hospitalizace - můj muž byl např. jako dítě skoro rok hospitalizovaný, rodiče ho vídali jednou za 14 dní, netušilo se vůbec, zda se jeho zdravotní stav zlepší...). Partner by si tedy měl vyjasnit, zda umí čelit krizím a stát Ti po boku, když budete cokoli negativního v souvislosti s rodičovstvím řešit.

michaela_2
12. bře 2018

@agneska7 v hlavě to dle dotazu nemá v pořádku ani zakladatelka dotazu - a věk jí neomlouvá! Mě bylo stejně, když jsem čekala první dítě, takže v tomto směru pochopení nemám ....

juliem
12. bře 2018

@pocestny podle toho jak pises jsi jeste hodne mladounka 🙂 sedni si s pritelem a v klidu si promluvte. Ty na dite mas hodne casu a pokud na tebe pritel tlaci, tak radeji utikej od neho. Pokud mas DMO, tak urcite doporucuji navstivit lekare a promluv si o tomto kroku i doma s mamkou 😉