Může kojené dítě fenyklový čaj?

gabrielkka
6. únor 2015

Chtěla jsem se zeptat :( dneska u nás byla tchýně a memu měsičnimu synu donesla fenyklovej čaj a dala mu ho vypít že mu to prý pomuže na prdíky :( ale všude jsem četla že když kojím tak by to nemělo pít :( nemuže se nic stat ?

evulina77
6. únor 2015

@gabrielkka problém není fenyklový čaj, problém je ten, že se to dává flaškou a taky, co mimčo nevypije z prsu, to se v prsu zpětně nevytvoří a tím dochází ke ztrátě mlíka. Malý určitě pil, jenže místo výživného mlíčka dostal vodu, nic z toho nedostal, jen si utlumil v tu chvíli potřebu jídla, což taky nic moc, zvláště pokud se třeba honí váha. Navíc, pokud to bylo proti tvému přání, měla by jsi to řešit. Ona generace našich rodičů, respektive maminek, nekojila, nebo málo a prostě tomu nerozumí, i když se tváří, že všechno znají a umí a my jsme úplně nemožné. Navíc mnoho fenyklového čaje i u matky může způsobit bolení bříška... Doporučuji stránky kojeni.net, jsou skvělé a hodně mi pomohly. Třeba by jsi je mohla ukázat tchýni, ať se trochu poučí 🙂

andrrriiik
6. únor 2015

@evulina77 No věř,že tchyně se z toho nepoučí.Akorát řekne,že to jsou moderní moresy.

evulina77
6. únor 2015

@andrrriiik jen jsem si vzpomněla, jak mi tchýně volala do porodnice, abych malou kojila max 5 minut z jednoho prsu, jinak mi ukousne bradavku, stejně jako jí syn, můj manžel, málem ukousl bradavku už v porodnici a ona si pak musela nechat píchnout injekci na zastavení laktace. Prostě mi to hlava nebrala...

andrrriiik
6. únor 2015

@evulina77 No to mě taky hlava nebere,co kolikrát ty tchyně vyplodí.Jako na druhou stranu s nima v něčem souhlasím.

cabo
6. únor 2015

@andrrriiik no ona nastesti mamka sice brble,ale respektuje co chci ja.
A na druhou stranu se jim nedivim. Ony byly proste zvykle na neco jineho,zadne takove rozebirani kazdeho kousku jidla jak je to ted!

andrrriiik
6. únor 2015

@cabo No však právě.Já to taky nepřeháním,že do roka nedám to a tamto.Všeho s mírou.No u dcery jsem taky furt řešila,a ted si říkám,jak jsem byla blbá.

polaks
6. únor 2015

@gabrielkka Nieje to o tom,že sa nemôže,ale o tom,že je to zbytočné,doporučuje sa pridávať tekutiny,len keď sú veľké teplá,aby deti neboli dehydrované...Ja som tiež nedávala,ale pila som ich ja,dostalo sa to aj do mliečka a pomohlo aj s prdíkmi..