Znáte recept na Tiramisu a jiné nepečené moučníky?
Zdravím všechny snažilky, nesnažilky,mamči i nemamči 🙂 , no zkrátka všechny něžné pohlaví. Móóóc prosím o recept na výborné tiramisu, snad mi někdo poradí 🙂 . Já mám pouze jeden recept a ráda bych vyzkoušela jiný.
TIRAMISU
1 pomazánkové máslo
1 šlehačka
10dkg mletého cukru
piškoty(cukrářské)
1 silné velké kafe
rum dle chuti
Do ušlehané šlehačky zamícháme pomazánkové máslo a cukr. Piškoty namáčíme do kafe s rumem a vyložíme jimi formu, potřeme krémem a střídáme vrstvy. Dáme ztuhnout do ledničky, nejlépe do druhého dne.
Stručné shrnutí
- Pravé tiramisu se připravuje z mascarpone, žloutků, vyšlehaných bílků, cukru, piškotů namočených v silné kávě a likéru Amaretto; často uváděné množství v originálních receptech je 250 g mascarpone a 3 žloutky s 3 lžícemi práškového cukru.
- Recepty bez syrových vajec nebo bez mascarpone jsou běžné a jako alternativy se v diskusi uváděly kombinace: mascarpone se šlehačkou bez vajec; tvaroh, zakysaná smetana nebo pomazánkové máslo se šlehačkou; ricotta nebo Bánovecké nátierky jako levnější náhražky mascarpone.
- Kvůli obavám o salmonelu uživatelé doporučují recepty bez syrových vajec, použití vaječného likéru jako náhrady, želatiny k zpevnění nebo nákup surovin v hypermarketech (Kaufland, Globus, Tesco, Carrefour, Metro, Makro, Lidl, Penny).
Nejčastější otázky
Q: Jak udělat tiramisu bez surových vajec?
A: Použijte variantu mascarpone + ušlehaná šlehačka bez vajec (např. 250 g mascarpone + ušlehaná šlehačka) nebo kombinaci tvarohu/zakysané smetany se šlehačkou; alternativně lze místo syrových vajec použít vaječný likér nebo želatinu pro zpevnění krému.
Q: Kde koupím mascarpone v běžných obchodech?
A: Mascarpone uvádějí účastníci jako dostupné v Kauflandu, Globusu, Tescu, Carrefouru, v Metro/Makru a občas v Lidlu či Penny; jedna zmínka také uvádí nákup mascarpone v Carrefour-e.
Q: Čím lze nahradit mascarpone, když ho nechci nebo nemám?
A: Uváděné náhrady jsou ricotta, Lucina, pomazánkové máslo bez příchuti, Bánovecké nátierky nebo směs Bánovecké nátierky s vanilkovým pudinkem; zároveň několik uživatelů zdůrazňuje, že mascarpone dodá autentickou neutrální chuť, kterou náhražky plně nenapodobí.
Q: Jak zajistit bezpečnost vajec v tiramisu pro těhotnou nebo malé dítě?
A: Doporučené postupy z diskuse jsou: použít recept bez syrových vajec, nahradit žloutky vaječným likérem, nebo použít želatinu k zpevnění krému; konkrétní tepelná úprava vajec v diskusi nebyla univerzálně popsána.
Q: Jaké jsou základní poměry pro klasický mascarpone krém?
A: Jeden z uvedených klasických receptů uvádí 250 g mascarpone, 3 žloutky a 3 lžíce práškového cukru + sníh ze 3 bílků; jiná verze pro větší množství uvádí 500 g mascarpone, 5 vajec a 6 lžic cukru.
Q: Jak krátce má být piškoty namáčeny v kávě a čím kávu ochutit?
A: Piškoty se mají namáčet rychle, aby zůstaly vlhké pouze na povrchu a vnitřek zůstal suchý; kávu většina receptů doporučuje silnou rozpustnou (Nescafé/instant), do kávy se často přidává Amaretto nebo trochu rumu a v jedné zmínce i „Grapy“.
Závěry z diskuze
Shoda
- Pravé tiramisu se připravuje z mascarpone, vajec (žloutky + sníh z bílků), práškového cukru, cukrářských piškotů, silné kávy a Amaretta.
- Mascarpone se běžně prodává v hypermarketech (Kaufland, Globus, Tesco, Carrefour, Metro/Makro, Lidl, Penny).
- Existuje mnoho nepoctivých/variantních „tiramisu“ bez mascarpone nebo vajec, které jsou populární a chutné, ale liší se od italského originálu.
Sporné názory
- Někteří tvrdí, že ricotta, tvaroh, Lucina nebo pomazánkové máslo jsou vhodné náhrady mascarpone; jiní trvají, že bez mascarpone to není pravé tiramisu.
- Někteří preferují použití Amaretta jako tradičního přídatku do kávy; jiní pravidelně používají rum nebo jiné likéry.
Otevřené otázky
- Jak přesně nahradit mascarpone tak, aby textura a chuť byly co nejblíže originálu?
- Jakou bezpečnou tepelnou úpravou lze nahradit syrová vejce v tiramisu pro těhotné a malé děti bez výrazné změny chuti?
Zmíněné značky a firmy
Metro, Makro, Kaufland, Globus, Tesco, Carrefour, Penny Market, Lidl, Oetker, Nescafé, Nestlé, Maggi, Mimibazar, Modrý koník, Bebe
Zmíněné produkty a metody
mascarpone, ricotta, pomazánkové máslo, Lucina, tvaroh, zakysaná smetana, šlehačka 33%, Amaretto, rum, Grapy, vaječný likér, práškový cukr, holandské kakao, cukrářské piškoty, dětské piškoty, Bebe sušenky, Bánovecké nátierky, Zlatý klas, želatina Oetker (cca 17, -), Nestlé Fitness cereálie, krátké namáčení piškotů v silné kávě, použití želatiny k zpevnění krému, nahrazení vajec recepty bez vajec
Místa a osoby
Gianni, Metro, Makro, Kaufland, Globus, Tesco, Carrefour, Penny Market, Lidl, Modrý koník, Mimibazar
filipa, ja som robila dnes tu tortu, len som trosku zaexperimentovala a k tym jablkam som pridala este struhany kokos (myslim, ze aj mlete orechy by boli super namiesto kokosu), na tu jablk. plnku som hodila este uvareny BB puding a piskoty pokvapkala rumom, navrch cokolad. poleva.
je to tiez fajn 😉
tiramisu mam velmi rada, ale nepozdavaju sa mi tie surove vajicka v nom. Nemate niektora recept aj bez surovych vajicok?
několik receptů bez vajec.......o stránku vzad!!! a výborné, ten z tvarohu znám už z dětství.
Ahojte lidičky,
mám dotaz jsem chtěla dneska udělat po dlouhé dbě jeden nepečený moučník, ale bohužl jsem zjistila, že se tám dávají syrová vejce 😠 mělo to být i pro mě( jsem těhu) a malej taky možná ochutná když uvidíme jak se tím cpeme je mu 20 měsíců. Chtěla bch poradit jestli se něco pokazí když tam vejce nedám a nebo jak je před tím tepelně upravit, aby splňovali to co splňovat mají pro daný recept a zároveň nebyli syrové diky moc za radu a přikládám i recept 😉
Čokoládový dort á la Malakov
Ingredience:
4 dl vody
balíček kakaa
250g másla
2 žloutky
vanilkový cukr
2 balíčky piškotů
rum
Postup:
Svaříme vodu z kakaem na hustou kaši. Změklé máslo 2 žloutky a vanilkový cukr utřeme a smícháme s kakaovou kaší. Zakápneme rumem. Dortovou formu vyložíme mikrotenem nebo alobalem. Nasypeme do ní piškoty a zalijeme kakaovým krémem. Necháme uležet v ledničce – nejlépe do druhého dne. Zdobíme šlehačkou.
DObry recept na dortik..🙂
ZAkysana smetana (light klidne), tvaroh (odtucneny), bily jogurt (maly, husty), vanilkovy nebo skoricovy cukr, piskoty (detske nebo cukrarske), kava rozpustna, cukr, citronova stava, popr. i kura, ovoce (kdo chce), zelatinovy ztuzovac Oetker (stoji asi 17,- a je na nem nejaky rybizovy dortik, svetle modry obal), rum.
Mnozstvi neudavam, pac pokazde mam doma jine mnozstvi, ale to si jiste uzpusobite..
Smicham smetanu, jogurt a tvaroh s cukrem (podle chuti), citr. stavou a kurou a vmicham do nich ztuzovac (priprava na obale).
Mam keramickou misu, kterou vylozim piskoty namocenymi v kave s rumem az po okraj (kolegyne delal i v ovocne stave z kompotu a tez dobre). Piskoty tam krasne drzi. Dam vrstvu hmoty, piskoty v kave, zase hmotu a koncim VZDY piskoty!!!!
POkud to delate s ovocem, bud ho vmichate na kosticky nakrajene hned do hmoty nebo ho davate takto: piskoty, hmota, ovoce, hmota, piskoty..
Dam to pres noc do lednice (ale stacilo by i par hodin) a rano to normalne vyklopim na talir.. Krasne se to vyklopi..🙂 Krajim na klinky. Zkousela jsem i na plechu (prutvanek) a krajela na kostky..
Mnamoza... 😵 😵 😵
TIRAMISU Z POMAZÁNKOVÉHO MÁSLA:
...........................................................
2 pomazánková másla
2 smetany ke šlehání
200g cukru - vyšleháme v kašovitou hmotu
Na dno formy klademe cukrářské (nebo dětské) piškoty,máčené v silné rozpustné kávě,můžeme přidat trochu Rumu.
Na piškoty roztíráme vrstvu kašovité hmoty,potom zas piškoty,pak hmotu...atd.,končíme vrstvou hmoty.
Dáme odležet min. na 24 hodin do chladničky, podáváme sypané kakaem! 😝 🙂
Taky dobré Tiramisu (a bez vajec)
cereálie Nestlé Fitness natural
ovoce dle vlastního výběru
3 kelímky nízkotučného tvarohu s mlíkem (nebo jogurtu)
kakao nebo instantní káva, záleží na každém
Do misky dáváme vždycky polovinu z připravených
ingrediencí. Na dno položíme vrstvu cereálií,
dále ovoce a vrstvu smetany smíchané s kakaem
nebo instantní kávou. Vrstvy zopakujeme.
Nakonec posypeme kakaem nebo tou kávou
a ozdobíme ještě ovocem. Přikryjeme alobalem a necháme
přes noc v lednici.
http://www.maggi.sk/Recepty/Recept/r701-Kavove-...
a su tam dalsie no toto som robila a je vyborne
Baby to kto Vas tak skaredo oklamal ked vsetky tie nezmyselne recepty nazval Tiramisu? Zila som v Taliansku a nas vrchny kuchar Gianni by Vas zavesil do prievanu uz len za to ze sa tam pchaju piskoty a nie to este hluposti ako cerealie alebo pomazankove maslo 😝 Nie vsetko kde je cesto namocene v kave je TIRAMISU 😀
len som sem mrkla ale suhlasim s tebou edusik to su len akesi napodobeniny tiramisu a vsetky tie nahrady za mascarpone su nezmyselne 😨 priznam sa aj ja som sa dala raz presvecit aby som tam dala lucinu a to okolo tiramisu ani nepachlo .ktora ste uz jedli prave tiramisu tak zistite ze ta chut je ina 😉 fakt sa neoplati kupovat lacnejsie nahrady lebo sa to mina chuti ale da sa zohnat mascarpone v jednom velkom komplexe 500g za super cenu len to tu nemozem pisat presne kde.naozaj to vyskusajte lebo ked to nie je su mascarpone tak to nie je tiramisu 😉
edusik, jona..Kliiid..🙂
Je to o neznalosti a o tom, ze proste lidi odjakziva nahrazovali (a budou nahrazovat) jednu surovinu jinou surovinou... Ja typicky italske tiramisu jeste nejedla, ale rada si ho nekde dam..🙂 CO vyrabim ja (a popis je o neco vys), nazyvam dortikem... Je s piskoty, smetanou, tvarohem... Nazvat ho tiramisem je nemistne, ale je moc dobry..😀
Takze Tiramisu zdar a dortikum, co je lidi nazyvaji Tiramisem, taky!!! 😀
musim uznat zdenallicka ze ten tvoj dortik urcite vyskusam vyzera to fakt dobre 😵 a nechcela som nikoho urazit ja viem ze kazdy skusa a je to normalne ,len sme debatili je to iba nazor nechceli sme nikoho urazit ved kazdemu chuti nieco ine 😉 takue zdenallicka napisem ako to chutilo 🙂
JOna, diky.. Pak se ozvi, jak ti to chutnalo... 🙂 Zkouslea jsem to delat i s kakaem a skorici - moc dobre... 🙂
Dala jsem piskoty, smetanovou hmotu, poprasila kakem se skorici, zase piskoty, zase hmotu, zase kakao se skorici atd.. Moc dobre... 😵
ahojte, pridam aj ja jeden recept na Tiramisu, je vynikajuci
Tiramisu
Na sirup potrebujeme
3 dcl Nescafe Clasic
20 dkg práškového cukru
1 dcl rumu
Na krém potrebujeme
4 vajcia
15 dkg práškového cukru
1 vanilínový cukor
2 Bánovecké nátierky
2 šľahačky
1/2 balíčka želatiny
Ďalej potrebujeme
2 veľké balenia piškót a kakao
Postup
Do misky nalejeme horúcu kávu, pridame cukor a rum. Necháme chladnúť, zatiať vypracujeme krém. 4 valcia a cukor vyšľaháme do penista. Pridáme vanilínový cukor a Bánovecké nátierky. Vymiešame do jemného krému. Do 1,5 dcl studenej vody dáme napučať na 5 minút 1/2 balíčka želatíny. Vyšľaháme šľahačky a jemne vmiešame do krému. Napučanú želatinu zohrejeme vo vodnom kupeli a vmiešame do krému. Teraz na hlboký plech na husto kladieme piškóty namočené v sirupe. Vrstvu prelejeme krémom a pokrečujeme ďaľšou vrstvou. Pokračujeme až kym nenaplníme plech. Končíme vrstvou krému. Na koniec bohato posypeme kakaom a dáme stuhnúť do chladničky.
piskoty najleosie opavia, nerozmocia sa tak rychlo a kavu nezalievat vriacou vodou, lebo zhorkne 🙂 , ale to asi viete
original tiramisu sa ale nikdy nerobi s tvarohom, ani maslom, ale z mascarpone. Nema to mat kyslastu chut od tvarohu, jogurtu a neviem coho vsetkeho este. Ved mascarpone ked ochutnate, je uplne neutralna chut, nieco ako velmi husta smotana s konzistenciou masla.
Netvrdim, ze vsetky tieto tvarohove nepecene zakusky nie su dobre, naopak su fajnove, len chcem podotknut, ze s tiramisu to nema nic spolocne
takisto sa ma pouzit amaretto a nie rum, hoci s rumom je to dobre tiez
Len je mi to trosku smiesne, ze kazdu jednu surovinu nahradime inou a nazveme si to akoby to bol povodny recept, hoci na konci je z toho nieco uplne ine
henikav-to máš pravdu ale nikdo tu neřiká,že se pravé tiramisu dělá z pom.másla z tvarohu a tak,...ale jen řikají svůj názor že i bez "origo mascarpone"to je chutné..... 😉 mě to chutná se vším....
Ahojte potrebovala by som poradiť:
veľmi sa totiž obávam surových vajec a rizika salmonely & Co.
Je teda možné urobiť tiramisu len z prísad: piškóty, šľahačka, mascarpone, amaretto a nescafé? Ako to potom chutí? V pohode, alebo tie vajcia tam budú chýbať?

filipa - tenhle recept je úžasný, moje mamka ho dělala celá léta, vždycky to bylo moc dobré a příjemné osvěžení v létě. tento recept doporučuju. moc dobrý to bylo z letních jablek. v létě nám tento dort lezl i ušima a nikdy se nepřejedl.