Odvádí se z mateřského příspěvku daně?

Ahoj mám asi trošku hloupý dotaz, ale na internetu jsem se dočetla, že mateřská se dá spočítat jako 70% hrubého příjmu za posledních 12 měsíců. Nikde jsem se, ale nedočetla jestli mi z částky, která z toho vyjde, ještě odvedou daně a pokud ano tak kolik.
blannie
22. říj 2013
Daň z příjmu se z příspěvku v mateřství ani z rodičovského příspěvku neodvádí, to by sis stát v podstatě vracel peníze, které už jednou vydal. Jiná otázka je to u slevy na manželku ... v případě, že tvůj příjem překročí za rok 68000, manžel musí "mateřskou" zahrnout jako tvůj příjem, to však neplatí u rodičovského příspěvku.
klaire22
22. říj 2013
určitě se daň z příjmu z rodičovského příspěvku neodvání 🙂
hojda
22. říj 2013
No ještě to tak by chybělo 😃 😃 😃
vera_vila
22. říj 2013
Ne, protože peněžitá pomoc v mateřství se platí z nemocenského pojištění /je to svým způsobem nemocenská dávka/ a tyto dávky zdaňování nepodléhají...
eviknufik
3. dub 2018
Ahoj obnovují dotaz, na md jsem nastoupila 12.10.2017. za 10/11/12 měsíc jsem dostala vyplaceno cca 54000. Manžel si uplatnil na mne slevu a dnes mu došel mejl, že jsem prekrocila 68000? Jak je to možné? Do 11.10.17 jsem byla na RD.
barchen
3. dub 2018
@eviknufik A předtím si žádný příjem neměla? Pokud si pracovala, tak počítá se i tvoje výplata za každý měsíc toho roku. Nebo si byla na rodičovské dovolené?
valeriem
3. dub 2018
Neni tam mezitim jeste cerpana dovolena? Pripadne si na FU dojit a zeptat se na miste, jak k tomu dosli
barchen
3. dub 2018
@eviknufik Koukám, že příspěvek je už upravený 🙂, takže práce ne. Tak jedině ještě ta zaplacená dovolená, to by odpovídalo, že se to překročilo.
eviknufik
4. dub 2018
To sice jo, mám nárok na 4 dny a to určitě nebude 14000. No pokud je tomu tak ,bych měla za rok čerpat 4 dny dovolene a za 2018 25 dní dovolené!

Začni psát odpověď...

Odešli