Modrý Ježíšek je zpět 🙂

dubbie
13. zář 2022

Ahoj holky 😎

Možná, že některé z vás vědí, co je akce Modrý Ježíšek a že už máme za sebou tři ročníky. Poslední dva roky byly dost "hustý", jak by řekla moje dcera, takže z mé strany byl výpadek. Neměla jsem sil. Velká omluva 🙄

Ty z vás, které nevědí, podívejte se do starších diskuzí, např. zde: https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/modry-jezisek-2019/?page=7.

Tak, a teď k jádru věci. Všechny víme, jaká je doba. Nechci se tady vůbec bavit o covidu ani o politice, toho máme dnes a denně z médií až až. Jde mi jen o jednu věc. O tu stejnou věc jako na začátku prvního ročníku Modrého Ježíška. O radost. A o pomoc všem z vás, které ji potřebují.

Letos bych celou akci chtěla pojmout jinak. Úplně jinak. Ve velkém. Malý dáreček určitě potěší, ale ráda bych se letos zaměřila na ty z vás, které se v posledních měsících dostaly do takové situace, že už nevědí, kudy kam. Protože věřím, že mezi námi je spousta holek, co mají starší věci, které by ještě někomu mohly posloužit a když říkám POSLOUŽIT, tím myslím pomoci z nouze. Přežít. Vyhrabat se z průšvihu. Ať už se jedná o starou pračku, žehličku, televizi, obuv, oblečení, potraviny, cokoli vás napadne.....

Vidím dnes a denně kolem sebe ty příběhy. Psychika dostává zabrat. Nemůžu prostě nedělat nic. To zkrátka nejde...

Co kdybychom společně zase zkusily někomu vykouzlit úsměv na tváři? 😉

Pojďme si tady popovídat, co je v našich možnostech, jak a komu můžeme pomoci. Ráda bych tady shromáždila nabídky na pomoc pro ty, které by si o ni nikdy samy neřekly. Ty z vás, které naopak pomoc potřebujete, pište. Řekněte mi na rovinu, co potřebujete. Beze studu. V klidu. Buď tady do diskuze a bude-li to pro vás jednodušší, klidně mi napište i soukromovou zprávu. Společně pak najdeme cestu, jak to tady prezentovat, pokud nechcete veřejně...

Společně najdeme tu cestu. Na světě přece pořád ještě existují dobří lidé a podle mě nikdy nebyli tolik potřeba, jako právě teď. I proto letošního Modrého Ježíška startuji dříve, nechci to úplně vázat k Vánocům, protože někdo potřebuje pomoct už teď. A pro někoho už teď bylo pozdě..

Holky, jdete do toho se mnou? 😇 🙏

Začínáme DNES 13.9.20022 ve 22:00 HOD.

Jíťa 🙂

dubbie
autor
13. zář 2022

Drze se nabídnu jako první 😎 Holky, která z vás nutně potřebujete autosedačku pro dítě 9-18 kg. Mám použitou Romer Duo, ráda daruji a pošlu zdarma. Foto a podrobnosti do soukromé zprávy.

slecnami
13. zář 2022

Ahoj Jíťo, vůbec Tě neznám, ale hřeje mě u srdce, že jsou mezi námi lidé jako Ty, protože je moc milé něco takového vůbec číst... ❤️🍀👍

vikinkav
13. zář 2022

Krasna iniciativa, muzu darovat autosedacku vajicko BeSafe, hracky pro miminko a detske obleceni (zatim 6-12 mesicu, pozdeji i dalsi, klidne pravidelne).

malinkata
14. zář 2022

Já mohu darovat věci na miminko od vel 56. Pytel plus co mi zbyly vitamíny, čaj a pleny

denninka22
14. zář 2022

@dubbie Mám teď 3 měsíce starou holčičku, takže vše (oblečení, výbava, na kterou už naše Olivka bude velká) na malou princeznu mohu postupně předávat mamince, které se narodí dcera. Ideálně asi Praha, abychom nemusely řešit poštu. Nebo bylo by možné udělat nějakou sdílenou tabulku, kde bude napsáno, co kdo poptává a třeba na druhém listu, co kdo nabizi? Případně můžu pomoci s vytvořením.

dubbie
autor
15. zář 2022

@denninka22 super, cekam, jak se to vyvine, zatim asi nikdo nic nepotrebuje, vyckavam 🙂 Diky!

dubbie
autor
18. zář 2022

Holky, copak zadna z vas nic nepotrebuje? Neverim. Pokud se stydite napsat sem, napiste mi klidne SZ. Neni ostuda si rict o pomoc. Vidim to kolem sebe dnes a denne a uprime jsem z toho trochu rozhozena, ze se v teto diskuzi nic moc nedeje... Takze piste, ja zkousnu hodne 🙂

malinkata
Autor odpověď smazal
Zobraz
fazolkazuzka
22. zář 2022

Ja daruji pekárnu elektrickou za kód do zásilkovny. Starší ale funkční.
Pro kamarádku bych ráda sehnala snehule na hory pro dite. 23 až 24 velikost. Nebo nějaké zimní boty.

nazka
22. zář 2022

@fazolkazuzka pro holku nebo kluka?

galatea_a
22. zář 2022

Kdyby někdo potřeboval chlapecké boty 28 (kotníkové) a 29 (nízké) na normální až užší nohu, dejte vědět.

fazolkazuzka
22. zář 2022

@nazka na holčičku.

hronova1
22. zář 2022

Daruji zimní lyžařskou helmu, velikost od 12 let zhruba. Nepoškozená!
Daruji autosedačku s isofixem, nebouraná.
Děkuji ❤️❤️

nazka
22. zář 2022

@fazolkazuzka tak ty mám 🙂 napiš prosím.IZ

fazolkazuzka
22. zář 2022

Ja daruji pekárnu. Stará ale plně funkční.

fazolkazuzka
Autor odpověď smazal
Zobraz
fazolkazuzka
22. zář 2022

@fazolkazuzka jen od prachu

handulkak
22. zář 2022

Já mohu darovat obleceni. Od 47 až do 122 🙂

fazolkazuzka
20. lis 2022

Ja bych ráda nabídla za kód do zásilkovny tento odšťavňovač.
A pro kamarádku co ma holčičku bych ráda sehnala věci od velikosti 110 a větší . Už tu takhle jeden balíček dostala a bylo to super.

pginka
24. lis 2022

@dubbie Ahojky je to hezké takhle pomáhat ja mužů také nabídnout oblečení holka vel116, kluk vel od půl roka do roka , a damske i dětské bundy . Byla bych mooooc rada kdyby ještě někdo využil je mi to líto vyhodit a proto to porad schovavam .

fazolkazuzka
27. lis 2022

Holky a kdyby někdo potřeboval prostěradla v dobrém stavu mám jich tu spoustu. Různé velikosti a napínací. Já bohužel potřebuji jen 2 krat 2 metry. Koupily jsme novou postel a ve skříni se mi valí spoustu menších rozměrů. Naprosto vporadku. Naopak kdyby měl někdo 2 x2 metry tak sháním

dubbie
autor
28. lis 2022

Holky, jste naprosto úžasný... Jen mě mrzí, že není skoro žádná odezva...

fazolkazuzka
28. lis 2022

Jj přesně tak. Našla bych doma i spoustu dalších věcí, ale zatím se tu nic nedeje

nazka
28. lis 2022

@dubbie taky jsem dost překvapená, že se nikdo moc nehlásí. Já bych našla nějaké hračky, všechny máme v dobrém stavu, boty a oblečení na holky. Ale nikdo nic moc nechce.
Kor ještě když to srovnám s předchozími ročníky.

mourovatakocka
29. lis 2022

A nejde se domluvit s adminkama a udělat tomu pořádnou "reklamu"? Je to krásná myšlenka ❤️

mourovatakocka
29. lis 2022

Obecně třeba k oblečení, já miluju balíčky s použitým oblečením, ale když mám sama hezké a tolik nenošené věci, tak nikdo nechce a tak končí v klokaním kontejneru. Totéž hračky. Přijde mi to škoda 🤔