Nenajde se prosím maminka, co by darovala nějaké věci?

2. čer 2021

Dobrý den / ahoj maminky.
Píšu jako anonym protože taková žádost je pro mě celkem těžká. Ocitla jsem se s dvěma malinkými dětmi sama a situace je víc než složitá. Tímto bych chtěla poprosit jestli by se tu nenašla nějaká maminka, která by mohla a byla ochotná darovat nějaké věci. Dcerka se mi vytáhla a najednou ji nejsou skoro žádné leginy, trička i mikynky docházejí, má velikost 104-110. Miminko má naštěstí věcí zatím dost. A také pokud by se nenašlo u některé z vás něco lehkého na léto pro mě. Po porodu mi zůstala větší velikost a moje původní věci mi téměř všechny nejsou. Tak jestli by jste některá nenašla třeba nějaké tílko, tuniku či leginy na vysokou postavu ve velikosti M. Budu moc vděčná za každou pomoc, pokud některá můžete něco postrádat. Teď si nemohu dovolit opravdu nic kupovat, jsem ráda, že mám na plenky a jakž takž jídlo pro malou na celý měsíc. Předem vám moc děkuji za pomoc❤️ nikdy dříve by mě nenapadlo, že budu muset zadat o takovou pomoc... 😢

zelenaesmolda
2. čer 2021

Ja byt tebou tak si vybeham vsechny dostipne davky.Prispevky na bydleni,hmotnou nouzi a alimenty.Pomuze ti to vic nez jednorazova pomoc s oblecenim.
Starsi dite do skolky a najit brigadu,kterou muzes delat i s malym ditetem,treba roznaset letaky,nejakou online praci z domova atd 🙂

pikl
2. čer 2021

Klidně vám něco dám, holčičího oblečení máme spoustu 😉 pošli mi zprávu

dandaa
2. čer 2021

Napiš mi zprávu, kamarádka dělá v neziskovce tak může nějaké oblečení poslat.

autor
2. čer 2021

@zelenaesmolda Věř mi, že na úřadě jsem samozřejmě byla. Doplácí mi na bydlení a zůstane nám sotva na to jídlo. Co se alimentů týká, tak to se taky řeší,jsou stanovené ale neplatí a ještě si má jít za něco na několik měsíců sednout. A co se týká brigády, tak s 3 měsíčním miminkem se u nás opravdu nic nenašlo. A hlavně to co bych si vydělala na brigádě bych musela doložit na úřadě a o to by mi změnšili příspěvek. Takže by mi to vlastně nepomohlo si přilepšit, jak mi řekla sama paní na sociálce.

autor
2. čer 2021

@pikl Děkuji, napíšu ❤️

zelenaesmolda
2. čer 2021

Fajn brigada je doucovani,pokud umis treba matiku nebo cizi jazyk muzes to delat z domova,penize na ruku a jeste casove podle sebe 🙂

autor
2. čer 2021

@dandaa děkuji, písnu

merope
2. čer 2021

@zelenaesmolda Otázkou je, zda jí na to pak neskočí úřad a o to jí neponíží dávky. Vůbec systém dávek je nastavený tak, že pak v konečném důsledku je finančně výhodnější nedělat nic ☹.

Jinak se dá vydělat úklidy a hlídáním dětí.

autor
2. čer 2021

@zelenaesmolda To bohužel ne na takové úrovni, abych mohla dělat doučování. Zkouším se pohlížet po nějakém hlídání, ale zatím marně

autor
2. čer 2021

@merope Právě tohle mi řekla paní na úřadě, když jsme se bavili o nějakém přivýdělku. Pokud bych našla něco co bych zvládla i s malým miminkem, musela bych ten příjem přiznat, pokud bych to neudělala bylo by to brané jako podvod. Takže jak píšeš, buď nedělat nic a nebo nějaké hlídání, po kterém koukám, ale v tuhle dobu toho moc není, nebo u nás spíš nic. Pár poptávek jsem našla, ale jsou mimo nás, a já neřídím a nebo třeba přes noc a podobně.

maci299
2. čer 2021

Odkud jste prosím,alespoň kraj,okres

missbufy
2. čer 2021

@zelenaesmolda zkusila jste uz doucovat z domova, kdyz jste sama na 3 mesicni dite? Jakoze zadam priklad a za 2 minuty zacne jecet dite a pak zadam dalsi priklad a za 5 minut pujdu prebalit nebo jak si to predstavujete? Na spanek ditete v presnem casovem okne bych rozhodne nespolehala...

merope
2. čer 2021

@missbufy Kupodivu to funguje. Do těch cca 10 měsíců věku vcelku v pohodě. Dítě leží na zemi a hraje si a já učím. Jen teda studenti občas raději pozorují kojence než příklady 😀.

merope
2. čer 2021

@missbufy O dobu přebalování se buď doučování přerušovalo nebo jsem jim to nepočítala. Distanční výuka na VŠ s dvouleťákem, který měl zavřenou dětskou skupinu, to už byla jiná liga. A taky to muselo jít. Ono fakt jde ledacos, když to jinak nejde.

bonavoxa
2. čer 2021

Odkud prosím jste?

autor
2. čer 2021

@maci299 Litoměřice

autor
2. čer 2021

@bonavoxa Litoměřice

autor
2. čer 2021

@missbufy I kdybych byla na takové úrovni, že bych si mohla dovolit nějaké doučování, tak s malým by to nešlo. Spánek opravdu přes den pravidelný nemá, a je hodně nosící a uplakaný

zizibou
2. čer 2021

Napište mi, prosím, sz a domluvíme se 😉.

antoinet
2. čer 2021

Doporučím Šatník, který založila Nora Fridrichová pro samoživitelky.

zelenaesmolda
2. čer 2021

@missbufy
ano,delala jsem to a delam to i u starsiho ditete

bonavoxa
2. čer 2021

Jej, to je hodně z ruky. Ale pokud by se nenašla lepší varianta, něco se u nás vždy najde

87pavlina
2. čer 2021

Mám doma také kojenecké mléko Hipp Combiotik 1. Pokud nekojíte a dáváte tohle mlíčko, tak vám ho ráda pošlu.

autor
2. čer 2021

@87pavlina Moc děkuji, malý dostává Sunar complex. Ale vážím si toho ❤️