10ti měsíční dcera má průjem a rýmu. Co mám dělat?

besinecek
22. bře 2008

prosím vás o radu, moje holčička deset měsíců má průjem k tomu rýmu, vůbec netuším co mám dělat, doktorka nám doporučila nutrolit b ale myslím že to má po tom ještě horší. Má stoličku tak osmkrát denně takovou řidší a mazlavou.

lenkazdenek
22. bře 2008

co zkusit mrkev ta staví 😕 nebo rýžový odvar 😕

schnek
22. bře 2008

zkus vyhledávač, takových témat je tu spousta

katako
22. bře 2008

Besineček, my jsme momentálně po viróze, kdy jsme teda spíš blinkali, ale očekávali jsme i průjem, který u Ondry nepřišel. Takže v lékárně dostaneš proti průjmu Enterol nebo Smectu. Enterol je v kapslích a ropouští se ve vodě, Smecta je prášek v pytlíku, co se přidává do jídla. Smecta je přírodní jíl. Enterol zase nějaké bakterie, nebo co... Pro rehydrataci po velké ztrátě vody z organismu je dobrý Kulíšek (nápoj), nebo HippOrs (výživa mrkvorýžová + ionty). Pro obnovení mikroflory až průjem přejde Hylak forte.

Na baštu by měly být dobré i banány, mrkvovorýžový odvar.

Akorát nutrolit b neznám, tak neporadím a přímo zkušenost s průjmem u dítěte taky nemám.

Na rýmu prokapávat nosík, pokud nemůže dýchat, tak odsávat.

lenkazdenek
22. bře 2008

jo na rýmu je docela dobrá vincentka 😉 ale jako kapičky do nosu ne přímo ta voda

besinecek
autor
22. bře 2008

ahoj, děkuji za všechny rady, vincentku kapu, ale moc nepomáhá, máme už rýmu tři dny ale i naše mudr ji doporučila.

cazadora
23. bře 2008

katako jew to nutrolinB jsou to taky bakterie tvořící mikrofloru, na průjem nám pomáha rýžový odvar

petra30
24. bře 2008

Besinecek, hnacku mala aj nasa mala v 4 mesiacoch a kamaratka mi poradila redsiu ryzovu kasu. Vy uz asi mozte aj tuhsiu, ked je vam 10 mesiacov. Mudr mi radila pit osladeny ryzovy odvar - mala som ho pit ja a aj mala 😝 , ale to som fak neskusala. Dala som jej tu kasicku a zlepsilo sa to. Je pravda, ze taku silnu hnacku nasa mala nemala... Co sa tyka nadchy, pomaha podlozit postielku napr. knizkami, aby dieta malo vyssie hlavicku. My mame nadchu dost casto, denne odsavam vysavacom, predtym jej do nosteka streknem Nivea spray. Pomohlo aj vytierat nostek Otrivinom alebo Olynth (rano a vecer). Raz to trvalo skoro 2 tyzdne, bola som uz zufala a az ten Otrivin zabral. Tak vela stastia!!!

mem
25. bře 2008

ja davala na prujem od Hippu ORS200 (mrkvovo ryzovy odvar) 3x denne, a pak jeste na doporuceni doktorky kapky Hylak forte a zabralo

spokojenamamka
25. bře 2008

banán je na zatuhnutí,skus to..jinač něco mi říká smecta ale to je do zvracení že?