10ti měsíčnímu mimi se stále vrací průjem. Co s tím?

rioko
7. únor 2010

Ahoj, mám chlapečka 10 a půl měsíce, v úterý celou noc zvracel, doktorka nařídila dietu, zvracení se upravilo, ale ve čtvrtek dostal pořádný průjem a opět zvracel, navíc vůbec 24 hodiny nečural, dávali jsme slazený černý čaj, nic jiného nechtěl,doktorka měla dovolenou, po telefonu řekla že máme dál pokračovat v dietě, v pátek ale průjem pokračoval.Šli jsme k doktorce která zastupovala, ta ho vyšetřila, vzala odběr stolice a poslalá nás na vyšetření na infekční.Tam se doktor tvářil, že jsem hysterická matka a řekl, že jdeme zbytečně, že stačí dieta a poslal nás domů, vyšetření neudělal žádné. Vojta se rozpil, začal čurat a vypadlo to, že to bude lepší. Stejně tak včera hezky pil, jíst teda nechtěl, na radu doktorky jsme dělali mlíko v rýžovém odvaru a ještě dvakrát ředěné.Dnes ráno začal opět mít průjem, zase pořádný. Pít opět nechce ani moc čaj, mlíko ani ředěné a jíst taky ne. Zkoušeli jsem mrkvový vývar, rýži s mrkví, piškoty, rohlík, prostě všechno co kdo radil, průjem stále trvá, Vojta je protivný, ubrečený, už nevím co dál...nemáte někdo zkušenosti jajk dlouho to může trvat?

janulazaynab
7. únor 2010

Dělali vám test na rotaviry? My jsme je měli a bylo to dost podobné, i když měl v té době malý měsíc.

rioko
autor
7. únor 2010

právě že nám nedělali testy na nic, jen ten odběr stolice ale výsledky budou až na konci týdne

kocule
7. únor 2010

Rioko, tohle fakt vypadá na rotaviry. Určitě dej pozor na pitný režim, aby nebyl malý dehdratovaný a neskončil na kapačkách. ☹ Na těch testech trvej!!!

rioko
autor
7. únor 2010

naše doktorka je nemocná ale zítra tam půjdu zase k té co zastupuje a o ty testy jí řeknu, pít se mu snažím dávat pořád, i stříkačkou když nechce z lahvičky, ještě mi doktorka poradila po telefonu nějaké mlíko které je přímo proti průjmu tak až se Vojta probudí pojedeme ho koupit

klematis
7. únor 2010

rioko, my máme taky průjem už skoro dva měsíce a nemůžem se toho zbavit, malý teda nezvrací ani bříško ho nebolí a vůbec nevíme co to je, mudr taky dělala výtěr, ale nic se nenašlo, bereme nějaké léky na upravení střevní mikroflóry, ale vůbec to nepomáhá, mudr usoudila, že by to mohla být nesnášenlivost kravského mléka, tak jsem malému přestala dávat jogurty a mléčnou kaši a průjem trvá. Už jsem z toho taky nešťastná a nevím co mám dělat, psala jsem dnes ještě do rizikové poradny o názor a čekám na odpověď ☹

rioko
autor
7. únor 2010

tak mi pak napiš jestli Ti něco poradí, jinak mlíko neměli, byli jsme ve dvou lékarnách, ještě to zkusím sehnat zítra, ale jestli to pomůže stejně jisté není...

cimlik
7. únor 2010

Ahoj, samozřejmě nevím, od čeho může mít Vojtíšek průjem, ale jestli můžu poradit s léčbou, zkus malému koupit v lékárně Nutrolin - B, našim klukům vždycky hodně pomohl 😉 . Přeju malému, ať je brzy fit!

kadlecova.misa
8. únor 2010

ahoj,nechci strašit a plašit..naše malá zvracela a měla průjem..měli jsme to celá rodina..a malá skončila na JIPce,protože nechtěla nic jest ani pít, když se napila ,hned to "vyhodila" ven..byl to nějakej rotavir... 😖 ..teď to hodně řádí.

ygreen
8. únor 2010

Smecta na zastavení průjmu, zcela bezpečná a pro novorozence, ORS 200 - rýžový odvar s mrkví od HIPP, žádné mléko a když tak bez laktózy, z mléčných jen jogurty, když už. A určitě nasadit min. 3měsíční léčbu probiotiky - nejlepší jsou prý kapky Probio od Gaia. Nebo Biopron Junior, Lactobacilíky od Swiss. Taky vám může doktorka na trvalý průjem předepsat od českého výrobce "dobré bakterie" na upravení střevní mikroflóry - které jsou v takové modré krabičce a musí být v chladu. Je to v takových skleněných ampulích.

A pokud z toho máte špatný pocit, průjem trvá a výtěr ze zadečku je o.k., tak si vyžádejte alergologické vyšetření, aby vyloučili alergie na lepek, laktózu apod. Není to žádná věda - dvě ampulky krve a máte jistotu.

lenycka
8. únor 2010

Rioko, řekla bych, že budete mít buď rotaviry... má ve stolici hleny? Radši si ještě zajdi na pohotovost nebo ke své dr., aby se ti dítě nedehydratovalo, to by pak bylo blbé a mohli byste skončit v nemocnici stejně jako tady píše Míša!

Držíme pěsti, ať je to brzy za vámi!!!

rioko
autor
8. únor 2010

ahoj holky děkuji moc za příspěvky a rady
Míšo a měla u toho malá teploty? Vojta je právě nemá a u Rotavirů jsem četla, že jsou horečky, navíc nemá ani takovou četnost stoliček jako tam uvádí, spíš třeba 3 x za den ale pořádně
ygreen po Smectě zvracel, dr. říkala že malé děti po ní zvrací často ať ji nedáváme, ORS jsme do něho nedostali, ani Kulíška, probiotika určitě nějaké koupíme.nevím jestli to může být alergie na laktózu, když je na UM od 4 měsíců, od 6 má jogurty a nikdy neměl průjem, až teď, ale mlíko bez laktózy koupíme alespoň než to odezní, navíc jsme to od něho chytli i já s manželem - my jsme už v pořádku, trvalo to u nás jen dva dny, takže to bude spíš něco virového
lenycko hlen ve stolici nemá
dnes zatím je to ok, naposledy měl průjem včera dopoledne, pak dvakrát trošku prclé v plince, tak třeba se to už upravuje, kéž by, strašně se za tu nemoc změnil, s usměvavého spokojeného chlapečka je ukňourané, uplakané miminko,v noci se budí s pláčem několikrát, nechce se nechat chovat ani od m. - naví já mám už týden skříplý nerv na zádech a je to teda doscela mazec ho pořád nosit

vendulka
8. únor 2010

Ahojky z vlastni zkusenosti bych mliko vyradila uplne a davala jen ryzovy odvar nemlecnou ryzovou kasi,mrkev a po case k tomu pridala brambor, proste poradnou dietku.My to tak mely taky a to dost pomohlo a taky hlavne smecta, ktera je na ten prujem a behem dne se to pekne upravilo.nakonec z testu vysla salmonela, ktera se s nama vlece uz asi 4mesice a obcas ma prujem porad
a to ze deti zvraci po smecte slysim prvne, u nas to bylo v ppohode, potom jeste zkus biopron junior a taky pomaha hodne hylak 😉
kdy budete mit vysledky?

vendulka
8. únor 2010

rio a nebylo to mliko od Nutrilonu nejake bez te laktozy?Jestli ano, tak to ani nesezenes bo se uz nedela, ja ho taky shanela bo mi ho doporucil dr

kadlecova.misa
8. únor 2010

ahoj Rioko: ne malá teplotu vůbec neměla!! ale přijela jsem včas..uz začínala být dehydratovaná, bylo to v počátku, taky mi celej den nečůrala..jen kdyby jsi taky náhodou musela s malým do špitálu,NENECH se odbýt jako já a buď tam celou dobu s ním..vím o čem mluvím. 😢

vendulka
8. únor 2010

jinak naprosto sozhlasim s ygreen

rioko
autor
8. únor 2010

Vendy jenže Vojta má mlíko proto, protože jinak nic jiného jsme do něho nedostali a začal být dehydratovaný, ani rýžový odvar, natož kaši, mrkev a cokoliv jiného...po Smectě zvracel a říkala mi to dětská i na infekčním ať to nedáváme, nasadili jsme hylak, ten do něho dostanu trochu stříkačkou
výsledky budou asi ve čtvrtek, ale dr. říkala, že u salmonely bývá zelená stolice a to on nemá, navíc vzhledem k tomu, že jsme to od něho s m. dostali to je fakt asi spíš něco virového

kadlecova.misa
8. únor 2010

jo, prý je dobrý na rehydrataci nějaký Kulíšek..v lékárně.

vendulka
8. únor 2010

Rio, mala ma salmonelu a zelenou stolici nema taky a ja to taky mela...talze asi tak
no male se to upravilo a dala sjem mliko a hnedka se zase rozprujmovala, takze pokud budes davat mliko,asi bude mit prujem porad, mala taky zte zacatku nechtela jist ale pila a dr rikal, ze je dulezitejsi to ze pije a aspon po troskach neco malo ji...taky to moc nechtela a plivala to,ale proste sem se nedala a porad co chvilka jsem do ni neco dostala, ji teda ted oRS 200 docela jel a i ta ryzova kase

vendulka
8. únor 2010

my teda taky meli neco jako Kulisek,ale to mal vubec nepila az ten biopron junior, kterej je sladkej, tak jsem ji ho primichala do caje a vypila klidne 60ml na raz
jen jsem chtela poradit z vlastni zkusenosti bo jak to popisuje rio, tak to bylo presne u nas

rioko
autor
8. únor 2010

Míšo ale my jsme právě byli poslaní na infekční a poslali nás domů bez vyšetření, že vypadá docela dobře a upraví se to samo 😒 jinak pije už čaje docela dost a díky tomu mlíku taky už dost čurá,takže myslím že dehydratace už nám snda nehrozí
Kulíška máme ale taky jsme ho do něho nedostali
Vendy fakt to mlíko neměli? Tak to je blbé na to jsem spoléhala

vendulka
8. únor 2010

rio pokud je to od toho nutrilonu (low laktoze, bo tak nejak se to jmenuje) tak to se uz nevyrabi

rioko
autor
8. únor 2010

no má se to jenovat Lactose free a včera neříkali že by se nevyrábělo, jen že ho nemají a mám se zeptat v jiné lékárně, že jim došlo

vendulka
8. únor 2010

aha, tak to asi nebude od nutrilonu, ja to totiz mela od nutrilonu a shanela sjem to v nekolika lekarnach az asi ve 4 mi rekli, ze se to uz nedela

rioko
autor
8. únor 2010

Vendy já vím, jenže mu je po všem navalovalo, jsem ráda už čurá, mlíko děláme v rýžovém odvaru a nemám pocit, že by ho to průjmovalo, naposledy měl průjem včera odpoledne a mlíko pil nejvíc v noci, ale uvidíme, navíc bez mlíka byl právě a přestal čurat, za 36 hodin neměl mokrou plinku....

vendulka
8. únor 2010

aha, to je zajimave, no kazdopadne ty vis co mu zabira, jen jsem napsala jak to bylo u nas...je pravda, ze mi dr rikal, ze mam nasadit mliko,ale mnme prislo, ze se to tim shorsilo a tak jsem se tady radila s holkama na konikovi z jedne diskuze, kde mi radily bo s tim mely taky zkusenost a spis pomohlo to co mi poradily ony nez dr 😉
kazdopadne je to hrozny takto u deti..nas to chytlo kolem 7m, taky jsem z toho byla vypasena,ale pak se to lepsilo a prujem ma obcas do dnes...no prujem, prujem je prej kdyz je vodnata sltolice vickrat jak 3x za den no ma obcas vodnatou slolici, tak bych to rekla

vendulka
8. únor 2010

drzim palec, at to zmizi tak rychle jak to prislo 😉
my jdeme ve ctvrtek na kontrolni stery, tak jsem zvedava jak dopadneme my

rioko
autor
8. únor 2010

Vendy tak ať to dobře dopadne, kéž by se to už u nás upravilo a Vojtíškovi bylo líp, to je hrozné když není prckovi dobře a nemůžu mu úplně pomoct

kadlecova.misa
8. únor 2010

tak at jste ok!!

vendulka
8. únor 2010

rioko, vim o cem mluvis..ja to i orvala bo to bylo hrozny
nedavno mi taky zacala zase prujmovat a zvracet jidlo, tak jsem volala dr a uz ze zkusenosti jsem vedela ze mam dat smectu , ze to pomuze,dr mi to potvrdil a rikal, ze ted neco radi u kojencu, ze je toho ted moc 😒

klematis
8. únor 2010

rioko tak máme nasadit dietu, mrkev, rýžovo mrkvový odvar, rýžové kaše neochucené, suché brambory, žádné piškoty, mám koupit biopron junior a když to nepomůže, tak by se vzala krev jestli je alergický na bíl. krav. mléka nebo na lepek, tak uvidíme a držíme palečky at se to i vám spraví 🙂