• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hodnota CRP 200, do nemocnice jsme nejeli. Je to správně?

Dobrý den,můj syn(2 roky)měl 2 dny vysoké teploty,3.den jsem jela k doktorce,která mu naměřila crp 200,předepsla nám atb a poslala nás domů.po první dávce atb horečky úplně klesly a od té doby mu nic není.v atb pokračujeme dál.když mi řekla že crp má 200,tak jsem vůbec nevěděla,co to znamená,až pak jsem se dozvědela,že je to život ohrožující stav a dítě má jet do nemocnice,ale doktorka mi nic takového neřekla.myslíte,že její postup byl správný?stalo se to už někomu z vás,že by mělo dítě tak vysoké crp a pak mu nic nebylo?
4. led 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
vysoké CRP znamená,že se jedná o bakteriální infekci a je potřeba léčit antibiotiky,pokud je CRP nízké jedná se o virovou infekci a antibiotika jsou zbytečná.A při některých infekcích atb zaberou doopravdy rychle.
4. led 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katfan ...ahoj, naše malá měla CRP 185, taky jsme dostaly ATB a byly doma, byla to angína.
ale když jsem byla kdysi se synkem v nemocnici, na pokoji s námi byla maminka s chlapečkem, tenkrát měl 14,5 měsíce a ti tam byli kvůli vysokému CRP, taky kolem 200, měl pár dnů vysoké horečky a pak šlus a nic. propustili je po dvou dnech pozorování, CRP kleslo a vlastně nepřišli na nic.
4. led 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to jsem ráda,že alespon někdo tady má s tím zkušenost.Já si totiž myslím,že nás pediatrička měla poslat do nemocnice,já se dočetla až 2 dny poté,že je to velice vážný stav.kdybych to věděla,tak tam jedu rovnou.
4. led 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katfan Ahoj, to vždycky záleží na okolnostech, jak to dítě vypadá, cítí se. Při angínách a podobných bakteriálních zánětech to CRP může být opravdu vysoké. Ale nedá se určit, kdy by se mělo jít do nemocnice. To by bylo spíš v případě, kdyby antibiotika nezabraly a CRP neklesalo.
4. led 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ale stejně mi přijde zvláštní,že mu najednou vůbec nic není.napadlo mi,jestli to nemůže být něco skrytého nebo tak něco.
4. led 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katfan Nene, to se neboj. Syn měl průběh angíny úplně stejný. Doktorka mi říkala, že u dětí je ten průběh jiný. Jednak mají strašně rychlou regeneraci a druhak i příznaky mívají jiné (některé děti prý při angíně jen bolí břicho :slight_smile: ) Až půjdete na kontrolu, tak si to CRP znova změří a zkontroluje. Jinak se prodávají i domácí CRP testy.
4. led 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Je pravda,že první den horeček si stěžoval na bříško,ale asi jenom hodinu a pak už ne.Já jenom,že na netu jsem se opět dočetla šílené hrůzy.já už to asi vážne radši nebudu číst,pak jenom vyšiluju.A děkuji za uklidnění :slight_smile:
4. led 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katfan Nečti, opravdu to vůbec neřeš. Jejasné, že antibiotika potřeboval, tak je v klidu doberte a pak jděte na kontrolu. CRP je dobrá věc pro určení, zda jsou potřeba antibiotika nebo ne. Je dobře, že se to dá takhle u doktorů v ordinaci změřit. Ale víc netřeba řešit :slight_smile:
4. led 2013 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katfan neboj, ona snad ví co dělá :slight_smile: dřív crp nikdo neměřil a děti se posílaly do nemocnice jen když chrčely a taky jsme přežili. Pokud atb zaberou, není pobyt v nemocnici nutný. A vám zabraly hned, to je super. Hlavně to doberte, atb se nesmí přerušovat.
4. led 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jojo,to vim,že se musej dobírat,i když už se mi 2x stalo,že jsem dávku opozdila asi o hodinu :frowning2: jsem hrozná.u naší doktorky si moc jitá tím,že ví co děla,nejsem.kdybych měla auto,už dávno u ní nejsem,ale nechce se mi cestovat s nemocnyma dětma autobusem.
4. led 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek