Vysoké CRP + horečka a průjem.

evabzenec
23. kvě 2020

Dobrý den,
Měla bych dotaz ohledně vysokého CRP.
Trápil mě cca přes měsíc průjem, byla jsem u obchodní na krev a stěry, zjištěno CRP 214. Poslána do nemocnice , následná hospitalizace. Vyšetření na gynekologii, rentgen plic a srdce, chirurgie.. Nespočet odběru krve, stolice a stěry - vše negativní, měla jsem i teploty ( max 38.5) Po 6 dnech poslána konečně domů s ATB. Následně vyšetření na nuklearce, zas vše negativní. CRP na kontrole kleslo na hodnotu 8. Vše OK.
Nyní zase průjem., Crp 107, obvodní mě dala ATB, včera jsem měla horečku 38.5
Mám strach z další hospitalizace, doposud vše negativní, nic nezjištěno. Již jsem bezradná

puhelin
23. kvě 2020

Je mi moc lito, ze stale nevis pricinu. Vyzadala bych si kolonoskopii a gastroskopii

barmil
23. kvě 2020

Mononukleoza? Delali vam jaterni testy? U dospelych to moc neresi, ale muze se stresem a unavou reaktivovat a ma docela drsny prubeh, oproti tomu, kdyz ji mate jako dite/dospivajici.

neomenia
23. kvě 2020

@barmil mononukleosa je virové onemocnění a tudíž, jako u všech viroz, je CRP vždy nízké.
A mezi typické znaky mononukleosy rozhodně nepatří průjem.

anguly
23. kvě 2020

A Cronovu chorobu nebo ulcerózní kolitidu vyloučili? To se projevuje dlouhodobými průjmy. Diagnostikuje se většinou kolonoskopií. Ale jestli to provází i teploty to netuším...🤔

jijulka
18. čer 2020

@anguly muzou byt teploty i crp.