Kašel. Co na něj dáváte?

pismenka
11. únor 2010

Nevím zda toto téma tady je.
malá začala hodně kašlat,co na to dáváte?nebo myslíte že mám jít k MUDr.?má takový ten kašel - chraplák,nebo jak bych to řekla,jako u dospělých (před týdnem jsem měla angínu a ten kašel taky) že když kašlete tak vás bolí na plicích a hleny,tak takhle se mi zdá že kašle.Nevím jak to líp vysvětlit🙂)nikdy z rými apod. nic nedělám,ale držíme se raději doma,před týdnem měla žlutou rýmu..........myslíte že s tím kašlem můžem i ven?nebo raději doma?

ined77
11. únor 2010

ahojky,no já bych to rozhodně nepodceňovala a šla k dr..léčit doma se může třeba rýma,to se dá,ale z kašle se může vyklubat i zápal plic tak rychle že se člověk nestačí divit ☹ .navíc pokud jsi sama měla angínu,u tak malého dítěte je to jiné.dospělý ví jak se poléčit,ale dítko neřekne co ho přesně bolí ☹.
náš malý je zrovna nemocný,je zahleněný,kašle a má mírnou teplotu.ven na chvilku chodíme,to udělá průduškám jen dobře.doma hodně větrat,hodně zvlhčit vzduch a raději udržovat chladněji.také matraci v postýlce hodně zvednout.a zítra šupajděte k dr.😉 .

pismenka
autor
11. únor 2010

zítra ráno jdu na ORL ☹ tak až se vrátím,dám na tvou radu a raději před víkendem zajedeme k té MUDr.díky moc za názor.

jjaanca
11. únor 2010

No my teda s kašlem k Dr. nechodíme. Pokud má chraplák tak bere Mucosolvan a pokud suchý tak Sinecod (snad to píšu dobře). Ono zálečí jak často kašle, pokud má nějaké dlouhé a časté záchvaty kašle, a neustupuje to, tak bych možná zašla. Lucka kašle jen málo a rýmu má vodovou.

shaula
11. únor 2010

Já se přímo doktorky ptala, kdy mám přijít s kašlem, pokud dítě nemá žádné jiné příznaky. Prý můžu doma dávat běžné léky na kašel a pokud nejpozději do týdne nezaberou, tak přijít.
Pismenka, nepíšeš, jak dlouho ten kašel má, ale jestli jeden dva dny, tak není třeba nikam spěchat 😉 Tedy pokud to opravdu není extrémního charakteru, jak píše Jjaanca.
Já dávám na vlhký kašel Mucosolvan nebo jitrocelový sirup. Na suchý kašel máme doma Tussin, ale ten jsme ještě nepoužili.

luca76
11. únor 2010

naše doktorka doporučuje hedelix 🙂

pismenka
autor
12. únor 2010

právě jsme přišli od MUDr.,dala mi nějaký sirup (na předpis) je to na průdušky a pak ten Mucosolvan.Dloooouho jsme nebyli nemocní,ted po druhé,tak jsem raději zašla,pohrála si s dětma v čekárně🙂) byli tam buď děti také s kašlem nebo jen na prohlídku po nemoci🙂 a holky jak dlouho kapete dětem do nosu třeba ten olynth?kapeme už skoro týden,můžu ještě (když má rýmu) nebo už raději ne?

shaula
12. únor 2010

Pismenka, už bych ho vysadila, prý se nemá používat tak dlouho... Tu rýmu má pořád tak hroznou, že má ucpaný nos? Pokud mu z něj "jen" teče, vystačíš si s mořskou vodou 😉

petja
12. únor 2010

Tak olnyth já úplně zavrhuji.Je to návykové pro nosní sliznici a může po tom krvácet z nosu.Přečetla sis někdy složení?! Proč nevytíráš jen Vincentkou nebo slanou vodou?
Na kašel a odhlenění je skvělý cibulový čaj,či čaj z ječných krup.

ined77
12. únor 2010

jo,holky,souhlasím 😉 ...my jsme vyškolení třemi bronchitidami ☹ ,takže to už beru zase jinak 😅 😉 .
na vodovou rýmu používám vincentku nebo physiomer 🙂 .

pismenka
autor
13. únor 2010

ten olynth jsem použila poprvé. I když jsem jí dala tu mořskou vodu,tak na tu žlutou rýmu jí to vůbec nepomáhalo (žlutou rýmu měla taky poprvé) už jí to dávat nebudu,jak píšete..........ted jí jen teče bílá,tak jí dám tu vincentku (MUDr. nám to taky radila) holky a myslíte...dnes se mi zdá,že je venku docela pěkně,není taková zima,myslíte že můžu jen na mini procházku?jen před dům na půl hodinky a zase domu,co?

shaula
13. únor 2010

Pismenka, jasně že můžeš, my taky chodíme i s rýmou. Ten Olynth (nebo jakékoli jiné kapky na obdobné bázi) bych dávala pouze pokud má rýmu tak silnou, že má ucpaný nos a nemůže dýchat. Pokud rýma teče (ať žlutá nebo bílá), dávám jen mořskou vodu (konkrétně Stérimar, je ve spreji, takže super. Ono nakapat kapky není žádná sranda 😀 ).

petja
13. únor 2010

Vhodné je kapat kapky tak,že dítě leží a hlavičku otočíme nalevo nakapeme do levé dírky a pak naopak.Lépe to protíká těmi cestami.Zkuste to na sobě,uvidíte.Ten sprej je s pumpičkou?Nebo pod tlakem?

shaula
13. únor 2010

Petja - to nevím, ale asi s pumpičkou, protože když to zmáčkneš, tak to stříká asi sekundu nebo dvě. Kdyby to bylo pod tlakem, tak by to asi stříkalo pořád, že? 😅

shaula
13. únor 2010

I když teď mám koupený nový Stérimar s mědí (ještě nenačatý), tam je psaný hnací plyn dusík. A když to zmáčknu, tak stříká pořád... Možná je Stérimar Baby (ten jsem měla teď) v tomhle jiný, to nevím.

romana29
13. únor 2010

My jsme byli poprvé nemocní na podzim - začal chodit do jesliček jednou za týden, tak se mu trošku obrušuje imunita 😀 . Od té doby měl rýmu a kašel několikrát. Do nosu mu nic nekapu, protože na to nemám nervy, já samotná si do nosu nekapu, protože to nesnáším a on je taky takový cíťa.
Na kašel, který měl od minulé soboty - kašel, zahlenění, ale jinak nic-žádná bolest v krku, žádná teplota ani větší únava a skleslost - dáváme Jitrocelový sirup a Mucosolvan. Ve středu už nekašlal a protože umí krásně smrkat, tak i rýma je pryč.

petja
13. únor 2010

Romi taky nesnesu nic do nosa!Ale právě,když dáš hlavu na bok ka kapneš např tu Vincentku kapátkem,je to snesitelné.
Jinak,to že smrká je úžasný!!!
Shaula,právě bych se toho pod tlakem asi bála 😨

shaula
13. únor 2010

Petja - nemusíš, stříká to jemňoučkou mlhu, žádný proud 😉 Já právě taky kapky do nosu nesnáším, proto když mám silnou rýmu, tak už roky používám Olynth ve spreji.