Operace tříselné kýly, Dětská chirurgie Praha

shpagetka
24. dub 2018

Maminky, máte zkušenost s tzv. jednodenní dětskou chirurgií Praha? Konkrétně se mi jedná o pracoviště na Malvazinkách, ale pokud byste měly zkušenosti s jiným pracovištěm, budu ráda i za ně. Mladší syn má tříselnou kýlu a musí jít na operaci. Byli jsme v Motole a tam nám dali termín operace až za půl roku, v listopadu. Bojím se ale, aby se mu to za tu dobu nezhoršilo (kýla se mu objevuje někdy i několikrát za den) a navíc ten podzimní termín není dobrý ani kvůli případným nemocem. Tak hledám alternativy. Myšlenka ambulantního zákroku mi přijde dobrá, ale nikde nemůžu dohledat recenze a zkušenosti...tak otevírám toto téma tady🙂

lucie_j
24. dub 2018

Myšlenka jednodenní chirurgie je dobrá u dospělého, který dokáže zhodnotit svůj stav, jestli je to ještě únosné nebo už je to špatné. Byla jsem v prosinci s 2 a půl letým synem na tříselné kýle. Nastoupili jsme den před operací a domů šli 2 dny po operaci a můžu říct, že bych s ním doma nechtěla být ani za nic. Každou chvíli mu měřili tep a teplotu a byla jsem ráda, že je pod kontrolou. Je to pro dítě opravdu náročné, pláče protože neví co a proč se to stalo, je zmatené, unavené, bolí ho to, má žízeň a vy mu nemůžete dát pít. Pokud by vás ještě něco zajímalo, ráda odpovím. Lucka

miky
24. dub 2018

Byli jsme minuly týden se synem v Thomayerovo nemocnici v Krci. Čekali jsme na termín asi dva měsíce a to pouze z toho důvodu, ze jsme chtěli nadstandart. Jinak by byl termín dřív. Jeden den byl nástup, druhy den operace a třetí den odchod domů. Syn mel tedy operovany útvar na pupiku, v celkové narkoze. Stejný průběh hospitalizace měly i děti s pupeční kilou

antiope
4. kvě 2018

Já můžu doporučit Nemocnici v Hořovicích. Dceři tam operovali pupeční i tříselnou kýlu. Oboje jednodenní záležitost. Skvělý přístup. Operují tam doktoři z Motola, takže dali vybrat zda kontrola v Motole nebo tam.

furiakova
15. pro 2018

@lucie_j S 3 mesicnim(29tt) synem jdu take na operaci vsech 3 kýl do Motole. Zajimalo by me jak dlouho dite nesmi pit. Nedovedu si to totiz vubec predstavit ho nenakrmit 😱. A pak by me zajimalo jak vypadaji pokoje,zda se sdili s jinymi pacienty a zda je možné mit sebou kočárek. Syn je po narozeni stale s mnoha zdrav.problémy a bojim se infekce od ostatnich pacientů

lucie_j
15. pro 2018

@furiakova Synovi bylo 2,5 roku, pít nemohl tak minimálně 3 - 4 hodiny a pak po troškách. Nejhorší bylo, že jsem s tím nepočítala, tak jsem neschovala lahvičku a chudáček mi na ní pořád ukazoval, že chce napít. U takhle malého miminka nevím, jestli se může kojit, já doufám že ano, zeptala bych se předem, stejně jako na ty pokoje. Na Kladně to bylo dobré, takhle malinké děti byly s maminkou sami. Větší max. po dvou. Kočárek určitě nebude problém, ale na vše se raději zeptat předem.

lucie_j
15. pro 2018

@furiakova Manžel ještě napadlo, že jestli nemůžou miminka pít, tak by jim měli dát nitrozilne výživu, aby neplakali hladem. Ale zeptala bych se na pití po i před operací, šli jsme v 9 ráno a naposledy se mohl napít o půlnoci.

furiakova
16. pro 2018

@lucie_j moc děkuji, radeji tam ještě zavolám, co a jak