Tříselna kýla u dítěte. Kdy se provádí?

Zodpovězené
7. srp 2023

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, kdy se provádí operace tříselné kýly u dětí.

Syn, 2,5 roku, a problémy s tím má už od narození. Vždy, když má problém, tak se mu varlata zvětší jak pingpongový míček a nemůže se často vykakat.🙈

Už jsme to řešili i na chirurgii a bylo nám řečeno, že pokud se to nespravi, tak ho operace nemine cca ve 3 letech.

Děkuji

Dobrý den,

operaci tříselné kýly indikuje chirurg dle typu kýly, dle velikosti, dle rizika komplikací. Bez těchto informací, nemohu na Vaši otázku odpovědět.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká