Operace tříselné kýly u chlapce. Co máme očekávat?

novynka
11. kvě 2017

Náš syn (3,5 roku) má s největší pravděpodobností tříselnou kýlu. Dnes ho viděla dětská, příští týden jdeme na chirurgii. Chci se zeptat toho, kdo s tím má zkušenost, jak to bude vše probíhat? Operace, narkóza, pobyt v nemocnici, hojení. Budu ráda za jemnější podání, vlastně doufám, že z této diskuze budu mít pocit, že v podstatě o nic tak hrozného nejde... ;) Díky moc

victress
11. kvě 2017

každá nemocnice to má asi jinak, ale obecnou zkušenost vám mohu napsat, absolvovali jsme to s ročním synem, nástup do nemocnice den předem, od půlnoci nic nejíst, nepít, ráno na operaci, za 2 hodiny ho přivezli zpět na pokoj, hojení probíhalo dobře, za 2 dny nás pustili domů, doma samozřejmě opatrně na ránu při mytí, oblékání, hraní atd. stehy měly vypadnout samy, ale nevypadly, tak pediatra za 14 dní fikla...doporučuji po operaci pečovat o jizvu, promazávat, aby byla hezky hladká, netahat těžké předměty, spousta info se dá najít na Netu...u nás byla výhoda, že syn byl ještě malý a neměl z toho rozum, takže si nic nepamatuje, přeju, ať máte pohodový průběh bez komplikací🍀

novynka
autor
11. kvě 2017

@victress já se hrozně bojím sama sebe, až mi ho budou odvážet na tu operaci, že ze mě vycítí ten "můj" strach a bude brečet ;(

victress
11. kvě 2017

@novynka rozumím vám, každá operace je riziko, ale nebojte se, bude to v pořádku, oni ho před tím odvozem na pokoji trochu přiomámí, aspoň synovi to tak dělali, že mu dali sirupek a on byl potom takový malátný a spavý, tak moc nevnímal, co se děje kolem, i toho vašeho určitě trochu utlumí, aby neplakal, zvládnete to, říkejte si, že je to pro jeho dobro, operace mu pomůže a bude to OK🙂 plánovaná operace tříselné kýly je pořád lepší než akutní při uskřinuté kýle o půlnoci, zažila jsem obojí a mohu tedy zodpovědně říct, že u akutní operace jsem se bála mnohem víc, protože syn byl modrý, fialový, apatický, zvracel a šlo mu fakt o život 👎

novynka
autor
11. kvě 2017

@victress moc díky za podporu... To by bylo fajn, kdyby ho trochu "oblbli" a snad tam s námi bude moct být i manžel, alespoň před tou operací... Ještě mám nevýhodu, že mám mladšího kojeného syna, tak tam bude asi s námi na pokoji... to mě vlastně zajímá, asi při tom pobytu v nemocnici bude muset po operaci jen ležet, že?

victress
11. kvě 2017

@novynka tak bylo by to asi nejlepší, kdyby aspoň jeden den ležel, po narkóze bude spavější, tak snad ho udržíte v klidu..je to těžké se staršími udržet je v posteli, vemte si nějaké stolní hry, knížky nebo hračky, které ho baví, může si i kreslit nebo v nejhorším tablet, prostě abyste ho udrželi alespoň první dny v posteli...s tím mladším to bude asi hodně náročné, to bohužel neporadím, jak to skloubit...sama jsem měla "plné ruce práce" i jenom s jedním ročním synem...manželovu pomoc bych ocenila spíše po operaci, abyste mohli být každý s jedním synkem...

gepe
11. kvě 2017

@novynka my jsme byli pred 2,5 mesicem s trimesicnim na operaci triselne kyly, kdy predtim skoro 2 mesice kontroly pravidelne na chirde ve spitale a pozorovani doma - pripadne i foceni boule.
V nedeli byl nastup, v pondeli operace - pred ni klasik lhuty pro nejezeni/nepiti, po operaci takhle mali (pry cca do 1 roku) jsou 2h na JIP, u starsich myslim ze uz ne, nebo kratce. Vse ok, v utery domu. Nasledne cca 6 tydnu klidovejsi rezim, hlavne kvuli vnitrnimu hojeni. Cca tyden po operaci taky nekoupani kvuli jizve 🙂 A ke klidovemu rezimu, 3 mesicnimu nejde vysvetlit, ze nema kopat nozickama atd., a jizva vcetne hojeni vystavni, tak neboj 🙂
Zkus si zjistit, zda maji na detske chirurgii i detske pokoje pro rodice s detmi (byvaji za mensi priplatek), tam muze byt i manzel.

victress
11. kvě 2017

@gepe byli jste na operaci v Praze?

gepe
11. kvě 2017

@victress ano, v Krci (Thomayerce). A jeste jsem si vzpomela, ze jsem nechala dat malymu epidural, tak par hodin po operaci byl zamedikovan proti bolesti a v pohode

novynka
autor
19. kvě 2017

@victress ahoj, tak už jsem o něco chytřejší 🙂 kýla je potvrzena, bude srovnána laparoskopicky a údajně hned po probrání by se mohl normálně hýbat, bude teda v narkóze skoro tři hodiny... Ale ještě jsem se chtěla zeptat, doufám, že třeba cévkování nebo klistýr, to vůbec podstupovat nebude, ne? Nezeptala jsem se na to v nemocnici, ale něco o tom psali v papírech, jen nevím, zda se to týká i dětí :(

victress
19. kvě 2017

@novynka klystýr určitě ne, ale cévkování nevím, možná ho dělali až na sále, tam jsem už nebyla, ale podle mě není potřeba...pokud bude operován laparoskopicky, tak je jasné, že se může hýbat hned, protože nebude mít žádné stehy, tak snad to bude OK...pak napiš, až to budete mít za sebou, držím pěsti🍀

novynka
autor
19. kvě 2017

@victress jdeme až 13. června... už bych to taky chtěla mít za sebou

orangutan123
Autor odpověď smazal
Zobraz