Operace tříselné kýly České Budějovice. Jak tam vše probíhá?

katkaka77
24. led 2020

Ahoj, mám dotaz ohledně operace tříselné kýly. Za dva týdny to čeká 3měsíčního syna v Českých Budějovicích. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste tuto operaci v nemocnici v ČB někdo v nedávné době neabsolvoval? Jak vše probíhá od nástupu k propuštění? Jak je to s kojením - kdy se smí naposledy před operací a kdy po probuzení? Jak to dítě zvládlo? Budu ráda za jakékoli informace. Moc děkuji

lucckaaaa
29. bře 2020

Ahoj,našla jsem tvůj příspěvek. Uz to určitě máte za sebou,pohla bych poprosit jak to probíhalo ? Nas to bude taky čekat 🤔děkuji

katkaka77
autor
1. dub 2020

@lucckaaaa ahoj. Ano, máme to za sebou. Bylo to v pohodě, kojit jsem mohla naposledy ve 4 a v 8 na to šel. Mohla jsem si ho nést až před sál, potom jsem šla zpět na pokoj. Asi za 45 minut mi přišla sestřička říct, že to má za sebou a vše je v pořádku. Pak byl na dospavacim pokoji, tam jsem mohla být s ním. Po probrání z narkózy brečel, dostal ještě něco na spaní do zadečku a spinkal. Celou dobu jsem ho chovala. Asi po 2 hodinách jsme mohli na pokoj a mohla jsem ho nakojit. Byl ale naštvaný a asi mu nebylo ještě dobře, tak moc nechtěl. Potom si ještě zdrimnul a po probuzení se už hezky napapal a vykakal a bylo mu dobře, pořád se na mě smál 🙂. Další den ráno přišla vizita, prý vše v pořádku, tak jsem se zeptala, jestli už nemůžeme domu, tak prý ano. Jizva se mu krásné zahojila, mohl dělat vše, ležet na bříšku atd. Opravdu o tom pak už ani nevěděl. Celkově se opravdu není čeho bát, ale vím, jak ti asi je, není to nic příjemného, ale jsou i mnohem horší věci. 🙂 nad jsem tě alespoň trochu uklidnila. Pokud se chceš ještě na něco zeptat, tak dej vědět. Měj se a držím palce 🙂

bartkat
9. čer 2020

Ahoj, jsme objednání na operaci triselné kýly do ČB se 4 letym, dnes mi sestra při objednání na recepci rekla ze neexistuje abych s malym tam spala že v suterénu je ubytovna. Je to možné? Je na me fixovany, v noci spíme spolu

katkaka77
autor
10. čer 2020

@bartkat ahoj, podle mě mas právo být s nim pořad, kromě operace atd. Je možné, ze nemají místo, přednost mají vždycky kojici matky. Někde jsem cetla článek, ze ti nemůžou zakázat, abys s nim spala na pokoji, když ne na své posteli, tak ve spacáku na zemi.

lucckaaaa
10. čer 2020

Dnes sem byla se 3.mesicnim synem na predprijmu. Sestřička mi také řekla že budu spát v suterénu ale ma otázka znela jak ho budu kojit když budu spát v suterénu. Nakonec jí doktorka opravila že sním budu mít samostatny pokoj protože je malý. Vše je o domluvě a o te kapacitě luzek na oddělení

bartkat
10. čer 2020

@katkaka77 podle všeho nemají kapacity momentálně a teď nevím v kterém radu nemocnice jsem cetla,ze je zákaz spaní na zemi a s dotetemv jeho posteli.
Kdybych nebyla těhotná tak to neřeším a noc na židli zvládnu, ale jsem ve 30tt a představa ze cely den jen sedím u nej a nemůžu se natáhnout je hrozná a zítra jdu volat do jiných nemocnic zda je možnost u nich nebo ne

bartkat
10. čer 2020

@lucckaaaa s kojenym je to jiné určitě. Ale já potřebuji mít jistotu, že s nim budu a ne se to dozvědět den předem nebo kdy.
Kdy vas čeká operace?

bartkat
10. čer 2020

@lucckaaaa už jsme jim psala mejl, ze jsem slyšela že nemají na to kapacity z důvodu rekonstrukce, tak jestli vi do kdy ji plánují,že mě tato skutečnost nutí hledat jinou nemocnici, tak jsem zvědavá co mi odpoví

dubcova
16. zář 2020

@bartkat dobry den, dneska byla dcera na prijmu a tam mi take rekli ze tam sni nemuzu byt pres noc jsou ji 4 roky.A kdyz jsem jim rekla ze si najdem jinou nemocici ktera to umoznuje a nema v tom problem.Tak mi sestricka zacala nadavat co ma delat ze ji chyby 7 sester a co ja vim jeste.A kdyz neco mala bude potrebovat ze mi v noci zavolaji a at tam prijdu.Jednu noc se da vydrzet na zidly u dcery postele.Kdybych to vedela vovila bych jinou nemocnici.