Potničky. Ako sa ich zbaviť?

vachovka
29. pro 2006

Ahoj.Mozete mi poradit ako sa zbavit potniciek?Malinkej budu v nedelu 4 tyzdne a ma to po celej tvari a uz sa jej to rozsiruje aj na hrud.Uz to ma cez tyzden a vobec sa to nehoji. ☹

beru30
27. črc 2010

Dobre ranko prajem,
tak uz sa nam konecne ochladilo, aj ked dnes to vyzera aj na slnko 🙂 a vyrazky maly uz nema. Takze bolo to od tepla, to som rada. Fenistilovu mast som ani nepouzila a kvapky sme este vcera vecer dali. Pekny den prajem vsetkym.

luthien.k
27. črc 2010

@beru30, jsem ráda 😉

strouzek
27. črc 2010

nás to trápilo min. týden, ale pomohlo přestat dávat gely do vaničky, přestat používat olejíčky a mazali jsme excipitalem těl. mlékem a do 2 dnů to bylo pryč

zuzka38
18. čer 2011

@pajinka23 ahoj, xcem sa spytat´, ako si ten problem kedysi poriesila, tiez mam krpca, ktory uz nema krk 🙂 a prave v tej oblasti v tychto horkach ma teraz potnicky.. co ti na to zabralo? zatial to len umyvam cistou vodou, nejako len na vzduchu sa s tym neda byt, kedze ma vsade kozu 🙂
dakujem za tip

pajinka23
18. čer 2011

@zuzka38 ahoj nam zabral holtou krem,je faaakt dost smradlavy,ale naozaj za par dni pomohol a bol pokoj🙂)

pajinka23
18. čer 2011

@zuzka38 a ak by ti nahodou nezabral ten hotou krem,co urcite zaberie🙂))tak si daj predpisat u doktorky IMAZOL,ten uz je ale na recept🙂ale tiez zaruceny

zuzka38
18. čer 2011

@pajinka23 dakujem velmi pekne za rady 🙂 krasny vikend prajem

pajinka23
18. čer 2011

@zuzka38 nieje vobec zaco🙂daj potom vediet ked vyskusas🙂)

babulka123
18. čer 2011

@zuzka38 nam pomohol aj holtov, ale aj sudokrem .. skus.. ja som to robila tak ze som to malej nahrubo natrela na noc.. nevadi ze mala vsetky veci od toho , to sa vyperie, ale zabralo to .. cez noc sa jej to vzdy krasne vysusilo a ukludnilo.

pe
29. čer 2011

my sme sa tiez potrapili s potnickami, ale potom som na to vyskusala krem bepanthen, ktory som davala najma na zadocek proti zapareninam, a ten jediny zabral, takze odporucam vyskusat, lebo nie je mastny a rychlo sa vstrebe, takze ani malej nevadil, ani nemala spinave veci od neho a velmi rychlo jej to upokojil a vyliecil...

ducci
1. črc 2011

ahojte, my sme mali tiez take cervene vyrazocky na tvaricke a aj na krku. myslim, ze to bolo z toho, ze si mala trosku grcla a ostalo jej to na tvaricke - takze sme to pravidelne vyumyvali prevarenou vodou aj niekolkorat denne a natrali bepanthenom a super to zafungovalo 🙂)

marcovka
15. črc 2011

ahojte,som rada že som našla túto tému lebo aj moja mala ma problém s potničkami takže možem v pohode natriet zo sodokremomom?vyskúšam,lebo fakt neviem čo mam na to dat 😢 už som zufala lebo malu to asi svrbí,ale nemavaju to všetky deti čo viem asi to to zaleži ako sa dieta potí 😉 dakujem za rady 😉

karol84
16. črc 2011

@marcovka my občas potničky natřem sudocremem a ony pak krasně rychle mizi

luthien.k
17. črc 2011

Ještě šetrnější metoda je omývat v odvaru v dubové kůře, do dvou dnů by měly samy zmizet, pokud jde skutečně o potničky. Nicméně mírné vysušení mastí na bázi zinku je také možné.

martinkatinka
17. črc 2011

@marcovka -mojmu malému sa to vyhodí iba keď je mu strašne teplo, neznáša teplo... musím ho obliekať ako mňa, neplatí tu pravidlo, že o jednu vrstvu viac... proste nemože byť naobliekaný, inak sa mu automaticky vyhodia potničky... a vtedy ho okúpkam v teplej vode, a potom natriem nechtíkovou indulonou, to mu zaberá... do rána je potničkách...ale každé bábatko je iné, treba skúšať, že čo zaberie tvojmu bábu

marcovka
18. črc 2011

ahoj babenky,dakujem za radu pomohol sudokrem takže super po potničkach ani stopy dakujem krasne 🙂 🙂 🙂

solinkarka
24. led 2012

Baby poradte co s tym? chudiatko moje male ☹

bibap
24. led 2012

@solinkarka nam na to zazracne zabral Holtov krem.. skus aj Ty

nattalie
26. led 2012

mne velmi pomohol krem SUDOCREM.

katyca3
28. led 2012

Ahojte maicky potrebujem radu, maly ma na celom brusku drobne cervene vyrazky jednu vedla druhej -vyzeraju ako potnicky a ked ho okupem tak ako keby sa rozsirili. Sudokrem nepomaha, davala som aj detsky zasip so septonexom ani to nepomohlo co mam robit? A zas na rukach suche cervene flaky ako ekzem - uz neviem co s nim mam robit.

luthien.k
29. led 2012

@katyca3 potničky obvykle zmizí do dvou, tří dnů i bez terapie, takže myslím, že tento projev potničky nebudou, obzvlášť v kombinaci s těmi ručičkami. Máte v rodině nějaké alergie/astma/ekzémy?

katyca3
29. led 2012

ja som alergik

luthien.k
29. led 2012

@katyca3 a jak je malý starý? Kojený nebo na UM (nebo kojený s dokrmem)?

katyca3
29. led 2012

Má 5 mesiacov a uz ho nekojím

ivuska6
29. led 2012

ja som vzdy na vsetko pouzivala pri malom sudokrem aj ho mame stale doma bola som snim nadmieru spokojna aj potnicky som jemne natrela vzdy pomohlo aj zadocek bolavy vzdy rychle zahojilo . 🙂

luthien.k
30. led 2012

@katyca3 tak můj tip zní - alergie na bílkovinu kravského mléka. Nasadila bych mléko s plně štěpenou bílkovinou, Nutrilon alergy care nebo Nestlé althera a mazat Biodermou Atoderm PP.

pitruskaskarolinkou
2. únor 2012

nám na potničky zabrala po zkoušení všeho možného zinková mast - asi tak 3 dny se potničky vysušují a pak, když zpozorujete spíše vysoušení pleti, tak začít promazávat - nám se osvědčil krém od Hippu s mandlovým olejem, od té doby má malý tvářičku jak broskvičku 🙂
@solinkarka

ewisam
19. dub 2012

Dievcata, otvaram znova tutu temu, lebo potrebujem radu. Maly ma potnicky v kolennych jamkach a akosi sa ich nemozeme zbavit... Teda myslim si, ze su to potnicky a navyse, tym ze ma nozicky skrcene a tre ich o seba vznikajumu tam nepekne flaky.... Natieram sudocremom, no nezabera...Viete mi niektora poradit, co s tym? Dakujem

luthien.k
19. dub 2012

@ewisam potničky i bez terapie obvykle zmizí do dvou dnů, čili myslím, že to nebudou potničky. V záhybech se obvykle rády drží kvasinky, přetřela bych genciánovou violetí 0,5%, jako jejich prevenci a pak nechala, než se smyje a vidělo by se.
Máte v rodině nějaké alergie a ekzémy, či astma? Jak je dítko staré?