Soor neboli moučnivka. Mělo taky vaše dítko?

mapris
2. črc 2007

Zdravím všechny maminy i nemaminy 😀 . Mojí dceři dneska pediatrička zjistila moučnivku - bílé povlaky na puse. Poradila koupit a mazat gencianovou violetí. Dceři střídavě stoupají a klesají horečky. Ty se snažím srážet. Chci se zeptat, máte s tím některá zkušenosti? Jak dlouho většinou trvá léčba, jak dlouho se to má tou violetí mazat. Jestli s tím může mezi jiné děti. Kdy poznám, že moučnivku nemá - když má celou fialovou pusu. A dá se ta genciana vyprat? A čím? Díky za případné rady a připomínky.

kaeth01
4. kvě 2012

@romcovaklarka dekuji za nazor/zkusenost - tak ja vyzkousim.. jak sem psala dneska sem poprve nasadila gencianku a uz pred hodkou sem musela umyvat prsa, protoze mala se u toho kroutila jak had a nechtela sat 😒 takze zitra valim do lekarny a zkusim ten Citrovital, pokud by to nezabralo budu dal pidit po tom gelu 😉 uz sem cetla na vice diskuzich kladne reference.. jen opravdu nevim jestli je to dobre pro takhle male prdolky, tak doufam ze ten citrovital zabere i u nas!!

romcovaklarka
4. kvě 2012

@kaeth01 Tak Samovi ta genciána nevadila, ale ani nepomohla 😒 A pokud jde o ten věk, Sam teda byl asi v tomhle věku, když jsme tu moučnivku začali řešit, no možná o pár dní víc - ale než jsem se dostala k tomu Citrovitalu, tak už měl řekla bych přes měsíc... zkusme se zeptat, co si o tom myslí @luthien.k prosím prosím 🙂

luthien.k
4. kvě 2012

@kaeth01
@romcovaklarka
Genciánou se můžou prsa, poředí se slinami při sání, ale rozhodně nedoporučuji aplikovat do dutiny ústní přímo prckovi, od toho už se dost upouští, ona genciána má své možné vedlejší účinky. Já rozhodně doporučuju vatovou tyčinkou vytírat pusinku Citrovitalem 🙂

kaeth01
5. kvě 2012

@luthien.k
@romcovaklarka
takze uz dve pozitivni reakce na citrovital.. bezim do lekarny a dam do par dni vedet jak jsme dopadly! doufam ze pridam dalsi kladnou referenci, at to pomuze v rozhodovani dalsim maminkam, ktere na tyto stranky zabloudi.. diky moc!!

luthien.k
5. kvě 2012

@kaeth01 nečekej výsledek do pár dní, spíš tak za týden 😉 Vytírat dvakrát denně...

romcovaklarka
5. kvě 2012

@kaeth01 Já jsem mu to dělala asi ten týden, ale přišlo mi, že fakt po dvou dnech už to neměl. Ale radši jsem pokračovala. Dávala jsem si to taky na prsa. A hlavně jsem mu tím vytírala tu pusinku večer po kojení, než jsem ho dala spát, aby mu to dlouho působilo. Nebo nevím, jak ti spinká, je to ještě mini mimi 🙂 ale prostě se to snaž vychytat vždy před nejdelším spaním za den/noc.

dandelion
5. kvě 2012

@luthien.k @romcovaklarka může se citrovital i u 4 týdeního miminka??? A předpokládám, že to jsou tyto kapičky http://www.lekarna.cz/citrovital-kapky-25ml/

romcovaklarka
5. kvě 2012

@dandelion Já mu ho dávala asi v těch 6 týdnech a žádné problémy, ale doktor nejsem 😕 A ano, je to to, co píšeš.

dandelion
5. kvě 2012

@romcovaklarka a mám se ptát dr?? já mám vždycky strach, když přijdu s nějakou novotou, že mě vyženou.. právě že genciálce taky moc nevěřím.. to už je podle mě přežitek.. malá má moučnivku od včerejška.. na dásničkách, jazýčku a trošku na rtíkách.. dneska jsem mázla genciálkou pusinku, ale po přečtení tady asi teď přes víkend budu mazat prsa a v pondělí uvidím co dál.. do toho mám retenci prsa, tak by se mi ohromně moučnivka hodila :D :D :D 🙂)

romcovaklarka
5. kvě 2012

@dandelion Mno to ti neporadím. Já jsem se neptala a zkusila jsem to 🙂 Ale je to tvoje miminko 😉

usounek25
5. kvě 2012

@dandelion ahoj, synátor měl jako mimi též moučnivku, bylo mu snad necelých 14 dní, když se to objevilo. Samozřejmě jsme utíkali k dr. protože jsme tenkrát vůbec netušili co to je. Dala nám genciánku. Tou sem mu to potřela asi dvakrát, pak přišla moje mamka, nakázala genciánku zahodit a používat citronovou šťávu mírně zředěnou s vodou, aby nebyla tak agresivní a pak mi taky donesla balíčky, ve kterých byly klasický tyčinky podobné těm co se používají do uší jen už byly napuštěné citr. šťávou. Jen nevím jestli se dají ještě sehnat, přece jen už je to pár let. A moučnivka byla během pár dní pryč. Jo a to už tu určo holky psaly, ale všechno pořádně vyvařit pokud ti mimi třeba pije z flašky, dudlík atd.

dandelion
7. kvě 2012

@romcovaklarka a ten citrovital jak užívat? normálně namočit tampónek (na ouška) a vytřít pusinku??? nebo nějak ředit?

romcovaklarka
7. kvě 2012

@dandelion Já jsem dělala tak jak píšeš 🙂

dandelion
7. kvě 2012

@romcovaklarka sice píšou, že není vhodné pro děti, ale pochybuju že genciálka je :D 🙂 no vyzkoušíme uvidíme.. mám objednaný i ten gelík z německa.. už ho poslali tak uvidíme kdy dorazí...

majatob
7. kvě 2012

@kaeth01 my jsme taky moucnivku zlikvidovali citrovitalem (mela jsem to teda pod jinym nazvem, ale to samy) 🙂

dandelion
7. kvě 2012

@majatob taky jen na vatičku a vytřít? neředit?

majatob
7. kvě 2012

@dandelion ja jsem kapla jednu, dve kapky do vody a dala vypit 🙂 za dva nebo tri dny bylo po moucnivce 🙂

dandelion
7. kvě 2012

@majatob takže už většímu prckovi? malá má měsíc...

majatob
7. kvě 2012

@dandelion aha, ja nekoukla jak je velka...no ja jsem to tak davala asi v pul roce? 😅 miminku bych asi zkusila dat do mlicka pokud je na flasce, ale nejspis kojis, takze vytrit bude nejjednodussi 🙂

garfie
7. kvě 2012

@usounek25 super typ, zkusili jsme a zafungovalo...🙂

dandelion
12. kvě 2012

InfectoSoor Mundgel za nás je TOP1! Sice je až od 3 měsíců, ale riskla jsem to.. Přišel nám leteckou poštou.. Aplikovala jsem dvakrát a hned moučnivka začala ustupovat.. malá měla úplně bílý jazyk a spoustu flíčků na vnitřních tvářích, patře, pod jazýčkem, na dásničkách a rtíkách.. a teď má tak dva flíčky v celé pusině.. takže předpokládám, že zítra budem bez moučnivky 🙂) takže moc doporučuju!!!

bohuli
12. kvě 2012

My to měli asi v 5 týdnech. Doktorka mi doporučila genciánku, ale poté co jsem měla půl bytu fialového. jsem se na to vykašlala, natřela jsem to asi všehovšudy 2x. Doktorka řekla, že je to nemoc z přehnané desinfekce, něco na tom asi bude, protože poté jak na mě v porodnici šplíchali jednu desinfekci za druhou, jsem s tím měla problémy taky ... pochopitelně jinde 🙂 a to na ně netrpím. Tak jsem na to šla po svém, vytírala jsem pusinku jenom vatičkama ( abych stahovala ty povlaky ), nasadila jsem probiotika a přestala jsem fanaticky vyvařovat dudlíky a lahvičky jsem vždy jen propláchla vroucí vodou. Taky jsem si koupila homeopatikum Borax - 10 kuliček rozpustila v 1 dcl vody a dávala 3x denně 1 lžičku, no spíš měla dávat, protože jsem na to občas zapomněla. No a po tomto mixu jsme se toho do 3 týdnů zbavili! A už se nám to naštěstí nevrátilo.

Tak hódně štěstí, ať tu Candidu brzy zdoláte!

bohuli
12. kvě 2012

No a po přeléčení jsem dudlíky vyhodila a koupila nové.

eicul82
2. črc 2012

Malý má 10 dní, je plně kojen a na jazyku má flíčky bílé - vypadá to jako sražené mlíko, je to mlíko nebo moučnivka? Snažila jsem se mu to oddělat štětičkou, ale spíš to nešlo jak šlo.

clloi
6. črc 2012

@eicul82 u nás to taky ze začátku vypadalo jak sražené mlíčko a pak měla jazyk celý bílý a byla to moučnivka, zajdi k dr. ona ti určitě řekne

eicul82
6. črc 2012

@clloi jj,byli jsme ve středu u dr a potvrdila moučnivku, napsala antibiotika, ale ty vůbec nikde neměli - v 7 lékárnách jsme byli, objednali by je, ale byly by až v pondělí skrz ten prodloužený víkend....Tak jsem šla do klasické genciánky, vím, že se to asi už dětem moc nedoporučuje, ale říkala jsem si, že my jsme to taky přežili 😅 Taky jsem se bála, aby se mu to moc nerozjelo nebo abych to nechytla na prsa a nebylo po kojení... 😒 Potřela jsem mu to 3x a dnes jsem koukala, že tam už vůbec nic nemá 🙂

milada2
10. črc 2012

@eicul82 Antibiotika...? Vždyť ty jsou na bakterie a moučnivka (plíseň) po nich naopak vzniká...

My měli taky zprvu genciánku a když nezabrala, tak Mycomax sirup a po něm to zmizelo okamžitě.

eicul82
11. črc 2012

@milada2 No tak dobře 🙂 Přesněji řečeno antimykotika 😉 Málokdo tyto názvy rozlišuje 😝 A taky to byl Mycomax....stejně na něho možná dojde řada, mám totiž pocit, že se mu to zase vrací.... 😠

garfie
11. črc 2012

@eicul82 na genciánku se vyprdni, nedoporučuje se kvůli možné rakovinotvornosti-nemluvě o té děsné barvě. Zkus ten borax nebo pagavit tyčinky. A nám zabrala i rozředěná citronová šťáva, jak tu někdo radil....🙂

eicul82
11. črc 2012

@garfie A jak hodně tu citron.šťávu naředit? A nemůže se po tom osypat? 😅