Genciánka na moučnivku u miminka. Jak dlouho mazat?

Zodpovězené
30. pro 2023

Dobrý den,

před pár dny jsme malému našla bílé flíčky zevnitř pusinky a podle Dr. je to moučnivka. Na jazýčku ji ale nemá, jen na pusince. A tak nám řekla, že mu pusinku máme potírat 1x denně genciánkou a bradavky si mám taktéž mazat, protože se to přenáší. Již druhý den po namazání bradavky genciánkou mě dnes při kojení bradavka strašně pálí, a to po celou dobu kojení, až celkem nesnesitelně. Na pohled je bradavka začervenalá a přijde mi i suchá.

Mám nadále mazat genciánkou nebo můžu mazat Purelanem? Ještě používám občas obklad od Multi Mam Compresses.

A popřípadě jak dlouho mazat tou genciánkou?

Přijde mi, že malý už v pusince ty flíčky nemá, tak zda je potřeba dál mazat malého i sebe?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, na kvasinkovou infekci doporučuji mast Canesten (nebo např Citrovital, který je přírodnější, jen ne tak účinný). Mazat často a jen trochu, udržovat bradavky v suchu (větrat, nemít ve vlhkém teple). Většinou Canesten zabere rychle. Purelanem apod nemazat, ten kvasinky mají rády 🙂
Léčbu doporučuji cca týden, nebo dle doporučení pediatra.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová