• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Trvale zvětšené krční mandle. Máte někdo takové díte?

17. března 2015 
No, pokiaľ si dobre pamatám, tak výsledky z odberov nesmú byť staršie ako týždeň... :frowning2: a výsledky z anesteziol., tak tu správa platí dlhšie.
10. bře 2010 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
25.apríla som objednaná s 5ročnou dcérou na krčné do Humenného vyberať nosnú mandľu. Má jej to robiť MUDr.Husťak z Vojenskej nemocnice v Košiciach, ktorý to tam chodí robiť v sobotu. Máme prísť v piatok okolo 13 hod. a v sobotu, že poobede domov. Nemáte niekto skúsennosti, kto tam bol. Aké ste robili predoperačné vyšetrenia?
23. bře 2010 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte
Mne sa krčné mandle nezmenšili,mala som ich od detstva obrovské.Nakoniec som ich bola dať v lete vybrať ako 23 ročná :wink: ,lebo mi neskutočne vadili a rok predtým som bola každý mesiac chorá.
Teraz riešime môjho syna.Zdedil po mne veľké aj krčné aj nosné.V noci chrápanie,prestávky v dýchaní,ale sa nám zdá,že aj slabšie počuje.Krčný pozrel a hned povedal,že musí jedna nosná von,lebo má ju narastenú do 4 stupna.Tak sme mali ísť v decembri,ale na preoperačných sa zistilo,že má poruchu zrážania krvy,muselo sa najprv vyriešiť to.No nevyriešilo sa,tak nám povedali,že mu môžu vybrať,ale musí sa mu pretým podať plazma.Boli sme sa objednať a primár v PP nás poslal do Košíc na konzultáciu,lebo čo ked mu u nás vyberú a niečo nevyjde,tak by ho museli prevážať :unamused: Tak ked v Košiciach povedia,že mu vyberú tam
No a od leta má malý veľké aj krčné,s doktorom sme sa zhodli,že kým mu nerobia problémy nevyberieme.Ked bude väčší,tak áno,lebo z vlastnej skúsenosti aj zo skúseností iných ludí,poznám aké problémy môžu mandle spraviť,ale kým to nieje nejako extrémne nutné tak nie

Karotky ale mojej mame sa zmenšili :wink: teda
23. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Jazminn, my sme boli v HUmennom už dvakrát, ale syna operoval Prešovský dr., potrebovali sme rozbor krvi, moču, kardiol. vyš. - EKG, a anesteziolog. vyšetrenie.
23. bře 2010 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
leka 323: prečo ste boli dvakrát, akože s obidvoma synmi? A ako to robil v plnej narkoźe, a ako dlho ste tam boli? My mame prísť v piatok poobede a že v sobotu pôjdeme domov. Moja dcéra je strašný bojko, a lekárov sa bojí strašne. Tá sa tam oplače, ja už odteraz nemôžem kôli tomu spať.
24. bře 2010 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Moja mala ma tiež velké krčné a ideme teray na ORL kvoli nosnej, lebo chrápe a chcem to riešiť. S jedenim problémy máme, však som to v iných témach písala a neviem či to je krnými mandlami alebo to má po manželovi...
24. bře 2010 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
baby..pokial su u deticiek zistene zvacsene krcbe mandle a nosna mandla /ta je len jedna :wink: /..a maju deti problemy..t.j. casto chore, porucha sluchu, porucha v hltani, poruchy dychania ako chrapanie a apnoicke pauzy..t.j, ze sa dieta niekedy nenadychne..tak doporucujem operaciu: zmensit nosnu mandlu /ta sa neda vybrat cela/ a zmensit krcne mandle, pokial sa nedokaze vytermi, ze musia ist cele von a vysledky ako ASLO, LATEX, CRP su v norme.
U malych deti robia velke krcne mandle mechanicku prekazku ale mozu byt zdrave..vtedy sa pri operacii len zmensuju a tym padom sa ponechava ich funkcia v imunite.
24. bře 2010 ve 21:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jazminn, my sme tam mali byť v stredu poobede do 13-tej, vo štvrtok bol ten zákrok a v piatok ráno sme mohli ísť domov. Starší syn mal vyber. nosnú mandľu tu v PO, a s mladším synom som tam bola dvakrát, ale to po roku a pol, lebo predtým mu zmenšovali tú nosnú a teraz sme boli zmenšovať krčné. Takže preto dvakrát, sa neboj. :slight_smile: A prvýkrát s tým mladším som tiež bola na 3 dni.
26. bře 2010 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
A ešte to bolo v narkóze.
26. bře 2010 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som bola tento víkend s 5 ročnou dcérou vyberať nosnú mandľu v Humennom.Prišli sme v piatok poobede a v nedeľu po vizite nás pustili. Robili jej to v plnej anestéze. Trvalo to asi 15 minút potom sa začala preberať, vôbec nepľula ani nesmrkala krv, ešte trošku pospala a bolo dobre. Na obed už papala polievku. Musím pochváliť kolektív oddelenie v Humennom pod vedením primára Hriseňka, super sestričky aj doktori a prijemné prostredie :slight_smile: Robili tam aj krčné mandle, nosné prepážky, operaterom bol plk.MUDr.Husťák z vojenskej nemocnice v Košiciach.
26. dub 2010 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte vsetci :slight_smile: mam 3 rocneho syna a mame ist na vyber nosnych a zmensenie krcnych mandli.. no mam obavy. bojim sa toho, lekari nas posielaju uz v pondelok mame ist na zakrok. mal dvakrat laringitidu. mava zapchaty nos, nevie dychat. ale len cez zimu to ma. chrape ked je chory a skripe zubamy v spanku.. poradte mi co mam robit,prosim.... :frowning2:
21. dub 2012 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@zaninka33 ahoj nemaj prosim vobec z toho take obavy, po vybere nosohltanovej mandle a zmenseni krcnych prestane syncek chrapat a aj skripat so zubami, urcite sa mu vyrazne polavi tym, ze sa mu uvolnia dychacie cesty, netvrdim, ze nikdy nebude chory avsak chorobnost sa s velkou pravdepodobnostou znizi, ak ti mozem poradit snaz sa utlmit v sebe stres a ozaj najlepsie co mozes spravit je zakrok podstupit a do tyzdna az 10dni ste uplne fit, deticky to znasaju bravurne, castokrat lepsie nez dospeli :wink: drzim palec
21. dub 2012 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj lenkoponka, velmi pekne ti dakujem za radu, hned som pokojnejsia a rozhodnejsia.... dakujem moc :slight_smile:
22. dub 2012 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@zaninka33 pozri moj fotoblog..clanok o nosnej mandli..nech vies co vas caka a co potrebujete po operacii
plus kedze je zakrok aj na krcnych mandliac..kasovita sterava ktoru nemusi dlho zut a mat preistotu lieky proti bolestiu..zaberaju vacsinou bezne detske lieky
deti tento typ operacie zvladaju velmi dobre, niekedy je najvacsim problemom udrzat ich v klude, lebo im nic nie je a nechapu preco maju byt zavreti doma :wink:
deti to znasaju naozaj velmi dobre..neboj sa :slight_smile:
22. dub 2012 ve 22:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, moja dcera Lili je 5 den po operacii.nosne von a krcne zmensene.v piatok ju operovali v sobotu sme isli domov.operovali ju v BB.bez teploty zatial...chrapanie ustupilo..papame mixovanu stravu.kontrola o 2 tyzdne.este mame povlak na mandliach.
6. únor 2013 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
My sme absolvovali vyberanie nosnej mandle a ymensovanie krcnych so starsou pred 3 rokmi a teda fakt to stoji za to. Nebyvala sice chora, ales trasne chrapala a niekedy isla ay do pauzy v dychani. Jeden den jej to robili v celkovej anesteze a druhy den rano sme isli domov. Uplne v pohode, jedla poliebvku uz vecer po OP. A ako som predtym pocuvala ako hroyne v noci dycha, potom som pocuvala, ci dycha, tak potichucky odvtedy dycha.
6. únor 2013 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
dítě zatím ne, ale sama mám trvale zvětšené mandle a žiju :grinning:
6. únor 2013 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@sumienka8
@zuzimia cauko zienky,mame podobny problem ,mame od narodenia mega krcne mandle :confounded: .Maly nebyva casto chory ,ale staci ak ma len soplik a vsetko mu steka na mandle,tak v jednom kuse pokaslava,no aby som sa dostala k veci,pisete tu o zmensovani krcnych mandli -to sa ako robi ? :unamused:
16. dub 2013 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@happy
my sme boli na sukromnej krcnej klinike v BB v nemocnici. Rano sme prisli, okolo obeda herecku zoperovali (asi hodina aj s pripravou, robi sa to v celkovej anesteze), na druhy den rano sme isli domov. Museli sme sice priplatit, ale rozhodne to stalo za to, bola som velmi spokojna- hlavne nemusela byt v nemocnici tyzden a este bezo mna!!! - mala vtedy 5 rokov. Takze neviem odkial ste, ale ak by sa ti miesto pozdavala, urcite odporucam.
17. dub 2013 v 08:11  • Odpověz  • To se mi líbí
malo byt @happy3
17. dub 2013 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Našej 3rocnej dcere, epilepticke, mandle vybrali, lebo ich mala veľmi veľké. Ale predtým vôbec nebola chorá, žiadne angíny nič. Síce vtedy ani do škôlky nechodila. U nás v nemocnici ich chceli len zmenšiť, ale na Kramároch v BA ich vybrali celé. Teraz, po polroku od operácie, nam 2x tak zostala chorá a Strašne bola zahlienena, v obidvoch prípadoch. Mame problem taký, že pri vyššej teplote dostáva kŕče, zostava mimo a tieto hlieny dosť potom komplikujú dýchanie. Momentálne je v nemocnici a čaká ju röntgen pľúc. Tak neviem ci to uz nemám pripisovať tým vybraným mandlam, že sa jej to všetko usádza dole...
17. bře 2015 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek