• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Závadné odsávačky na rýmu. Mám strach je použít

25. září 2007 
tak ted jsem poslouchala v rádii že se hadičkovka stahovat z trhu opravdu nebude, protože jde o zdravotnickou pomůcku a když má toto označení, tak ftaláty obsahovat může...že s tim odsáváma děcka to už ale zřejmně nikoho nezajímá, mám jí taky naštěstí jí nepoužíváme často...ale ted např to máme aktuální..no a co ted že??? no ucpaného ho nenechám.. :frowning2:
25. zář 2007 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tu odsávačku používáte 10 sekund denně, když je rýma, ne? Jasně, je prokázané, že jsou ftaláty zdraví škodlivé - ale vadí to v hračkách, co děti cucají, a v nemocnicích třeba u pacientů, co jsou intubovaní, protože to mají dlouho... (ale používá se to dál, protože "přínos je vyšší než riziko, že jim ty ftaláty něco udělají").
25. zář 2007 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak ftaláty jsou pěkné svinstvo ...ale souhlasím v podstatě s tebou claire, mě připadá že to spíš bude škodit mě, přeci jenom do té pusy to cpu já a malej to má jen v nosu...ale mě jen zaráží to, že fakt člověk by čekal že takové věci budou bezbečné a prd :angry:
25. zář 2007 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky...přesně jak píše claire (mimochodem, ahoj, ženo :grinning: )

copak tu odsávačku vaše děcka cucaj, nebo já nevim... :wink:

my všichni jsme cucaly takových ftalátových hraček... a je nám prd :confused:

samozřejmě nekoupim hračku, když vim, že jsou v ní ftaláty, ale odsávačku?

kvůli tomu si rozhodně nebudu kupovat tu na vysavač a balonková je na prd... :confounded:

jde o pár vteřim, než vytáhnete nudloňe...tak nedělejme drámo, maminky :zipper_mouth: :dizzy_face:
25. zář 2007 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikino, ted sis sama podkopla zidli :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2007 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Proč? Že mám hemzi? :sweat_smile: :grinning:
25. zář 2007 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
pardon: hemzy :pensive:
25. zář 2007 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, ze mas hemzy a je ti jedno, ze tvoje decko bude plny ftalatu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. zář 2007 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale ho*no... Alčo, ty mě neser :grinning:

nepřekrucuj to, ty jedna .... :sunglasses:

jen se z těch ftalátů dělá kdo ví co...bylo to vždycky a bude to pořád

ale to je věc druhá
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ta první je, že tu odsávačku snad děti necucají, ne?
25. zář 2007 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vole, co se rozcilujes, my ji mame taky a vcera jsem vesele odsavala nudle neline a pak malem aji sobe :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2007 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty ftaláty jsou v hodně měkčených plastech - psalo se o botičkách do vody, pláštěnkách, samozřejmě hračkách ... a to uznejte, s tím děti přijdou do styku mnohem častěji a intenzivněji. Ta odsávačka je prostě nejlepší řešení toho problému, což se třeba u jiných věcí říct nedá.

Jo a ahoj Niko :slight_smile:
25. zář 2007 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ptala jsem se na to MUDry, páč mi odsáváme celkem dost, a řekla mi, že je to v nosíku chvíli a že rozhodně víc dětem vadí, když mají plný noc než sryk s ftalátovou odsávačkou. a taky povídala, že si myslí, že se z toho dělá příliš velká bublina - takže my vesele odsáváme dál :wink:
25. zář 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
a cucala to Neluša, necucala, to potom ty, viď? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Já se jako tolik nerozčílila, jen jsi třeba dala někomu brouka do hlavy, že třeba úmyslně kupuju svýmu dítěti ftalátový hračky :astonished: :sweat_smile:

Ale co...založí se na to třeba téma :zipper_mouth: :grinning:

Ježiš, já jsem držkatá.... :unamused: :sunglasses:
25. zář 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak koukám,že se tady rozjela vášnivá debata :grinning: Právě jsem vycucla další sopliky "závadnou odsávačkou" :sweat_smile: ,protože ať je to tak nebo tak,bylo to hotový fik,fik a zase je na chvilku klid :dizzy_face: na tu vysavačovou mašinku se ale stejně těším a doufám,že to ten nosík pořádně vyluxuje :grinning:
25. zář 2007 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ikis: Tak hlavně aby ten vysavač vytáhl jen ty soplíky.... :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2007 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mymáme tu na vysavač a je to super.. malej u toho ani nepláče, je to děsná rychlovka. poprvé jem se bála a zkoušela to na sobě, ale super..
25. zář 2007 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky tak to my teda taky vesele odsáváme klasickou hadičkovou odsávačkou a malej je taky v poho. Samozřejmě se přikláním k názoru nikka.vo že to stejně cucáme my a ne mrňata :grinning:

A přesně jak píše, my jsme to taky cucaly a jsme normální. Samozřejmě to dítěti nekoupim když vím, že to není pro něj dobré, ale kdyby jsme měly dělat vše co se kde píše tak s dětma nikam nechodíme, kupujeme jen bio potraviny a hračky pro jistotu nekupujem žádné :grinning: :grinning:
25. zář 2007 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek