• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zvracení z rýmy. Jak s tím bojovat?

Ahoj,
naše starší dcerka má opět rýmu, no a u nás rýma je teda strašnej boj. Ty první noci jsou fakt hrozný, protože vždycky z rýmy - z toho, jak jí nudličky tečou do krku, tak vždycky zvrací. Špatně spí, probrečí skoro celou noc a párkrát za noc si "ublinkne" a někdy jí to ani nezbudí. Tak mám strach, aby to nevdechla.

Taky to tak někdo máte, jak se s tím dá bojovat? Dávám jí víc pod hlavu, ale ona z těch polštářů zklouzne a spí dole, takže to je nanic.
3. dub 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
hani - s rýmou bojujeme často, takže mám bohaté skúsenosti
1) Sinupret - kvapky - riedia hlieny, sú bylinkové, dávkovanie na krabičke, bez predpisu
2) Nasivin sprej do nosa
3) na noc Stoptussin sirup
3) Solux alebo biolampa - 3x denne 10 min
4) zvlhčovať vzduch
5) dbať,aby dieťa dosť pilo
6) a ak to neustupuje - Aerius sirup - ten je už na predpis
Podlož na posteli kde spí nohy postele pri hlave knižkami - z toho neskĺzne
4. dub 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule05 starší nám z rýmy takhle blindí odmalinka :unamused: je to nepříjemné, ale na druhou stranu, mudra mi kdysi říkala, že když je těch hlenů hodně, je lepší, že se jich tělíčko zbaví i touhle cestou...

taky dáváme polštář výš, stříkáme do nosu vincentku nebo mořskou vodu, osvědčil se nám mazat hrudníček a záda průduškovým balzámem a do aromalampy eukalyptus pro lepší dýchání
no a přes den hodně pít a minimálně odpoledne a navečer omezit mléčné výrobky, aby ještě víc nezahleňovaly (zvláštní, že zrovna při rýmě má malý největší chuť na jogurt k večeři) taky čokoláda a bílé pečivo zahleňuje

na sinupret jsem slyšela samou chválu, zatím vyzkoušený nemám, ale nejspíš ho prubnem

4. dub 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, mě taky Kájina blindí při rýmě ale souhlasím se se zevinou, je to lepší než to polykat. Jestli máš možnost dát odpařovat Vincentku,třeba na topení , my topíme v krbovkách,tak dávám hrnec na kamna. Prsíčka a zádíčka mažu koalkou a nedávám mlíko a mléčné výrobky,hodně zahlenují. Taky je dobrý jitrocelový sirup na odhlenění.

Držím palce,at se toho brzy zbavíte! :wink:
5. dub 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám to vždycky zhoršovaly kapky na kašel, jak jsme je vysadili, hleny tak nestékaly, rýma se upravila a kašel se začal sám srovnávat!
5. dub 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak Matěj 3,5 mi zvrací už týden, zvrací jen 1x denně a to v noci. Mudra taky říkala, že je to z rýmy,ale on přes den skoro žádnou rýmu nemá :frowning2: vlastně nám nic nedoporučila, prý to přejde a dala nám na žaludek Laktobacílky, teda vzorek. Dneska jsem začala zvracet a mít průjem já, tak si myslím, že to je spíš viroza a doufám, že už to bude dobrý!!! Matěj má hroznou chuť na jídlo a všechno možný, ale zatím jsem vyměkla až teď, když žadonil po sušenčičce, tak jsem mu dala jednu horalku, ty jsou suchý,

díky za tipy a ať vám děti nestonají :slight_smile:
9. říj 2011 v 15:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek