14m dite kaká jen bobky a hodně se u toho nadře

happyidea
4. bře 2019

Dobry den,

mam dotaz: synek mel od zacatku prikrmu tuzsi stolici, ale porad to bylo ok. Pote jsem si vsimla, ze ho kakani uz asi boli, mel uz bobana opravdu tuhyho, ale porad se jeste jednou denne nebo maximalne obden vykakal, i kdyz s obtizemi. Zacala jsem upravovat stravu, nedavam zacpavajici potraviny, porad basti svestky, vsechno redim, atd. Ale posledni 3 tydny uz kaka jen bobky, strasne se u toho nadre a bobky jsou uplne suche, tvrde Uz nevim, jak mu pomoct, hlavne mi prijde, ze ackoliv kaka nekdy jednou a nekdy i trikrat denne, kaka vzdy to, co jedl dva dny zpatky, coz mi prijde dost dlouho na male dite. Stravu upravit vice uz nemuzu, zkusila jsem snad uz vsecko, co jde, ani Lactulosa moc nepomaha. Nez si vydupu zadanku na gastro, chci se zeptat, jestli s timto mate prosim nekdo zkusenost....? Dekuji.

miba10
4. bře 2019

Ahoj, tohle jsme řešili cca 14 dní zpátky. Malá (15 měsíců) u kadeni i plakala. Trvalo to 2 dny. Mluvila jsem s dr a ten doporučil probiotika. Tak jsme pořídili od dr.maxe a zatím dobrý. U nás teda moc normální jídlo nefunguje. Malá toho moc nesni, max pár lžiček. Tak nevím zda bude rada něco platná

petala
4. bře 2019

Ahoj, měli jsme stejný problém, doktorka doporučila měsíc užívat laktobacily, konkrétně bereme Biopron, a ve stravě pozor na mrkev a banán, naopak dávat hrušku, švestky, meruňky. Trvalo to asi 10 dní ale pomohlo to, teď už kolikrát ani nevím, že se pokadila 🙂 a to už dávám i mrkev a banán.

happyidea
autor
4. bře 2019

@petala no jo, ale on uz to ma dele... Svestky, stavicky a ovesne odvary ma denne, zatimco zacpavajici potraviny nedavam vubec. Probiotika davam tez a porad se to zhorsuje. Porce ma myslim tak akorat, mezi jidly nejsou velke pauzy... Nevim, jestli problem nebude nekde jinde 🤔

ewinka64
4. bře 2019

tak s tímto jsme se natrápili, to byli boje, plné pláče.... pomáhají švestková šťava, vločky, ale dostaňte to do dítěte pravidelně... pomohlo až prebiotická vláknina valosun

petala
4. bře 2019

@happyidea né probiotika, ale laktobacily 🙂

happyidea
autor
4. bře 2019

@petala ja mam za to, ze je to totez 🙂

junitax
5. bře 2019

@happyidea
Našemu malému pomohlo, když jsem změnila způsob přípravy jídla. Měl velké potíže se zácpou když jsem vařila/dusila/připravovala v páře. Nyní pečení na másle/oleji.

junitax
5. bře 2019

@junitax Nyní když peču na másle, oleji, problémy zmizely. Píšu jako Tatar 🙂

happyidea
autor
6. bře 2019

@junitax ja jsem ted taky presla na pripravu jidla na oleji nebo masle, ale zatim porad stejne... Olej pridavam do vseho 🤔 A za jak dlouho vam to pomohlo, hned?

ewinka64
6. bře 2019

@happyidea zkuste tu vlákninu, co jsem psala , večer dám a ráno je po problému

happyidea
autor
6. bře 2019

@ewinka64 dnes se po ni ve meste podivam, dekuju 🙂

kittyy17
6. bře 2019

@happyidea sestřenice dávala do každého jídla chia semínka. Bez toho se jí holčička nevykadila. Taky dávala laktulozu, švestky, všechno možné vyzkoušela.
Nakonec pomohly homeopatika, měsíc užívání, a je klid. Nedává ji už půl roku vůbec nic, a holka kari krásně a bez potíží

kittyy17
6. bře 2019

@happyidea ještě mě napadá, moji kluci mají po laktobacilech tužší hovínka. Možná bych je vysadila na zkoušku, a dávala jogurt

kaja2016
10. bře 2019

@happyidea A zeleninu dáváš?

iivoonaa
11. bře 2019

A co baští celý den?
Možná bych udělala den nebo dva jednom ovocné nebo zeleninové (ne banán, mrkev a nadýmavé), a pořád co nejvíc pít (nejlépe voda). Někdo mi radil na zácpu vypít nalačno teplou vodu, ale u dětí nemám vyzkoušeno 🙂 A co mlíčko, kojíte ještě nebo jste na um?

kuliseks
6. kvě 2019

@happyidea a co davat dost jablek? Nam docela pomahaji taky

popelucha
6. kvě 2019

Taky je dobre se zeptat, kolik toho vypije....pokud má ze stravy dostatek vlákniny, problémy s kakanim, tak může mít nedostatek tekutin. U nás problém s bolestivý vyprazdňováním byl cca v roce a půl, hrozný brek, probio má od narození.... Bylo jen takové období. U nás pomohly teplé koupele, opravdu stale nabízet pití a do kaše či jogurtu jsem přidala mlete lner semínko s kesu a dynovym seminkem od Semix a během krátké dob vše dobré.