2,5 roku stará dcera se začala zase počůrávat

anetka1701
13. říj 2015

Mám dva a půl roku starou holčičku. Přes léto se krásně a spolehlivě naučila chodit na nočník, vlastně jsme to už úplně přestali řešit - chodila si sama, vydržela přes noc, prostě naprosto odplenkované dítě.

Po nějakém čase se začala v noci občas počůrávat - neřešila jsem to, převlíkla jsem postel a konec... Občas se vzbudila a šla na nočník, občas se prostě počůrala. Vygradovalo to tak, že se počůrávala už opravdu každou noc. Protože jsem se bála o ledviny, vychytávala jsem si dobu kdy zhruba chodí a bud jsme zvládli nočník, nebo jsem přišla k "čerstvému" a hned jsem převlíkala. Když jsem jí dala pleny, tak se vzbudila a předvedla scénu že má plenu a že jí to štve...

V poslední době si začala stěžovat, že jí "pálí pipinka" a přes péči, ptaní se a posazování na nočník se je schopná počůrat několikrát denně - například sedí na nočníku, vstane a okamžitě se pak vyčůrá na zem... Pálení řešíme s doktorkou, zánět v ledvinách nemá, děláme další testy, mažu a myji jí pravidelně několikrát denně, větrám (máme doma podlahové topení)...

Když jsem jí dneska dala plínu přes den (byli jsme ve městě, počůrala dvoje kalhoty a nakonec jsem si musela poslední půjčit od kamarádky), viděla jsem v ní jakousi vděčnost, uklidnění, byla za ní ráda...

Otázka je, co dál... Máte s tím někdo zkušenost? Já jsem už na prášky... Měla jsem ve dvou letech dítě pohodově bez plen a najednou jí je zase mám dávat? Už se děsím každého delšího výletu - v létě to bylo ještě docela v pohodě, ale tedka je zima, nemůže být v mokrém ani vteřinu... Mám pocit, že když zase začne nosit pleny, nebude se jich pak chtít zbavit a budeme mít opravdu problém... Přijde mi, že jí samotnou to taky trápí, ráda bych jí pomohla, ale nevím jak...

Máte někdo nějakou radu? Prosím opravdu o radu ty, kdo si něco podobného zažili nebo mají podobnou zkušenost - dohadů mám kolem sebe víc než dost, názory jiných na toto téma poslouchám neustále, ale nikdo si to nezažil a neví co poradit... Já bych nejraději pleny nedávala, ale pereme denně pračku, dvě porůraného + pořád vytírám, nestíhám to likvidovat a je zima, neschne to dobře... je to složité...

tomikjoejoe
14. říj 2015

Neměla třeba Vaše malá třeba opruzeniny nebo něco podobného? Náš malý je o trochu starší a protože jednu dobu nezvládal chodit na velkou na wc a párkrát se mu to povedlo v noci do plíny a neodchytili jsme to. Následkem toho byly ošklivé opruzeniny, které jsme léčili přes týden. Od té doby vždycky ukazuje, že má na pytlíku "auau" (i když je v pořádku). Nechce se ani pořádně sprchovat, vždy to obrečí a snaží se před vodou uhnout.

Náš malý zase nechce chodit na wc nikde jinde než u babičky a doma. Takže pro nás neexistuje delší výlet než cca 3h. Jednou jsme to zkusili a celých 8 hodin na ten záchod prostě nešel. Jakmile jsme překročili práh bytu vyplavil předsíň.

anetka1701
autor
14. říj 2015

@tomikjoejoe já si na to fakt dávám bacha...mažu, hlídám - opruzená není, bude t v něčem jinym :o(