2letý syn má stále se opakující průjem, poraďte

awnicka
26. lis 2014

Ahoj maminky,
prosím o radu či zkušenost. Mám dvouletého syna a už skoro tři týdny má stále se opakující průjem. Má vodový průjem, nasadíme vždy dietu a smectu, do dvou dnů je v pořádku, kaká normálně a jak se trochu nají, ne dietně tak je průjem zase zpět. Doktorce jsem to už říkala, ale jelikož jsme teď byli i nemocní a malý měl antibiotika Amoksiklav tak doktorka čeká až je dobereme a pak chce udělat výtěr a také krevní testy. Ale jsem z toho na nervy. Chtěla jsem se vás zeptat jestli jste s tím neměl někdo zkušenost, co by to mohlo být, co by pomohlo nebo co prostě s tím? Už jsem z toho zoufalá... Moc děkuju

madulinka
26. lis 2014

Ahoj, já vždy hledám příčinu jestli: A) nerostou zuby, B) nemá po antibiotikách (protože při/po nich se může objevit průjem), C) jiný důvod,který bych měla řešit s dr.(např. rotaviry)
A zrovna myslím, že v Amoksiklavu je jeden z nežádoucích účinků právě ten průjem.. tak je mi divné, že s tím dr.nic nedělá a nechává ho to dobrat.. Pokud by to teda pokračovalo i pak, tak se nenechej odbýt a určitě chtěj nějaké vyšetřní.. Průjem celkově oslabuje a dehydratuje organismus, nejen, že to musí být pro kluka otravný, ale musí být celkově slabý,.. Přeju ať jste z toho brzy venku!

lu777
26. lis 2014

@awnicka pokud ještě bere antibiotika, tak je potřeba trpělivost 😉 ... dietu třeba na 3 dny fakt jen rohlík, čaj, max. banán.. dalších pár dní vařená mrkev, brambor... fakt postupovat pomalu

antibiotika rozhodí střeva i dospělému, fakt si to napiš kdy jsi dala co a jeď pomalu, vydrž, nedej se od něj ukecat, ať zas nezačínáte od začátku

jinak samozřejmě jak je napsáno výše, můžou to být zuby...
naše malá měla laktózovou intoleranci a byly to vleklé průjmy... ale tím myslím opravdu třeba 2 měsíce, kdy jakmile jsem dala půl lžičky jogurtu tak to jelo znovu.... takže bohužel s dlouhodobými dietami mám zkušenost, střeva se můžou rovnat i několik měsíců....

držte se...
a určitě dávat probiotika, já mám nejlepší zkušenost se Swiss laktobacílky

pravděpodobně je ale vše v pořádku, má běžnou reakci na antibiotika 😉 hlavně pak hned nejít do kolektivu, bude oslabený ještě nějakou dobu

renca_hanych
27. lis 2014

@awnicka naši kluci amkosliklav měli nedávno, pokud se nedávají při braní atb a alespon týden po dobrání atb probiotika pak průjem je nějčastějším vedlejším příznakem užívání těchto atb, naše dr mě na to upozornila, koupila jsem laktobacily od swissu a podávala při braní a po dobrání ještě týden a kluci byli bez průjmu 😉