2měsíční dcerka má po umělém mléku zácpu

mija2011
20. zář 2014

Zdravim,prosim o radu...Dcerka ma dva mesice.Bohuzel jsem po 14 dnech kojeni prisla uplne o mleko.Vystridali jsme podle reakci male tyto mleka Nitrilon,Nutrilon Anticolik,Nutrilon Comfort,Beba Sensitiv,Hami pro nadymani,zacpy a koliky a porad mame problemy.Mala mi vypije 30 u ktere se kroti,vetsinou mela zacpu a ted nam Dr.predepsala laktulozu,kterou jsem ji dala jeden den 5 ml a ma zase desny vodovy prujem se zelenym nadechem.Pijeme ted na predpis Nutrilon Care 1 a nijak lepsi se mi to nezda.Dr.rikala,ze zauzleni strev nehrozi a ze pribrala pry hodne 1kg za tri tydny,coz je pry dost.Ptala se me po kolika hod.ji jidlo davam,tak jsem rekla,ze po tech 3hod.,i kdyz mi vypije 30.Tak se na me koukali tak divne.Vecer a rano mame rvaci 3 hod.maraton...kdy je naedzena,prebalena atd.ale vecer je to horsi.Rano se da ukecat.Kde si myslite,ze je problem?Uklidnuji me,ze to prejde,ze je to jen docasne,ale mam strach,aby nemela nejaky zdrav.problem...Dijy za vase nazory...

hojda
20. zář 2014

A co je hlavním poblémem ta zácpa? Kakání jí jde bez problémů?

hojda
20. zář 2014

Mohlo by jít o zúžení střev nebo zadečku a hustší stolice má pak problém pojít. Téma stenóza, případně na to téma mrkni, ale třeba taky ne. Může to být nějaká alergie na něco v tom mléku. Spíš jen informativně vědět, že tu je i tato možnost a sledovat, jestli tomu něco nenasvědčuje.

hojda
20. zář 2014

@mija2011 Přeju ať je vše ok.

mija2011
autor
20. zář 2014

No hlavnim problemem je zacpa,nechce jist a nespi,protpze se krouti a pobrekava...narika...nekdy mame pul dne klid...jindy v noci...Chce se ji desne spat,ale nemuze ☹ zkusim mrknout,diky

lrg
21. zář 2014

a nemůže jít o novorozeneckou koliku? Dcera mě ukrutnou, tři měsíce jsem jí jen nosila a utěšovala. Pokud jí takhle trápí zácpa, zkus rektální rourku. Hodně mamin je proti, ale proč jí neulevit.

mija2011
autor
22. zář 2014

No ja doufam,ze snad ano a ze v tech trech mesicich to skonci....Protoze je mi ji desne lito....Rourku davam,bez ni by to bylo trapeni,nahrivame,masirujeme,cvicime....Uvidime no,jak budeme pokracovat diky za nazory 😉

gletnulka
22. zář 2014

Ahoj, dle meho jde o koliku...pokud ma tuhou stolici, mozna bych zkusila dat mezi jidlem trochu prevarene vody, nebi fenykloveho caje, i kdyz obecne jswm proti tomu, dokud dite nedostava prikrmy. Jo a jeste, prijde mi, ze to mliko stridate dost casto, min nez 10 dnu by se davat jeden druh nemel, nez si to brisko zvykne, taky to trva. A to caste stridani nemusi delat dobrotu. Jinak jedine mliko ktere u nas bylo v pohode bylo hipp bio combiotik a to jse s dcerou mela obdobne problemy..drzim palce!