5měs. dcera má reflux, neustále pláče, spí jen v šátku

ellindas
4. črc 2015

Prosím o radu maminky. Mam petimesicni dceru, ktera od narozeni neustale place. Prvne jsme to prisuzovali brisku a taky neumela odrihavat. Ve trech mesicich se to trosku zlepsilo jinak brecela v kuse, ze jsem ji nemohla, ani odlozit a jit na wc. Ted prdime i rihame byl nam prokazan reflux, ale dcera pribira a je vse pry v norme. Zacala se mi otacet na brisko, tak blinkame ve velkem porad cely den. Vydrzi na hraci decce a lehatku ( jsem u ni) 10 minut. Tim ze zavadime prikrmy uz cca tri tydny nejsem schopna ji udelat domaci protoze nevydrzi. Varim, kdyz je manzel doma. Nosim ji cely den v satku rve, kdyz ji do nej davam usne ale jen za chuze neexistuje,ze bych u toho varila a mela ji u sebe. V kocarku place od novorozence. V noci spi na brisku jinak to neumi jako by ji stale neco budilo zatrepe rukama a je vzhuru. Pres den zkousine uspat na brisku, ale tak 25 min a place a je unavena. Proto porad nosim, aby se vyspala, ale uz se citim, jak blazen chodit denne za kazdeho pocasi spi v satku dvakrat po dvou hodinach, kdyz prijdeme stejny scenar plac nevim proc zda kvuli refluxu jedtli ji to pali, ale v tomto pocasi se nosit neda 😞 jsme na um od tretiho mesice ? Nemuzeme s malou nikam protoze porad place jen pri noseni na rukou ne a nebo je unavena a ja si ji musim na navsteve uvazat a chodit dokola aby spala 😞 nemela jste nektera podobny problem ? Bereme i homeopatika ale nic nezabira.

heduska82
4. črc 2015

A co zkusit jinou znacku mleka? Stolice je normalni?

ellindas
autor
4. črc 2015

Ikdyz jsme byli kojeni, tak to bylo stejne. Mleko nam prave sedlo az beba comfort jinak mela boleni a nekakala. Zkouseli jsme i ar.

katyxq
4. črc 2015

Zkusila bych Nutrilon allergy care ... má naštěpené mléčné bílkoviny, to by mohlo aspoň zmírnit ublinkávání a koliky.

dindonka
4. črc 2015

Dcera mela velky reflux. Divim se ze vam nikdo nedoporucil Nutriton od Nutrilonu. Je to takovy zahustujici gel. S refluxem to zatoci hned. Moje dcera brecela i 20 hodi a ja ji jen chovala. Pak nasli reflux a nasadili Nutriton a bylo lo vsem. Pokud kojis tak davat ze strikacky pred kojenim. Ja ani nevyuzila hluboky kocarek. Protoze byla jen na rukach. Jo a taky zvysenou polohu postylky. Stavy se ji vraci nahoru, pali to a proto breci. My namontovali cca 25 cm drevo na predni nohy postylky a byl klid. S prikrmama to nekoncilo. U nas az v jednom roce.

dindonka
4. črc 2015

Jeste odkaz. Opravdu pomuz v kombinaci s tou postylkou http://m.heureka.cz/detske-speciality/nutrilon-...

ellindas
autor
4. črc 2015

Nutriton jsme davali, kdyz jsem kojila a bez efektu naopak mela zacpu a od te doby jsme tak tri tydny rourkovali. Zkouseli jsme i gastrotus a bez efektu. Ten nutrilon alergy care jsem nedavala. Chodime do gastro poradny a podle vazeni je vse v poradku, ze ji mam nosit, ze nektere takove jsou a kdyz jsem od druheho medice zacala satkovat, tak se lekar divi, ze ji nosim v satku porad, ze se musi rozvijet to ji mam nechat plakat na hraci dece, aby se rozvijela 😞 rekl v pul roce dalsi kontrola. Taky si myslim, ze ji to mlicko vadi, ale nam nic nepomaha zkusim tedy to mlicko alergy to zase bude 😞

ellindas
autor
4. črc 2015

Muzu prvni vyzkouset tedy pridat nutriton do mlicka co davame, ale jak uz jsem psala pri kojeni a podavani nutritonu mela zacpu.

heduska82
4. črc 2015

@ellindas tak zkus ten allergy care a uvidis, kdyz jsi zkouselanutriton, tak se na to vykasli. Spis se divim, ze to gastro s tim neco nedela. Starsi mel velky reflux, byl i na operaci, ale na moje gusto to z nej litalo i potom hodne, nekolikrat mi i aspiroval, ustoupilo to az po roce.

dindonka
5. črc 2015

A zvysena poloha by nepomohla? Ja trba mela tu postylku a v obyvaku jsem mela na sedacce hlubokou korbu u boudicky jsem mela nasazeny knihy a mala lezela v korbe byla zvysena. Nam teda kombinace zvysena poloha a Nutriton v um pomohli. Taky jsem davala biopron baby 5.milionu laktobacili.

ellindas
autor
5. črc 2015

Nevim jestli primo mlikem, ze vyblinka i leky co jsem podavala pri horecce, tak radeji cipky a i cajik tak samo co vypije pulka jde ven. My mame zvysenou polohu po jidle ji nosim, nez si odrihne a tak za 15 min polozim do lehatka a to opatrne a do peti minut blinka a tak trickrat nekdy vydrzi patnact minut. A kdyz je po jidle dve hodiny a je na brisku, tak neco polkne vyblinka a uz se ji to nelibi. Nezvraci nejak moc, ale cely den a porad neco vyblinkava a nelibi se ji to pokazde lzici jakoby, ale pribira ten v gastru rika, ze jsou horsi pripady, kdy dite nepribira a ze ji nebude posilat na jine vysetreni meli jsme ultrazvuk. Naposledy nam napsal do zpravy ze je divenka cila a brisko ma v poradku prohmatane pritom na ni ani nesahl sedela mi celou kontrolu na kline. Reflux nam zjistili po hospitalizaci v nemocnici, kdy rvala nepretrzice a vyslo z toho, ze se prepiji, tak jsem pri kojebi musela stopovat 4 minuty a vazit kolik toho vypila a tim jsem prisla i o mleko tim neustalym stresem. Tak nas pustili, ze kdyz bude mene a castejipit prejde to jenze je na um od tretiho mesice i ted nevypije ani 120 po dvou a pul hodinach a blindi a doktor me ma uz za blazna nevi co mi na kecat na me argumenty , ze delam vse. Treba ten nutriton k um bude jinak sedet. Muzu zkusit

dindonka
5. črc 2015

My byly 2x v nemocnici. Jednou me meli za hysterku i kdyz slyseli jak mala cely den a noc breci. Pry prdiky a vic vozit v kocarku. Reflux nenalezen. Podruhe kdyz doma prestala dychat opet v te same nemocnici a to jsem si uz dupla. Takze reflux nalezen. Poslana domu s nejakymi mleky jako Nutrilon Ar a podobne. Moje obvodni ( dospelacka) doktorka, ktera je v duchodu mi doporucila pri placi dal pul lzicky jedle sody do hrnku vody a podat male 5-10 kapek. Fungovalo to ale nechtela jsem rvat sodu. Tak pak nam doporucila ten Nutriton sice ublinkavala porad ale nebrecela. Detska dr jen menila mleka a bez uspechu. Nam pomohli i ty laktobacily

ellindas
autor
5. črc 2015

@dindonka. Brali jsme silny hylak kvuli bakterii a jinak zkouseli vselijake kapky berem tu biogaigu a sabsimplex tak ho zamenim za ty lactobacily. Ten pristup doktoru jako bych si to snad vse vymyslela a kdyz uplynou tri mesice najedou nas poslou do gastra protoze si porad stezuji ale tam jak uz jsem psala nic. Ted nezbyva nez vydrzet do pul roka. Kdy se vam to zlepsilo? Ja uz si i rikam jestli nema nejaky i neurologicky problem zkouseli jsme vajicko po pul hodine rvani a davani dudliku se uklidnila a usla na tech svych 25 min a mezi tim sebou tak skube ze otevre oci a uplne se lekne az nakonec se probudi myslite ze to dela to mliko ? Pritom je ve vajicku a brisko tam zalomene se mi nezda ze by mela. Uz fakt nevim.

dindonka
5. črc 2015

@ellindas
u nas to bylo stejne. Ale pomohla kombinace laktobacili rano, a do kazde davky um ten Nutriton a zvysena poloha. Cca v e dvou meaicich to preslo. Plac prestal ale ublinkavani trvalo do roka. Po jidle kdZ uz byl tuhy obed tak vzdy trochu ublinkla. Super byly spagety. Ja porad prala fleky. Zkouseli jsme taky vse
Masaze, rourku kdyby to nahodou byla trimeaicni kolika, atd. Jo ty bacily jsou od biopronu a jsou to sacky. Tam je jich nejvic 5 milionu. Biogaiga o tom jsem hodne cetla. My nezkouseli. Ale myslim ze je to jen obrovska reklama. Treba se pletu. Ten biopron stoji ccca 350 a je to na cely mesic a male ae upravi i traveni spojene s tim Nutritonem pokud ma zacpu. Muzes vyzkouset i sodu. Az bude hodne plakat tak za par kapek do pusinky nic nedas a neublizi to. Ja to davala kdyz maly bylo asi 6 tydnu. Mozna vaa z toho dostanou castecne prikrmy ale vsadila bych na ty baciliky.

ellindas
autor
6. črc 2015

Dekuji urcite to vyzkousim a biogaiga nam uz dochazi, tak zkusime to. Ajak jste to delali kdyz si melo ditko hrat na zemi pod hrazdickou mela jste pod nim neco? Dcera totiz i grcka kdyz lezi a ma pod sebou polstar tak se mi to zda zbytecne a navic ji to skodi.

dindonka
6. črc 2015

@ellindas
no ona byla do 4 mesicu jen v hlubome korbe na sedace ve zvysene poloze nebo v autosedacce, ona tim nosenim byla na me tak fixovana ze jsem nemohla ani se najist protoze jsem ji musa polozit. Cca od 6. mesice byla v ohradce a jak jsem psala vyse porad jsem prala poblinkane obleceni od puncoch az po bodycka. To bylo sileny. Ale jak zacala chodit zmizelo to. Mala sedela na konci 5 mesicd sama. Tam to bylo uz lepsi.

ellindas
autor
6. črc 2015

Aha, tak to mame podobne ja se prave ptam protoze doktor rekl nosit nosit a kdyz me videl ze nosim v satku, jak jsem s malou dosla na kontrolu a ze je neodlozitelna a proto nosim v satku tak mi rekl,ze ji mam nechat i na podlozce a hrat si ze se nebude rozvijet. Mala je sice dost sikovna na to, ze je nosena je spis hyperaktivni porad sebou trepe neni klidas jak ostatni vrstevnici. A stim vam uplne rozumim jidlo do jedne ruky a to jeste rychlovka..

dindonka
6. črc 2015

@ellindas
ja jedla az na par minut usla. No sileny to bylo. Rozvijet se bude. Ja si s ni hrala kdyz lezela nebo kdyz jaem ji nosila tak jsem zpivala a tak. Uspavala jsem v naruci do 8 mesicu. Pak uz jsem ji neunesla a velmi dlouho trvalo nez si zvykla na spani v postylce a dodnes (ma 3 roky) s ni musim chodi spat. Umi abecedu v aj a par slovicek. Mluvi jako petileta. Rozvijet se bude. Neboj. Je fakt ze mala je hyperaktini taky. Ja nemohla jit ani do sprchy. Vsede sebou ve vajicku a bez zavesu aby me videla jinak hysterak. A varila jsem treba i tri hodiny jen abych ji nosila a u toho teda neco delala. Ale od roka jako kdyz utne. Zacala byt samostatna. Chodila v 11 mesicich.

ellindas
autor
6. črc 2015

Dekuji za nejake pozitivum 😉 u nas stejny scenar. Taky se pokousim varit kdyz dojdem z prochazky a jeste spi a neco krajim houpu se u toho aby spala stihnu neco zapnout na plotne nekdy se probudi a kouka co se deje a pak konec 😁 obvodni rika ze je temperamentni velice a ze na to budem jednou vzpominat uz aby to bylo. 😉

dindonka
6. črc 2015

Taky ted na to vzpominam. A to ja se jeste stehovala do toho celeho. Ted cekam druhy a snad uz jsem poucena. Vydrz, bude lip. Dnes mam suprovou holku. Co se zrovna mele v posteli a nechce spat a jen si zpiva