5měsíční dítě kaká 1x za 3 dny

zlatik1
25. říj 2014

Ahoj mám doma 5 měsíčního kloučka a máme problém s kakáním. Už cca 2 měsíce kaká tak 1x za 3 dny ... hodně, teď ale je to i tuhé a zeleno-hnědé. Jsme od 2 měsíce na UM a týden přikrmujeme. Papá krásně. Mám s tím jít k doktorovi .. všichni mi povídají, že musí kakat 1x denně. Malý se ale nekroutí ani nijak nebrečí. Spokojené miminko. Děkuji za každou radu.

evulina77
25. říj 2014

@zlatik1 pokud je spokojený a nekroutí se, neřeš to. Případně až půjdeš do poradny, tak se doktorky zeptej. Ale pokud je malý v pohodě, bude to ok

cabalkova
25. říj 2014

@zlatik1 Mame to taky tak, male je pul roku, uz skoro mesic prikrmujeme, zacaly jsme drviv prave proto, aby kakala casteji (zacinala jsem ovocem) a nemelo to zadny ucinek, kaka jednu za tri dny (vzdycky poradnou naloz) a jinak je spokojena... doktorce jsem to rikala, tak se jen ptala, jestli neplace nebo se nekrouti, a kdyz jsem ji rikala, ze ne, tak rikaa, ze to mam nechat byt...

tkanicka
25. říj 2014

Dcerka taky chodila a dodnes chodi obvykle jednou za tri dny. Syn naopak trikrat denne. Ani jednoho pri tom nicnetrapi.

cabo
25. říj 2014

U maleho jsem to jednu dobu mela take tak. Na UM jsme od 1mesice. Bylo mi receno,ze je to tim,ze to vsechno stravi a proste nema co vyprazdnovat.
I dr. mi rekla,ze mimco muze kakat i jednou za 4 dny a nic to neznamena. Takze pokud ho netrapi bolave brisko,vubec bych se tim netrapila! 🙂

zazulka
25. říj 2014

Mám veliké zkušenosti s chronickou zácpou a o té se hovoří až po 72h bez stolice, takže jestli je spokojený, neřešila bych to. Tuhá stolice se řeší vyšším příjmem vody 😉

konikova
25. říj 2014

zkus mu dat do jidla par lnenych seminek...syn mel tez 4dny problem... rano jsem mu dala 6seminek do presnidavky a za dve hodiny totalne plna plina a hodne tuhe to mel..a ani nepipnul a to asi tri dny tlacil...dej mu to do jidla a po jidle ho nech napit, hlavne to nedavej do vody 😉 musi to tou vodou nabobtnat az v brisku 😉 snad to pomuze...brisko si musi zvyknout

lv
26. říj 2014

Dávat dost tuku do příkrmu? Lžičku. A dobře zabírá odvar z ovesných vloček, každopádně lákat denně nemusí.