8měsíční miminko zvrací. Kdy do nemocnice?

karol1996
22. led 2023

Zdravím, pisu o radu. Dcera mi celou noc zvraci evidentne ji hrozne boli brisko.
Je kojena, prikrmy ma od Hippu, mam dotaz, kdy se zvracejicim mimcem do nemocnice? Byt to na me, uz bych jela, ale mame doma i starší a nechci být uplne za šílenou hysterku. Blinka opravdu hodně a často.
Dekuji 🙂

jjasmina
22. led 2023

@karol1996 zkusit vysadit skleničky, u nás se tedy už normálně jedlo, snídaně, oběd, svaciny, večeře. Mrkněte do svého jídelníčku co jíte avz čeho by mohla zvracet. A popř se domluvte s pediatrem, vyřadit třeba alergeny

slecnami
22. led 2023

Já bych asi zavolala na pohotovost a domluvila se s nimi... Otázka je, jestli v sobě něco udrží, aby nedošlo k dehydrataci... Držím pěsti 🍀🙏

zmrzlinka
22. led 2023

@karol1996 zkus ji nedavat mlíko ,ale po lžičkách vychlazený,sladký ,černý čaj.Nejdrive hodinu po zvracení.
Jinak první známkou dehydratace je když dítě přestane čůrat.Kdy naposled dítě čůrálo?Nebo kolikrát za den....

plksv
22. led 2023

Mám naprosto odlišnou osobní zkušenost jak
@zmrzlinka, ale je fakt, že se týká většího dítěte. Kluk měl necelé dva roky, občas kojený, v noci začal zvracet a zvracel cca každé dvě hodiny. Vždycky se vyzvracel, pořešili jsme s mužem škody, a protože byl kluk rozhozený, automaticky jsem ho dala k prsu, to jsem zvlášť v noci nezvládla odmítnout. Chvilku pil, pak usnul, za zhruba ty dvě hodiny se vše opakovalo, a tak pořád dál. Přes den to bylo trošičku lepší. Souhrnem: kluk tři noci a dva dny nic nejedl, jednu noc a den nic nepil, jen mateřské mléko (samozžejmě jsem mu zkoušela něco podávat, ale úspěch byl zanedbatelný). Vůbec nebyl dehydrovaný, normálně čůral, dokonce si i hrál a fungoval, jen mezi tím občas zvracel 🙂. Pořád jsem byla na vážkách, jestli do té nemocnice jet. V pohodě jsme to ustáli, pro mě to byl zázrak mateřského mléka 🙂. Jo a tehdy jsem nebyla na MK, nehledala si žádné informace, chovala jsem se intuitivně a sledovala své dítě. Možná i to, že to bylo dítě třetí, tak jsem to nehrotila. Jo a opravdu nejsem žádná lesana 🙂.

karol1996
autor
22. led 2023

@zmrzlinka v noci prave vubec, ale k ránu, když se udělalo lip, tak uz jo a pres den klasika 🙂

karol1996
autor
22. led 2023

Cca v půl šesté ráno se napila mého mlika a odpadla vyčerpáním do osmi, od te doby zvracela uz jen 3x a hezky jedla. Všichni jsme měli průjem, jednodenní, tak jestli ona neměla zvracení. Vše je možné .. Hlavně, že ji je líp🙂

jjasmina
22. led 2023

@karol1996 je možné, že má jen virozu, když ste měli všichni, kojit bych určitě nepřestala jaktu zaznělo at doplnujete hezky tekutiny 😉