9měsíční dcerka zvrací, co vyřadit z jídelníčku?

anetaji
26. zář 2014

Ahoj holky,
moc prosim o radu.Vcera mi dcerka zvracela ale jak! :( byla v lehatku dala jsem ji presnidavku boruvkovou( mimochodem ji uz mela) a za 15min byla neklidna plactiva a najednou zvracela,vyzvracela celou presnidavku a piti :( myslela jsem,ze ji treba nesedla,tak jsem dr.neresila.Pred chvilkou zase :( v 19hod sla spat a pred chvilkou zase plactiva a kdyz jsem ji asi po 10min.zkusila pochovat,tak zase vyzvracela haldu.Mela pred 17hod bio tvaroh ktery ji normalne a potom nez sla spat trochu mleka proste jako normalne.Asi bude nemocna,teplotu nema a jinak pres den je v pohode.Nevite co by to mohlo byt pripadne co vyradit z jidelnicku aby ji to nedrazdilo??Dekuji mockrat.

fykyska
26. zář 2014

může to být viróza, ale i nemusí to je třeba aby posoudila lékařka. Dlouhodobé zvracení u dětí vede až ke ztrátě tekutin. Ty jí nasaď dietu zřejmě Ti žádná maminka neodpoví co je to nejsme lékařky - ale v takových situacích jí uvař třeba jen rýžový odvar - zkoušej mlíčko, k tomu suchý rohlík pokud nemáte např. alergii na lepek apod a pečivo jíte.Nic kyselého ani dráždivého přesnídavky, ovoce, šťávičky apod.'
Na uklidnění žaludku bych malé udělala heřmánkový čaj, Zkusila udělat nemastný zeleninový nebo kuřecí vývar.
A pokud by zvracela opravdu hodně , často obloukem určitě nečekat a víc jak dva dny a šla k lékaři. Hlavně by měla hodně pít, čaj voda..

anetaji
autor
26. zář 2014

@fykyska
ja vim,ze tu nikdo neni doktor,jen jestli treba toto nekdo nemel atp a rady ;) pijeme neslazene caje,tak to hned zitra udelam tu polivku at se naji aspon neceho a peciva tu je hromady tak si muze zuzlat rohlik 🙂 dekuju

fykyska
26. zář 2014

@anetaji samosebou jsem to nemyslela zle 😝 jen jako asi aby každá odpověd byla brána s určitou rezervou páč z obyčejného zvracení může být cokoliv NIC I NĚCO 🙂
Ať je brzo dobře - co nejlépe ještě můžete zkusit dětský iontový nápoj kulíšek z lékarny není to lahoda ale při velkém zvracení navrací rovnováhu v těle a hlavně zavodnuje 🙂

terezapetrova
26. zář 2014

@anetaji no, my mame při průjmech nebo zvraceni vždy od pediatry naprosty zakaz mléčných věci, myslim, ze to by jsi ji davat nemela.. jinak z piti nejvic vhodne mineralni vody nebo special piti z lekarny na doplneni mineralu a mozna ještě cerny caj ale ten na posledním miste. Jinak z jidla bych davala jen varenou mrkev, ryzi, suche brambory, později libove maso, pecivo bile ale ne cerstve, slane tyčinky, kroupovou slanou polevku, pokud mozno zadne jiné cukry, zadne tuky + ne mlecne výrobky, takto to u nas vždy zabiralo, vseobecne nemusi jist několik dnu, pit by ale mela v nejhorsim i strikackou primo do pusinky jinak hrozi dehydratace a kapacky v nemocnici, doufam, ze jsem nevystrašila, to by nebyl muj ucel, muj ucel byl poradit, Drzim palce, vim, ze je to o nervy 😒

aquila
26. zář 2014

Určitě doporučuju vysadit mléko a všechny mléčné výrobky. Je to sice problém u tak malého dítěte, ale zkuste vydržet. My jsme měli nějakou virozu v necelém roce a trvalo to týden než se to upravilo. Hlavně zajistit přísun tekutin, po malých dávkách, ale nabízet pořád. Pokud by to zvracení nepřestalo určitě jet do nemocnice, hrozí dehydratace!!!
Recept na rýžový odvar: 50 g rýže vařit v litru kojenecké vody asi 0,5 hodiny, potom rozmixovat a dolít převařenou vodou na původní objem 1 lit.Uschovat v chladnu
Držím palce at je líp!

anetaji
autor
26. zář 2014

@fykyska
v pohode 🙂 ....jee tak super pro kuliska zajedeme ten se hodi a je to i pro vetsi dsti??starsi ma silny davivy reflex,takze obycejny kasel i z toho je u nas zvraceni.Tak abych koupila do zasoby pro starsi 🙂 dekuju

anetaji
autor
26. zář 2014

@terezapetrova
dekuju Terezko 🙂 nevystrasila starsi ma silny davivy reflex takze vim ze piti je dulezite.no mladsi jeste neji slane takze urcite bez soli ale s tim mlekem noooo nebude vadit ze nebude mit mleko??z niceho nedostane to co je obsazene v mlece :( mame ho jen na noc a dopoledne takze 2x denne

anetaji
autor
26. zář 2014

@aquila fakt??no ja jsem vahala s tim mlikem.tak dobre jdu ho schovat at me nesvrbi prsty 🙂)))) tyden zvracelo mimino?? :( dekuji za recept delam obcas tohle s ovocem 🙂

fykyska
26. zář 2014

@anetaji určitě ano je i pro těhotné v podstatě pro kohokoliv 😉 😉

aquila
26. zář 2014

@anetaji kulíšci jsou dva, tak kup ten s tím přídavkem proti zvracení, měl by i trochu zklidnit žaludek. Ale my dáváme vždycky až když dcera tak půl dne nezvrací, jinak letí ven okamžitě. Je super, vždycky se po něm pak rychle zvetí.

anetaji
autor
26. zář 2014

@aquila
@terezapetrova
a jit se provetrat asi ne co?? :( spis ji nechat " v klidu" doma co

aquila
26. zář 2014

@anetaji nezvracela týden, ale nechtěla jíst a vždycky po dvou dnech, když už jsem zkusila dát mlíko,tak zase zvracela. Bylo to šílený, hlavně ty nervy z dehydratace.

anetaji
autor
26. zář 2014

@fykyska
no to neznam 🙂 dekuju mockrat 🙂

lenicka07
26. zář 2014

@anetaji S těmi borůvkami jsi mi připomněla, že naposledy když děti měly jakousi střevní chřipku, tak zrovna taky jedly borůvky. To už se mi stalo podruhé. Asi to ale nijak nesouvisí ... Synovi bylo tenkrát 10 měsíců a i když jsem nasadila dietu, tak nakonec nesnesl vůbec nic ani vodu ani neslazený čaj. Nakonec jsem ho několik dní pouze kojila, všechno ostatní mi zvracel. Určitě nasaď dietu, neslazený čaj, piškot, rohlík, možná brambor, ani s těmi polívkami bych to teda nepřeháněla. Ale průběh měly naše děti taky podobný. Syn třeba zvracel večer, pak celý den nic, tak jsem mu pak dala večer např. jogurt a zase se poblinkal. Prostě fakt to chce dietu. Třeba se objeví i průjem, jak kdy. Ale pokud máš pochybnosti, tak se poraď s doktorem, u nás je klasika že takové nemoci nás přepadají v pátek večer 🙂

anetaji
autor
26. zář 2014

@lenicka07 u starsi jsem si jista to vim,ze ona ma ten davivej reflex fakt silnej,ze jedem dietu milionkrat rocne a vyvary.ale u male zatim ne,ta tohle mela jen jednou.myslim ze boruvky asi budou taky nic moc sice je muzou od uk.4mesice ale asi bych je i ozelela u male......no takze mleko si vzal a ostatni zvracel??tak ja zkusim nejdriv bez mleka.......no a cely den nic a zvracel az po nejakem jidle na vecer a tak jsi misto toho dala mleko??

terezapetrova
26. zář 2014

@anetaji není zac, s tou soli me to vůbec nedoslo 😒 jake mleko ji normalne davas?

terezapetrova
26. zář 2014

@anetaji syn byl vždy total vystavenej neschopnej jit ven nevim jak je na tom Tva.. ale i tak je asi praktictejsi byt doma jestli tak často zvraci?

anetaji
autor
26. zář 2014

@terezapetrova dostava na spinkani nez jde spat dopoledne a vecer hami hajaja

lenicka07
26. zář 2014

@anetaji Nakonec jsem ho jen a jen kojila, nesnesl ani ten suchý rohlík, prostě nic... jestli používáš UM, tak to nevím jak je to s ním, to bych kecala.

anetaji
autor
26. zář 2014

@terezapetrova
no jednou za den zvracela dnes a vcera.jinak pres den je v pohode normalni zadna plactivost sni vse akorat vcera zvracela kolem 17hod a dnes 20hod.cca no asi ji necham doma ja jen ze ma byt zrovna hezky :( tak jsem je chtela vytahnout.starsi byla 2tydny doma ze skolky ryma kasel a bolesti v krku....tak je to na palici :D

terezapetrova
26. zář 2014

@anetaji vysadila bych to. tech par dnu bez toho se nic strasneho nestane, pokud by mlecne nemela dele musela by vapnik dostavat jinym zpusobem. Ještě me napadlo k tem prochazkam ze asi zalezi i na cetnosti zvraceni ci kakani při prujmu, syn mel rotaviry a když na tom byl nejhur mel stolici az 40x za den, tam jit ven nebylo moc realne 😒

anetaji
autor
26. zář 2014

@lenicka07
jasne 🙂 no je pravda ze dostala vecer um a zvracela no ale na pline mi vyzvracela kousek jpgurtu co dostala bylo to zlute po bananu :D tak ted "babo rad" 🙂)) asi dame dietu,dekuju mockrat

anetaji
autor
26. zář 2014

@terezapetrova jeeee chudak :(((( no tak ona zvraci jen jednou zatim teda.no a kaka tak 3-4 ale neni to prujem.ale necham ji asi doma mame smulu kdyz zase bude hezky,tak budeme smrdet doma :D

terezapetrova
26. zář 2014

@anetaji to uplne chápu, ze je to na palici... tak mozna na chvilku okolo baraku? Nebo je dat manzovi at s nimy na chvilicku jde a Ty si aspoň skocis na kafe se odreagovat?

lenicka07
26. zář 2014

@anetaji To je normální, mě večer vyzvracely třeba jogurt co jedly ráno... a tu dietu držet tak dva tři dny minimálně. Mě to přijde, že když na ně jde nějaká viróza, tak právě ten jogurt, tvaroh dělá hodně velkou neplechu, aspoň u nás teda ano

terezapetrova
26. zář 2014

@anetaji ano, měli jsme to naprosto sileny, třeba za noc 9x stolice a pokazde jsem ho musela a mejt pod sprchou protože uz by total opruzeny a samotne utirani ho nesnesitelne bolelo, ještěze uz byl strasi a dehydratace nebyla takova hrozba, Vam drzim palce 🙂

anetaji
autor
26. zář 2014

@terezapetrova
no kolem baraku to by byla rychlost 🙂))
ja bych zase trnula hruzou a myslela co se deje a jestli je v poradku :(( ale snad to bude dobre.....jezis chudinka malej,to muselo byt pro nej hrozny :((

anetaji
autor
26. zář 2014

@lenicka07
jojo taky myslim,ze je to zlo :( a zrovna takovej dobrej bio 🙂 kdybych nemela intoleranci,tak ho snim sama :D :D zkusime a kdyby to bylo spatne jedeme do nemocnice,zrovna takhle blbe o vikendu :(

terezapetrova
26. zář 2014

@anetaji ja to myslela obrazne 🙂 s tim strachem chápu i jsem trochu předpokládala, ze mi to odpovis, ja když syn není ok taky od nej nechci a většinou i ty deti chtej hlavne maminku 🙂 to je vlastne pravda.. jo byl to des bes ale prezil to, skoda, ze zrovna rotaviry muze chytnout v zivote několikrát, bohužel jsme z jistejch duvodu proti nim nemohli byt ockovani

anetaji
autor
26. zář 2014

@terezapetrova
ja vim ze obrazne 🙂 kdyz tady je sama silnice :( a tovarny takze by se cerstveho vzduchu fakt nenadychala to je fakt :( presnee tak jak jsi psala maminka.fakt??a nejde to nejak ted naockovat??