ABKM a Allergy mléko a přesto se nám vrátily potíže

lavenderl
16. lis 2016

Zdravím všechny a chci se zeptat na Vaše zkušenosti s ABKM. Náš málý má po klasických potížích, příznacích, nechci celou situaci dlouze popisovat, nemléčnou dietu. Máme Nutrilon Allergy Care, vše bylo pár týdnu ok, než se nám nedávno zase vrátili řidší stoličky s hlenem a více zapáchají. Navíc máme i ekzém, ten se tedy zatím nelepší, je pravda, že dietu držíme jen kolem měsíce, nevím, kdy by to mělo zabírat i na ekzém, ovšem taky vím, že ekzém zmizet nemusí. Prosím jaké jsou Vaše zkušenosti? A jaké jste měly reakce na příkrmy? Díky 🙂

maudd
16. lis 2016

Ahoj, také bojujeme 😊 máme bezmlecnou už rok, od synova narození. Ja tedy ještě kojím...má udělané výtěry? Je taky možné, ze nekde chytil nějakého bacila, lita toho ted hodně 😒 jinak je možné, ze mu ani AC nepomáhá, některé děti prostě mléko nesnesou vůbec. Tady na koníku je jedna maminka co ma synka s atopickým exemem a alergií na mléko a nepije ani ty speciální, proste vůbec žádné...zkusim to najit a dat ti odkaz

lavenderl
autor
16. lis 2016

Ahoj
@maudd výtěry dělali i odběr stolice a vše ok. Je to u něj jak na houpačce, někdy má ráno řídkou stolici a pak odpoledne, po mrkvi, která trochu staví, je to zase lepší, já už vůbec nevím. Mrkev sice zahustí, ale nemůže to přece tolik ovlivnit. Je mi divné, že se to po zavedení mléka zlepšilo, stolice normální, a ted je to zase takhle ?!? Za odkaz moc děkuji!

maudd
16. lis 2016

@lavenderl tak ja to nemůžu najit 😞 ale byl to chlapeček, nesedelo mu žádný mliko, od sedmi měsíců pil pouze vodu...a neuvěřitelně se zlepšil.
Mrkev stavi poměrně hodně, takže to možné je. Kolik je malemu? Jak dlouho a čím prikrmujes? Ma v te stolici hleny, krev, jaká je barva?

lavenderl
autor
16. lis 2016

@maudd To nevadí 🙂 Máme 4 a půl měsíce, začínali jsme s mrkvičkou, je od měsíce jen na UM, tu mrkvičku papá od toho průjmu prvního, ale ted vynechávám, má nadýmání a kroucení, i v noci, a už jsme zažili i lepší časy 🙂 takže zkouším vynechat příkrm a i Allergy kaši teď. Krev neměl nikdy, jen ten hlen a barva je většinou trochu zelená, ale to se u dětí na UM těžko soudí, někdy je zase hnědá.

katyxq
16. lis 2016

zkuste lékaře donutit k napsání Alfamino nebo Neocate (gastroenterolog, nebo alergolog může), tam nejsou ani stopy bkm ... a taky doporučuju mrknout na https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-... , mrkev nebyla zrovna dobral volba, zkuste cuketu, brokolici, špenát/mangold, syrové avokádo nebo oloupanou okurku

katyxq
16. lis 2016

a Nutriln allergy kaše nebo Sinlac je nezdravá pro jakékoliv diítě, je tam přes 16% cukru a navíc karob (dost alergiků na bkm reaguje i na něj)

lavenderl
autor
16. lis 2016

@katyxq No nám se to ale po Nutrilonu bezvadně zlepšilo, museli jsme si to před pediatričkou obhájit sami a i sami koupit, jestli to pomůže, na gastru nám pak dali recept. Je pravda, že po zavedení té kaše - od Nutrilonu, je to možná horší , když tak přemýšlím. Náš malý jí jen mrkev a dýni, jinak mi nic nechce... A to s těmi kašemi jsem netušila, díky!

lavenderl
autor
16. lis 2016

@katyxq A prosím tě, asi blbá otázka 🙂, ale klasická kaše nemléčná rýžová (Nestle) to má taky? Děkuju

maudd
16. lis 2016

Nam mliko psala alergoložka - abych mela na kaši, ale radši jsem odstříkala. Stejne ty kase nechce 😄 ale on je obecně nejedlik. Jinak ta nemlecna ryzova by mela byt bez cukru, ale když jsem ochutnávala tak mi to přišlo sladké...muzes koupit cistou ryzovou krupici ve zdravé výživě...a s prikrmama nepospíchej, fakt to chce trpělivost a zkoušet a pozorovat reakce...u nas byla oblíbená batata a nemel po ni potíže...ato ma teda dost citlivé bříško.

katyxq
16. lis 2016

@lavenderl UM Nutrilon allergy care má jen stopy bkm, proto pomohlo, ale možná jsou reakce silnější a na další léčbu už je to málo, ty stopy brání hojení, Neocate/Alfamino namají ani stopy BKM ... Nutrilon allergy care kaše je něco jiného než jejich UM, ta kaše je otřesný produkt

katyxq
16. lis 2016

@lavenderl jakákoliv kaše teď bude stav zhrošovat, obilniny, mrkev, dýně = sacharidy, neboli krmení pro kvasinky (a ony ovlivňují i naśe chování, nutí nás jíst to, co je živí) = ekzém

lavenderl
autor
17. lis 2016

@katyxq Tak s těmi sacharidy je to sice pravda, ale ty přirozeně se vyskytující v potravinách jsou základní stavební jednotkou a ani bez nich nelze fungovat. Z mrkve a dýně jsou přirozeným zdrojem pro správný rozvoj, stejně jako tuky třeba. Nic v přemíře nejí a na kaše se víc zaměřím no. Nic nedoslazujeme. Ekzém má různé příčiny...

katyxq
17. lis 2016

@lavenderl i jiná zelenina, maso, UM sacharidy obsahují, takže žádný problém ... ale je to na vás, (nejen) mně se rady Věry Zíkové osvědčily, zbavila jsem úplně problémů sebe i obě děti 🙂