ABKM a další alergie? Jak postupovat?

m_tina
13. srp 2019

chrela bych vas poprosit o pohled na vec...
mam 7t holcicku, od 2t zacala trpet na boleni briska a mela "uprcnuto" v kazde pline, u prdeni i kakani plakala, jinak stolice klasicka "michana vajicka" snad jedine tekutejsi. tak sem ve 4,5t zkusila najet na bezmlecnou dietu a ono se to zlepsilo! hned lip prdela, kakala 2-3x za den, ale stolice se zmenila na hnedou a bez kousku. Po tydnu ale opet boleni :( za dalsi tyden se pridal viditelny hlen, takze sem vynechala kure a vajicka, ale zlepseni zadne, boleni trvalo... ted sem 4 dny jedla jen veprove a salaty a zmena zadna a ja uz umiram hlady a citim se vycerpana :(
- je ten hlen az takovy problem?
- je plne kojena
- stravuji se nizkosacharidove, takze nejim ani lepek a soju, cukry a klasicke prilohy
- dr delala vyter ze zadecku a moc a vse ok

co by byl vasi aktualni postup? dekuji!

mish_ka
13. srp 2019

Vydržet v dietě, 4 dny jsou málo, vynechat alergeny. Hledat stravu pro sebe, co zasytí a malé neublíží. Já žila na krůtím mase, zelené zelenině, rýži, kukuřičných těstovinách. Dále jablka, hrušky, borůvky, maliny, olivový olej případně ghí. Rostlinná mléka, dělala jsem z nich i puding třeba. Sice jsem zhubl hodně kilo, ale neměla jsem pocit hladu.

m_tina
autor
13. srp 2019

@mish_ka dekuji... no to ja prave jela do ted cca 2t bez klasickych alergenu a zadna zmena, proto sem ted najela jen na salat a veprove, ale nezasyti me to a tak prave vubec netusim, co bych si k tomu mohla pridat... orechy a kokos sem zkusila jeden den na snidani a pravdepodobne to uplne ok nebylo, prislo mi, ze ji vic boli brisko

spis me prekvapuje, ze se ji zhorsila stolice po vyrazeni BKM, tak si rikam, jestli to ma vubec cenu, jestli to neni jen klasicke novorozenecke boleni bricha a trapim se zbytecne

mish_ka
13. srp 2019

@m_tina ono to chce číst složení u všeho, i pečiva, vynechat i stopy mléka. Efekt se ukáže třeba až za tři týdny poctivé diety

m_tina
autor
13. srp 2019

@mish_ka pardon, odeslalo se mi to driv, tak nahore jeste dopsano
pecivo nejim, jim jen zakladni veci, maso, zeleninu a ovoce, takze tam byt stopy nemohou... zlepseni bylo hned, jen teda zhorseni stolice a po tydnu poctive drzeni to bylo opet jako pred tim

mish_ka
13. srp 2019

@m_tina závisí i jaká zelenina a ovoce. Vadí třeba i kořenová zelenina, z ovoce mohou vadit jahody, klidně i nějaká jablka, je toho dost. Navíc jak se tělo čistí, tak ta stolice může kolísat, stav se někdy zlepší, někdy zhorší. U nás se to ustálilo tak za tři měsíce

slunea
13. srp 2019

Já řeším hleny už víc jak půl roku. První se začaly objevovat když byly dceři 2t, od 3t jsem na dietě bez mléka. Chvilku kakala líp, ale pak zase hleny, do hněda, do zelena, někdy ještě víc řídce. Všechny klasické alergeny mám vyřazené, bez lepku jsem vydržela 3 týdny, pak jsem si musela přiznat, že je to horší. Tak teď zkouším bez lilkovitých, banánů a nový podezřelý je kyselina citronová... Jestli to nezabere, tak už fakt nevím.
Chci tím říct, že to zhoršení stolice na dietě mohla být jen časová souhra, možná by se zhoršila tak jako tak... Jako už taky přemýšlím, že se na to hledání vybodnu a vsugeruju si, že je to ok, ale zatím je pořád co zkoušet. Uvidíme. Držím palce.

m_tina
autor
13. srp 2019

@mish_ka no uz sem jen na salazu, okurce, cukete a lilku, kysane zeli mi taky prislo, ze nezhorsilo stav... ovoce nektarinka, rybiz, švestky... prave uz ted nic moc vyber

m_tina
autor
13. srp 2019

@slunea no prave a me ty pokusy proste nebavi :( proto sem rekla, ze zkzsim spis rovnou eliminacku, 4 dny a niiiiic! 😔 jen moje velka unava a hlad

henky88
13. srp 2019

Pokud je malá jinak spokojená a v těch hlenech nejsou nitky krve, vyžádala bych si gastro a alergo vyšetření a zkusila vydržet na dietě bez mléka, vajec, lustenin, ryb a těch dalších základních potencionálních alergenů. Prostě je to potřeba vydržet dele

pajula123
13. srp 2019

4 dny diety může být fakt málo, syn mi reagoval na mou stravu vždy až čtvrtý den poté plus pak pár dní, než se to vyčistilo. Moc držím palce, to hledání je fakt na palici.

m_tina
autor
13. srp 2019

@henky88 potencionalni alergeny mame vyrazene uz 2t a nic
@pajula123 no ja vim, spis prave mi to prijde horsi, ja sem z toho rozhozena, hladova...nejak ted nemam moc chut a odhodlani v tom pokracovat... s prcnim sem resila kojeni, ted jen strach s kazdym soustem jidla :( uz me to za tech 5t, co to resim vycerpava, ptz lepsi to nsni, spis horsi

slunea
13. srp 2019

@m_tina a musíš jíst nízkosacharidově? Já si neumím představit, že bych přílohy nejedla. Co jsi jedla dřív, že jsi hlad neměla? Jinak bych zkusila obměnit tu ovoce a zeleninu. Z toho tvého seznamu třeba já osobně teďka nejím lilek, nektarinky, rybíz ani švestky... Peckoviny (nektarinka, švestka...) jsem vyřadila po jednom prokaděném dni a zatím neměla odvahu zařadit (starší měl po nich ekzém), rybíz šel z kola ven spolu s kyselinou citronovou... Naopak kořenovou zeleninu mám vyzkoušenou, ze nevadí.

m_tina
autor
13. srp 2019

@slunea musim, o to je to komplikovanejsi :/
driv sem jedla mlecne, hl syry, vajicka, ostatmi maso, to zasyti az az... ale ted sem vazne ztracena :/ no zeleninu na zaplacnuti zaludku nejakou pofrebuju, jedla sem hl okirky, salaty a cuketu, plus to dalsi jen obcas na obmenu... nektarinky sem mela asi 3, spis ten rybiz, otz je s nizkym cukrem, ten sem jedla hodne... no a teda davam citron do vody a caje, tak ted premyslim, jestli nevyhodit fwn 😔 no ja uz mam obavu i dychat, ptz zatim fakt nic nezabralo, aby bylo, lio :(

slunea
13. srp 2019

@m_tina hm, to je blby... jestli zelí nevadí, co třeba zkusit další košťálovou zeleninu (květák, brokolice, kapusta, kedlubna)? Nebo vyzkoušet nový druh masa? Nebo třeba kokos/arašídy? Něco potřebuješ jíst... Ten citron by to být mohl, živin stejně moc nepřidá...

m_tina
autor
13. srp 2019

@slunea mam v planu tu brokolici zkusit a uvidim... hovezi abkure uz sem vyhodila, na rybu nemma odvahu... kokos a orisky mi neprosly, to ji bylo hodne blbe :( hk spis ten kokos

jancastromska
14. srp 2019

A poradit se s výživovými poradci? Ti by mohli pomoct ne? A dát dítěti probiotika

m_tina
autor
14. srp 2019

@jancastromska máte na někoho typ? probiotika sem dávala, spíš to bylo horší

hanka158
14. srp 2019

Zkusila bych vyradit ten rybiz, syn po nem byl hooodne uplakany a kakal casto, to same se svestkama.. Mrkev bych take dala pryc, to je casty alergen a nevim jestli jis i rajcata, ty jsou take hodne alergenni. Vadila nam i cuketa. Naopak nam treba vubec nevadilo vse ostatni - zadne maso nebyl problem - ani ryba, ale dala bych si jen napr. cerstveho pstruha, kvetak, brokolice, dyne, ,patizon,... . Take pozor na jablka. Vyzivovy poradce nevim jestli Ti poradi, nam nejvic pomohlo si psat denicek jidel, ktere jsem snedla a psat si tam reakce ten den a podle toho vysledovat co vadi a nevadi... nekdy to trvalo docela dlouho, ale myslim, ze jsem vysledovala uplne vse 🙂 a proc jsi na nizkosacharidove diete? Nerikam cukr, ale sacharidy podle me potrebujes, kojeni je strasny zahul a potrebujes i hodne energie... (napr. jahly, pohanku, polentu, apod...) Z probiotik nam hodne pomohla Bio Gaia ale chce to pockat aspon 10 dni nez zadnou ucinkovat. Drzim palce!

jancastromska
15. srp 2019

@m_tina to bohužel nemám, ale vést si ten deníček pomáhá, dcera má alergii na vejce rybu oříšky a čokoládu a taky jsem si to raději zapisovala ale u ní byla reakce hned a to na kůži .. probiotika se musí dávat dlouho a uškodit by neměli spíš střevo vyčistí takže to může být pár dní horší ale pak jen lepší

pajula123
15. srp 2019

Probiotika sednout nemusí, takže uškodit můžou. Jde o to, na čem se pěstují (často právě mléko, sója), jak dobře zbytky z toho vyčistí, jaké jsou přídatné látky. Jestli máš FB, hodně dobré informace jsou v této skupině:

https://www.facebook.com/groups/154175911421622/

Mj. tam hodně maminek má právě zkušenost s tím, že probiotika nedělají dobře.

m_tina
autor
15. srp 2019

@hanka158 pisu si to prave a prijde mi, ze bud ji vadi snad vsechno, nebo to jidlem neni!
aktualne toho moc nejim, tocim par potravin a pomalu je redukuju, ptz zmena nula... kaka porad hlen, boli bricho, jinak nic...
nizkosacharidovka je u kojeni ok a ja se tak szravuju hl proto, ze mam cukrovku a tak nemusim resit leky atd, takze od tohoto upoustet nehodlam...
bio gaiu sem mela, ale u ABKM se davat nema, takze sem vysadila

m_tina
autor
15. srp 2019

@pajula123 kouknu, dekuju

hanka158
15. srp 2019

@m_tina tak asi radim chviku vydrzet, nekdy to trva nez se to "vycisti"... Muze to byt i 2 tydny, ale spis bych rekla, ze ji asi jeste neco vadi... Kamaradka takhle tocila porad jenom mrkev s bramborem / ryzi a UM az prisla na to za par mesicu ze vadila ta mrkev a pak kdyz ji vysadila bylo po par dnech dobre a mohla davat i dalsi veci a nic uz nevadilo.

hathor86
18. srp 2019

@m_tina vynechat ořechy! Pokud se stravujete nizkosach. určitě jíte ořechy....

slunea
18. srp 2019

@hathor86 Číst pozorněji! Pokud odpovídáš, určitě jsi diskuzi četla...