Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

ABKM. Jaké příznaky měly Vaše miminka?

niliho
21. kvě 2020

Ahoj maminky,
můžu se prosím zeptat jaké příznaky měly vaše miminka při ABKM a zda se potvrdila jen z dodržování diety a nebo krve? Syn 10 měsíců, od narození dosud kojený, do 6 měsíců plně. Od 6 měsíců příkrmy. Od jisté doby začal ublinkávat a poslední 2 měsíce se to zhoršovalo. Není to zvracení, gejzíry, ale prostě malé louže. Ublinkává i 16x za den a po všem, co sní nebo vypije. Byli jsme hospitalizováni, pro neprospívání a ublinknávání. Po propuštění jsem s ním chodila na kontroly a nařídili nám dodržování bezmléčné stravy a nasadili mu léky proti zvracení. Tím, že kojím tak držím taky. I přes dodržování syn nadále ublinkává. Řekli mi, že to chce více času, budeme to držet měsíc. V nemocnici prošel řadou vyšetření, vše v pořádku, krev, moč, stěry, ultrazvuky. Co se týče toho neprospívání, id narození přibírá málo, nyní má 7440 gramů. Budu moc ráda za jakékoliv informace, jak to probíhalo u Vás. Děkuji.

ivis_b
21. kvě 2020

@niliho syn mi neublinkaval, mel spatnou stolici - hleny a krev. Testy z krve u tak malych deti nejsou prukazne. A je mi divne, ze by se alergie na mliko projevila az v 10m, vetsinou to byva podstatne drive...

niliho
autor
21. kvě 2020

@ivis_b Nikdy žádné heleny ani krev ve stolici neměl, ani žádné koliky, jen prostě ublinkává a lékaři mě přesvědčují, že má význam držet bezmléčnou stravu, že si myslí, že by to mohla být ABKM. Já si to nemyslím.

krupka3
22. kvě 2020

Doporucuji FB skupinu Kojeni pri ABKM, je tam velmi rozsahle info.

kvmatonka
22. kvě 2020

Spíše bych se zaměřila na reflux. Toto není abkm. U dcery to byla krev a hlev ve stolici, hysterický řev z bolesti břicha, chrapot, poruchy spánku.

ivis_b
22. kvě 2020

@niliho no taky mi to moc nepřijde jako ABKM.

niliho
autor
22. kvě 2020

@kvmatonka Já si to právě nemyslím, ale lékaři mě prostě přesvědčují, že smysl držet tuto dietu má. Sama jsem celiatik a do toho toto, mám pocit, že žiju už ze vzduchu.

kvmatonka
22. kvě 2020

@niliho ono je to bohužel dneska snad už nějaký trend při jakýkoliv potížích nasazovat bezmléčnou dietu.

niliho
autor
22. kvě 2020

@kvmatonka Naprosto souhlasím. Přitom já si myslím, že se jedná o reflux, který by měl do roku přejít. Když jsem si o ABKM četla, tak syn se mi opravdu nezdá, že by jí měl. To by přeci řval bolesti břicha.

horseska19
22. kvě 2020

@niliho syn má ABKM a bolestmi břicha nikdy netrpěl. Měl průjem, hlen ve stolici a AE. Nicméně zkuste ještě vyhledat i jiného doktora a nebo nejlépe dejte na svůj instinkt. A taky doporučuji na FB skupinu kojení při ABKM.

kvmatonka
22. kvě 2020

@niliho já to u vás vidím na ten reflux. Nutriton, gastrotus sirup, vyvýšení pod hlavou, menší porce jídla a častěji, po jídle nechat chvíli sedět. A zkusit s dr řešit jako reflux. Ano u abkm je zvracení jako jeden z příznaků, ale ne jako hlavní problém. Držím palce, ať brzy vyrešíte.

niliho
autor
22. kvě 2020

@horseska19 Průjmy a ani hleny nebo krev ve stolici nikdy neměl a nemá. Já to tak prostě necítím, ale už uvažuji, že se objednám ke specialistovi, co se zabývá různými zdravotními problémy

niliho
autor
22. kvě 2020

@kvmatonka Gastrotus nám vůbec nepomohl. On ublinkává jen přes den, v noci ne, spí celou noc. Jidlo mu dávám častěji a v malých dávkách. A ublinkává tak asi 1-2 polévkové lžíce. Žádné velké zvracení.

slunickovm
24. kvě 2020

@niliho u nas u prvního syna průjmy, hlen ve stolici az krev, reflux a az potom se resilo jako abkm. Pri diete striktni se zlepšila stolice, ale blinkani ne a reflux ma i ted ve třech letech. Blil do dvou let. U druhého hned pri prvním hlenu ve stolici v šestinedělí jsme na bezmlecne a ted je mu deset mesicu a blinka taky hodně a i vic nez když byl.miminko. Blinkani se u obou horsi zoubkama, pohybem atd.

niliho
autor
24. kvě 2020

@slunickovm On tráví veškerý čas na břichu, plazí se, skáče si po něm, tak se ani nedivím, že ublinkává. Ale on si ublinkne i v klidné poloze. Ale opravdu si nemyslím, že je to ABKM,když žádné jiné příznaky krom toho nemá.

jednaholkaa
25. kvě 2020

@niliho Jine priznaky mit nemusi.. My pri Abkm meli jenom ekzem napriklad. Ale bezmlecna dieta nestacila, musela jsem vyloucit i kureci, hovezi, vejce, soju a ryby..pak to teprve zafungovalo.

slunickovm
25. kvě 2020

@niliho no ja jsem si vzpomněla, ze v nemocnici vedle v pokoji byl hospitalizovany chlapeček ve dvou letech kvuli neprospivani a zpomaleni vývoje a pry to bylo kvuli ABKM, ale vic o tom nevim jen sestřička neco zminila. Takže kdoví ono se to i tak zkouší vyloučit a kdyz je to zabere je to abkm, kdyz ne zkouší se dal. Zkuste a uvidíte i kdyz je to podle me hrozná dieta.

niliho
autor
27. kvě 2020

@jednaholkaa Uf no teda, a jak zjistili, že máte vyřadit zrovna tyto potraviny?

niliho
autor
27. kvě 2020

@slunickovm No držíme jí skoro už měsíc, popravdě už mi z toho hrabe, protože jím dokola to samé, ale zlepšení žádné. Syn ublinkává nadále. Já se jen děsím, co se ještě všechno bude zkoušet.

slunickovm
28. kvě 2020

@niliho jo to věřím je to náročné. Ja jsem u prvního syna držela pres pul roku bezmlecnou, bezvajecnou, bezpsenicnou,bez sóji, bez hovezihi a kureciho a chvili bez kukuřice. Ale i tak se da. A ja sama nemohu ořechy a některé ovoce. Ale nakonec jsem si zvykla a objevila nove potraviny. Zlepsovani u nas tedy stolice trvalo strasne dlouho.