Alergická rýma ve školce. Máte někdo dítě s alergií?

theatimma
1. zář 2020

Ahoj holky,
dnes jsme byli s malým poprvé ve školce. Před školkou trochu fňukal, ale jinak to bylo bez breku a bez slz (nic jiného mu nebylo) a po 3h ve školce mi volala učitelka ať si pro něj přijdu, že má rýmu a nemůže tam být.
Teplotu, kašel nemá rýmu jako takovou nemá, jen brzy ráno a během dne mu přestane, mám ji i já jelikož mám semnou alergickou rýmu, tak po ránu míváme rýmu ale jen vodovou a po 3-4 vysmrkáních je pryč. Máme ji zalečit a, až bude zdravý přijít do školky. Jde mi o to, že během korony je každá rýma asi infekční, ale nechci doma léčit neexistující nachlazení. V papírech alergii nemá, jelikož to nemáme potvrzené od alergologa. Je tu někdo kdo má dítě s alergii? Děkuji za odpověď

veronikav31
1. zář 2020

Ano,já mám dcerku s alergií(boužel to má po mě). Doporučuji zavolat pediatričce,ať se na malého mrkne a vystaví papír,že je to alergická rýma a že do školky bezproblémů může chodit. Očekávám, že u nás nastane brzo stejná situace, ale už jsem toto absolvovala v loňském školním roce,tak už vím co dělat. Ale určitě by to chtělo i navštívit alergologa, na potvrzení. Pediatr může i napsat lék Aerius. Já mám celoročně ucpaný nos, mluvím jakoby dutinami,ale jinak nic nemám, jsem zdravá, tak holt si beru léky na alergii, nic jiného s tím nejde dělat. Jinak u nás je i tabulka kdy dítě může být ve školce a kdy ne a pokud je potvrzení od doktora,že dítě je zdravé,tak to musí učitelky skousnout a dítě nechat ve školce

hojda
1. zář 2020

Mám to samé, taky ráno rýma a pak celý den nic, taky alergie. Každopádně jsem dnes nechala doma syna, který má teď tedy klasickou rýmu. Zajít k dr a nechat napsat alergii, jinak to teď bohužel asi nepůjde☹.

mzacikova
1. zář 2020

Musí na alergologii, kde Vám napíší, že se opravdu jedná o alergickou rýmu. Jinak ho můžou poslat domů kdykoli, bohužel...

theatimma
autor
1. zář 2020

Já jsem i dnes koukala na ordinační hodiny alergologa, ale ty opatření proti korone mi přijdou až moc, to ani v nemocnici tady u nás nemají viz- 1,5m odstup od ostatních, kartu pojištěnce vyfoceno v telefonu, nemluví v čekárně apod a to se tam obvykle čeká hodinu a půl, to netuším jak bych to s malým zvládla 🤷🏻‍♀️😔 Asi bude lepší praktická MUDr..

veronikav31
1. zář 2020

@theatimma fakt?tj,zlatý náš alergolog,byla jsem u něj sama v březnu při nouzovém stavu a pohoda,jen jsem musela přijít přesně na hodinu a mít roušku,jinak klasický kartičku pojišťovny jsem dávala sestře,stejně tak to bylo i u zubařky.a u vás se nedá na alergologii objednat,lepší přijít s malým dítětem na čas

mzacikova
1. zář 2020

@theatimma nám ve školce řekli, že to od pediatra nestačí, ale musí to být alergolog... Ale třeba to u Vás budete mít jinak

tulikiss
1. zář 2020

@mzacikova tak to u vas zas prudi, protoze kdyz sem cetla ten jejich slavny manual, tak tam bylo ze maji pozadovat potvrzeni od pediatra. a ma to logiku, protoze objednacky k alergologovi, aspon u nas jsou x mesicu, od konce kvetna jsem objednanna a jdu az 6.10. Tak ten asi nema cas vydavat desitky potvrzeni.

theatimma
autor
1. zář 2020

No, zítra se zkusím domluvit s praktickou, kdyžtak by nám dala doporučení na alergologie uvidíme, jak je to u nás.

veronikav31
1. zář 2020

@tulikiss fakt taková cekacka?tj,tak to si neumím představit,u nás je naštěstí lhůta 7-14 dní,max.3 týdny

tulikiss
1. zář 2020

@veronikav31 jo u nas je to celkove masakr, porad si tu hraji na spadovost a tak pak se nekam dostat je peklo ☹ a to jsem rada, ze vubec nekam nas vezmou. Pred par lety jsme potrebovala UTZ zlucniku jestli jsou tam sutry. Cekacka necele dva mesice. Po mesici uz jsem byla po akutni operaci, takze jsme se terminu ani nedockala.

veronikav31
1. zář 2020

@tulikiss to je hrozný...můžu se zeptat odkud jsi?snad k vám nemocnicí taky nespadam

tulikiss
1. zář 2020

@veronikav31 Ja jsem okoli Brna. Kdyz jsme byli v Brne tak to slo, sice spadovost podle casti, ale ted co jsme 15km od Brna tak hruza.

veronikav31
1. zář 2020

@tulikiss aha,tak já jsem Vysočina.nastesti u nás jak kde nejsou takové čekací lhůty a spádovost u nás není, naštěstí

mzacikova
1. zář 2020

@tulikiss tak to u nás nehrozí 🤷‍♀️ hlavně záleží na tom, jestli jde o klasické zjištění alergií, co chvíli počká a nebo právě o školku

slunickovm
2. zář 2020

@theatimma no nam se to taky stalo, přišla jsem pro nej a mel ucpaný nos, neplakal a doma to přešlo. Tak bud alergie nebo stres nebo taky nevim ☹ .

theatimma
autor
2. zář 2020

@slunickovm doma právě taky nic 🤷🏻‍♀️ Říkala mi učitelka že tam pčíkal a měl rýmu a doma vůbec spíš mu tam něco vadilo voňavka, aviváž apod

surikata131
2. zář 2020

@tulikiss spádovost už neexistuje, máš právo si vybrat zdravotnické zařízení...kdyžtak kontaktuj svoji zdravotní pojišťovnu

ajja87
2. zář 2020

Ono je to hlavně v tuhle dobu hrozně blbý, ono jako doktor vám sice potvrzení vydá, ale učitelky nejsou lékařky a jak rozeznaji alergickou od běžné? Pak tam bude nějaký dítě s covidem a všichni budem nadavat proč tam ty rodiče s tou rýmou davali. Teď to samozřejmě nemyslím na tebe, ale podle mě se na to teď bude vymlouvat většina rodičů, že je to alergická rýma.

tulikiss
2. zář 2020

@surikata131 ja vim ze spadovost "neexistuje" ale tady se na ni porad hraje. jasne ze clovek se muze snazit bojovat, ale k cemu je jit k nasr.nymu doktorovi, ktery te nechce prijmout a ty si vydupes osetreni. oni uz presne vi co ti odpovedet a to ze aha my neberem mimobrnenske my mame plno. pokud jde o jednorazove vysetreni tak se to jeste da prezit, ale kdyz k tomu doktorovi mas chodit dlouhodobe, tak to nezaklada dobry vztah s lekarem. Spoluzacku chytl pred par lety slepak, v jedne nemocnici ji ani nevysetrili a ze neni spadova a vic se s ni nikdo nebavil. V druhe uz chteli udelat to same ze musi do te treti spadove(ktera je bohuzel od nas nejdal, ted uz nemocnice prehodily) to uz tatinek zarval, ze ji snad aspon prohlidnou ne. No do 10 minut byla na sale. Stiznost smetena ze stolu, ze pry nebyla slecna akutni.

veronikav31
2. zář 2020

@ajja87 když bude mít rodič potvrzení od doktora,tak s tím nic neudělají.a ano,i děti mají koronavir-zakladni,to je všeobecná věc.proc myslíš,že když rodiče nebo prarodiče hlídají usmrkane dítko doma,že to chytnou, protože rýma je základní koronavir.a co,víc smrtelný než covid 19 není.to už i já bych musela mít covid už x let,skrkam,kycham...no a co,holt mi kvetou Ambrózie na které mám alergii,bohužel potvrzenou

veronikav31
2. zář 2020

@tulikiss tj,tak to je fakt něco.ja si na operaci kolene vybrala mimo spádovou nemocnici,já Vysočina,nemocnice Královéhradecký kraj

calvac
2. zář 2020

@theatimma mam syna s astmatem a alergickou rymou. Skola zadala o potvrzeni od pediatra, ze syn casteji kasle a rymuje. Vcera to odevzdaval tridni ucitelce.

theatimma
autor
2. zář 2020

Tak já bych byla asi poslední co bych dávala syna s normální rýmou do školky (protože pracuji v nemocnici a vím v co všechno, se může rýma rozjet. Dala jsem ho tam proto, protože byl zdravý nic mu nebylo a není) Syn má i atopický ekzém co mu,, vyleze,, když je nachlazený a nic. Dnes jsem i volala MUDr a říkala jsem ji, že měl rýmu jen ve školce doma nic žádná teplota, kašel a suchý nos. Napsala nám kapky na alergickou rýmu a zkusíme to. Potvrzení nedávají, prý zatím když to není potvrzené alergologii stačí ústní potvrzení rodičů o zdravosti dítěte. Nebo aspoň by školce měla stačit, ale nás beztak mají za ty co se na to vymlouvaji.

hojda
2. zář 2020

@theatimma Znám ty stavy, klidně hodinu ti teče z nosu a za hodinu vůbec nic☹.

veronikav31
2. zář 2020

@theatimma u nás mají na dveřích ve třídě toto