Alergické astma. Je zvrat reakcí na vysazení Aeriusu?

nikka.vo
18. zář 2009

Je tady někdo, kdo dával dítěti Aerius sirup a Ventolin a pak šel na alergologické testy? Mě jde totiž o to, že u nás všechno nasvědčuje alergickému astmatu a jdeme příští středu na alergologii, tak jsme museli vysadit Aerius sirup a syn mi v noci kašlal. Jenže se mi nezdá, že je to reakce na vysazení, protože se nám už stalo, že jsme jeden večer na sirup zapomněli 😔 Já už jsem z toho rozhozená, diagnozu jsem přijmula, nehroutim se z toho, ale hroutim se s píš z toho, že byl v pohodě, Ventolin zabíral a on ukázkově reagoval. Teď mi přijde, že je tu zase nějaký zvrat. Myslíte si že to může být reakce na vysazení Aeriusu? Doktorka tam dneska není, abych se jí zeptala. Díky

binki
18. zář 2009

jo, může to být reakce na vysazení, ale když jdete na testy, nemůže to brát, protože by se pak nepodařilo vyzkoumat sílu jeho alergické reakce

kubinkov
18. zář 2009

To je nutné tyto léky vysadit, aby ty testy nebyly zkreslené. Neboj po vyšetření se to zase rychle upraví, jakmile se k lékům vrátíte. My to tak máme každý rok. 😝

nikka.vo
autor
18. zář 2009

Binky, ještě k tomu má malilinko ucpaný nos, ale to by taky mohlo souviset s tím, že je jakoby oslabený tím že ten sirup nebere a je to jen další projev alergie,ne??? 😕 jako doufám, že není nemocný, ikdyž takhle z ničeho nic, že by byl nejdřív kašel a až potom rýma to jsme snad nikdy neměli, tak to snad viroza není. V úterý mu brali krev a sedimentace mu vyšla dobře, tak v sobě snad nic nemá. Ach jooooo 😠
Ale díky za odpověď...

drago
18. zář 2009

nikka.vo my jsme byli na testech i přesto, že malá bere léky. Měli jsme vynechat léky a zařadit do stravy všecko, ale po dni bez aeriusu jsme v noci jeli na ambulanci.(Máme podezření mimo spoustu jiných potravin i na lepek). Malá to nevydrží bez léku ani den. Ventolin naštěstí potřebovala jen jednou, ale poslední dobou se to tak zhoršilo, že jsme byli často na prednisonu. Měli jsme ležet ve FN stím, že udělají testy, gastroent. vyšetření ale, dr. raději udělal testy, stím, že se uvidí jak dopadnou. Dělají se z krve a dělají to podobně jako když se dělají testy na ruku. Bylo mi vysvětleno, že je to moc drahé, ale stojí to za to. Výsledky zatím nemáme. 😒

nikka.vo
autor
18. zář 2009

Grago, takže je tu šance, že nám nebudou dělat ty kožní? To bych byla vážně ráda, protože s největší pravděpodobností pojedeme den na to na dovolenou a nechci riskovat nějakou reakci. Kéž by nám udělali ten test z krve 🙂

binki
19. zář 2009

nikka.vo: astma je autoimunitní onemocnění, zhoršuje obranyschopnost těla, rýmá může souviset s alergií, to bývá taková sklovitá skoro jako voda nebo jde o normální rýmu, když není nic v sedimentaci, může jít o virózu...
drago: a jak ti reaguje na prednison? Má to Karolka od malička?

mapris
19. zář 2009

nikka,
u naší dcery zjistila alergoložka "naštěstí" jen slabou formu astma. Aerius jsme brali, ale nezabíral. Teď bere Xyzal a prášky Singulair. Ventolin používáme zatím v případě virozy - jako minulý týden. Nebo ho máme použít v případě záchvatu. Pokud jdeš s malym na krevní testy, tak se musí vysazovat léky týden před návštěvou alergologa a je možné, že to co popisuješ je stav, který malému nastal po vysazení léku... Malá taky po vysazení xyzalu kašlala. Krevní testy nám dopadly negativně, teď nás v říjnu čekají kožní, tak jsem zvědavá...

drago
19. zář 2009

Nám bylo řečeno, že dítěti do 5let testy kožní neudělají. Jen z krve.nikka.vo: tady u nás byl už vůbec problém, aby ty testy udělali dřív. Musíme na příkaz p. dr. chodit do Fn Ol. na alergo a ta přes léto nejede a začíná v září. a navíc náš p. doktor měl 3t. dovolenou. Nebýt toho, že jsme museli na amb.po vysazení léků před testama, tak nevím jestli bysme na ty testy nečekali do teď. Někdy jsem z těch dr, znechucená. Přehazovali si malou jak horkej brambor. binki: prednison působil, ale jen na krátkodobě, takže když jsem jí ho dala ráno, tak odp. byla reakce znova. Prednison se prý nesmí dát víc jak 3 dny pak musí být pauza alespoň 2 dny. Nám ten aerius taky nezabírá. Bere ho ráno a večer a kd. je to nutný tak můžeme dát i 3 dávku. mapris: malá začala mít problémy po roce co brala antibiotika. Dr. zanedbali léčbu, léčili ji na všecko jen né na infekci moč. cest a po 5 dnech a 3 návštevách na ambulanci ve FN ol. a jednu na pohotovosti, nás přijali s akutním zánětem ledvin. To teď jezdíme na kontroly, vyšetření atd. na nefrologii. Potom se rozjela silná alergie na pyl a ve 2 letech co měla opět inf. moč. cest a brala antibiotika se rozjela další potr. alergie, exém po celé půlce těla. Ten jsme díky skvělému homeop. vyléčili.Testy dělali loni 2 krát, ale oba byly negativní. Malá reag. na většinu potravin. Teď máme vysazenej i lepek a mléčné výrobky. No kdo nezažije, nepochopí, jsou to denodenní nervy. Strach co zas kdy bude za reakce. Malou i posl. dobou každej den bolelo bříško, nemůže kakat. Je bledá. 8. října máme mít výsledky, tak uvidíme co to bude. A konečně doufám, budeme vědět co jí dát na jídlo.

peta.cz
19. zář 2009

Tak Míšovi budou v listopadu 3 a kožní testy má za sebou, není to nic hrozného, myslím, že to 2,5 dítě zvládne bez problémů. Je silný alergik na kočky, psy, plísně a břízy(před barákem břízový hájek 😖 )Před testama jsme týden Aerius nebrali, teď ho máme na podzim zkoušet vysadit, protože on má období spíš až na jaře. Předtím nám někdy na jaře dělali krevní testy a tam byl alergo nález, čekalo se napodzim až budou ty kožní. Na astma dýchá Flixotide,Ventolin máme použít spíš při záchvatu, ale týden před testama byl vysazený POUZE aerius, mudra říkala, že flixotide to neovlivní...

nikka.vo
autor
20. zář 2009

Drago, je mi líto, co musíte prožívat ☹ , musí to být strašný nervy, já se nervuju předem, že nebudu vědět, co mám dát za lék a hlavně kdy, jestli poznám jestli kašle od virozy, nebo od alergie a vy máte takový velký starosti už teď ☹ . Já se nervuju už jenom z toho, že nás čeká ještě ke všemu oční a nejspíš bude syn nosit brýle a štve mě, že nemáme klid 😒
Peta, to je taky dobrý s tím břízovým hájkem 😒 Bříza kvete od kdy do kdy?
Binky, jemu nudle netečou, v podstatě od té doby kdy začal kašlat mu snad netekly, jen má jakoby plnej nos někde vzadu, ale hned druhý den na to, co jsem to tu psala ho ucpanej neměl. Dominik reaguje jak na vysazení aeriusu tak i Ventolinu, takže dokud nebude dostávat něco jiného, tak ho musí brát. Teda Aerius nebereme kvůli těm testům samozřejmě. Kamarádky chlapeček byl na kožních testech ještě před dovršením 2 let, u nich šlo o to, že potřebovali výsledky co nejdřív. Tak uvidim co mu budou dělat a co nám řeknou. Ale říkala, že tak v pohodě to nebylo, že mu museli držet ruce v klidu, ale udržte totálně uřvaný dítě.Prednison bral první 4 dny odedne kdy měl první záchvat kašlání, kdy u toho divně hekal, nemohl se pořádně nadechnout a dýchal strašně mělce (astmaticej kašel, nebo to už mohl být menší záchvat?) pak už ho nepotřeboval. Já se teda jen bojim, že nám nasadí nějaký nový lék, druhý den letíme k moři a on mi tam nějak špatně zareaguje na novou léčbu a co si tam počnu 😒 Chtěla jsem se přeobjednat, ale doktorka řekla, že by už ráda aby ho začali léčit a ať tam jdeme. Dostali jsme se tam trochu protekčně přes známou co dělá ve FN Motol, tak doufám, že mu udělají ty testy pořádný 😒

peta.cz
21. zář 2009

Nikko, Míša u toho taky brečel, seděl na mě a držela jsem mu ruce, ale on začal brečet až když ho "škrábla" tím "škrabátkem". Na mimibazaru jsem našla nějaký odkaz na babytv, kde je ukázka jak takové vyšetření vypadá, takže byl připravený jak to bude probíhat. Ani bych neřekla, že by to ho nějak vyloženě bolelo, spíš se lekl, po testování hned s pláčem skončil. Horší je pak udržet je aby si to nedrbali, ale on to kupodivu zvládl v pohodě, když ho to začalo svědit, tak jsem mu to pofoukala a on vydržel...
Ani nevím kdy přesně kvete bříza, ale sirup máme brát od zač.jara do podzimu, i kvůli těm plísním.
Jinak se u mudry domluv, že jedete na tu dovču, a jaké máš obavy a určitě ti nějak poradí a malému pomůžou...moře vám určitě udělá dobře, my plánujeme příští rok...

binki
21. zář 2009

nikka.vo - záchvat poznáš podle krátkého nádechu a při výdech uslyšíš sýpot, pokud jde do tuhého, přidá se štěkavý kašel...kam jedete k moři? u moře se nám to (oběma) výrazně zlepšuje...letos nám nabízela alergoložka nějaké divné preparáty na zvýšení imunity, cosi z prasečí krve, tak jsem se rozhodla do toho nejít, radši to zkusit normálně...otužování, zvlhčování, moře, atd...pediatr mi to schválil

nikka.vo
autor
22. zář 2009

Binky, on se krátce nadechoval, ale sýpání jsem neslyšela, jen divně hekal, teď nevim jestli při nádechu, nebo výdechu. Ale četla jsem, že ne vždycky je to sýpání slyšet uchem. No a k moři nakonec letíme až v sobotu, tak jsem o něco klidnější a letíme do Turecka, kde je vlhko, tak snad i to je pro něj dobrý.Doma taky zvlhčujeme zvlhčovačem.

jabber
22. zář 2009

Holky a nechcete místo těch kortikoidů radši zkusit homeopatii? Astma je homeopaticky léčitelné docela dobře 😉

misa.cekatelka
22. zář 2009

Astma je fakt šílená věc.my ho nemáme,ale musím napsat:ženský pevné nervy,držte se.

V sobotu odvezla mého bratra sanitka(má 8 let)s atmatickým záchvatem,skončil na JIPce.Včera se to zlepšilo,měl jít domů,ale přes noc začal kašlat a dostal horečky.tohle je fakt horor.Navíc doktoři udělali z mé mamky nejhorší matku.Brácha totiž předtím s děckama kdesi lezl v kontejnerech s papírem.Jenže jak to ona asi tak mohla uhlídat.Tahle nemoc je hrůza.U brášky při každé změně počasí záchvat,když onemocní třeba chřipkou,mívá to taky......šílený.

peta.cz
22. zář 2009

Jabber a ty to máš nějak vyzkoušené? Docela by mě to s tím homeo zajímalo...
Míša tedy nemá astma se sýpotem, on byl na poslech vždycky čistý, proto si s ním doktorky nevěděly rady, jen byl děsně zahleněný a průběžně kašlal, nakonec začal kašlat neustále, v noci zvracel hleny..nakonec mu zabral právě ventolin a přestal kašlat ze dne na den...teď měl záchvat jako reakci po očkování prevenarem, začal v noci tak divně kašlat, strašně ho bolelo na hrudníčku - kašlal taky tak hekavě...stříkla jsem mu 2x ventolin a za chvilku byl klid a po zbytek noci nezakašlal (pak se rozjela rýma,teploty a z toho další kašel,ale to už je klasické nastydnutí, on takhle reagoval vždycky po jakémkoliv očkování).

georgine
22. zář 2009

ahojky holky, tak náš kubík brával ventolin(okamžitě a krátkodobě roztahuje průdušky a umožnůje lepší dýchání) a ecobec(obsahuje látky pro udržení dostatečné průchodnosti průdušek) ve formě inhalační, měl pruduskové záchvaty opakující se bronchitídy a náběh na astma, možná se mu časem vrátí,ale podchytili jsme to vysazením lepku,mléka a mléčných výrobků po dobu 6ti měsíců,pak jsme to pomalu zkoušeli přidávat do stravy a hurá povedlo se... 😵 sice doktorka tvrdí že asi alergikem bude tak se zatím velmi úspěšně drží a je zdravý semotamo nějaká viróza ale to je normální.

opakované záněty průdušek měl od svých 14dnů života, od 8mi měsíců přísnou bezlepkovou dietu,bezmléčnou a od 14 měsíců postupné zlepšení stavu a přechod na normální stravu..

holky držte se, je to hrůza ty astmaty a jiné průduškové onemocnění,ale někdy to i dobře dopadne..ťukťuk...

georgine
22. zář 2009

daguš: držte se, u starších dětí se dieta drží fakt hrozně blbě.. ale náš malý je jasný příklad toho že to opravdu jde!!! vydžte holky... ☹ u nís stačil jenom piškot,nebo jogurt a maldej se hned jakoby zahlenil a kuckal jako divý.. no hrůza.. u mudry jsem byli pečení vaření, dítě nevyspané, já nevyspaná.. jsem ráda že to máem za sebou, i kdžy občas taky vidím že když sní třeba 2 jogurty denně tak je jakoby přes míru a začíná kuckat to pak už jogurty velmi omezuju a tak je to pořád dokola.. 😉

jabber
22. zář 2009

peta - mám zkušenost s homeo s léčením atopáku a to velmi pozitivní, zmizel 🙂 A vím, že astma se tak dá léčit taky, takže podle mě by to za zkoušku stálo 🙂 Kdyby mělo astma moje dítě, tak do toho jdu 😉

caira
22. zář 2009

Nikka: kdy malemu zacalo astma?

Ja sama jsem astmatik a alergik ( na Ventolinu) a tak jsem zvedava jak na tom bude mala, uz jsem ji byla zaregistrovat u svoji detske alergolozky ( kam jsem chodila ja cele detsvi) a rikala mi, ze ji udela kozni testy kdykoliv po 1 roce veku ..takze se taky chystame..jsem zvedava jak dopadneme..ale testovani samotneho se nebojim, sama jsem tim prochazela cele detstvi i v dospelosti takze vim o co jde a ja to taky prezila, neni to zadne drama...Doufam,ze male se astma vyhne, alergie ma asi klasicke pylove protoze v lete to bylo znat, ale nebylo to zatim tak spatne, ja uz pry v roce mela prvni astmaticky zachvat..takze tuk tuk, snad u nas to nebude tak zle

Holky jinak more je na astma a ekzemy fakt to nejlepsi, ja od doby co ziju na ostrove tak se mi astma strasne zlepsilo, ale i jako dite me nasi posilali kazdy rok ( tehda jeste zadarmo od VZP) na par tydnu k mori a pak to bylo mnoohem lepsi nasledujici sezonu

nikka.vo
autor
22. zář 2009

No ten týden u moře s ním zázraky neudělá, ale myslím, že alespoň ta mu bude co se dýchacích cest lépe.

Caira, začalo to před cca 2,5 měsíci, kdy nám začal sem tam pokuckávat, hlavně v noci, za cca týden a něco začal v noci divně kašlat, hned mu to sedlo jakoby na hlasivky a u doktor druhý den diagnostikoval začínající laryngitydu. Nedostal na to žádný antibiotika měl to virové, jen Aerus sirup a Spiropent. Po týdnu to bylo ok, žádný brutální kašlání, ale kašlání v noci přetrvávalo, chodila jsem tam s ním jak debil, ona že je na poslech čistej (tady dodám, že naše lékařka tam nebyla, ybl tam přes léto záskok) Měl zadní rýmu, z nosu mu ale neteklo a ta zadní rýma a ty hleny ho prý v noci dráždí? Též se nám v noci dávil a já ze strachu nemohla spát 😒 A co jako s tím, že jo... Ptala jsem se na antibiotika, prý že ne, že na to se nedávají. Když už nevěděla co s ním a jen krčela rameny, tak nám řekla, ať jdeme na ORL, tam se koukla a hned řekla anitibiotika, že s tím by si sám neporadil a té zadní rýmy se nezbavil a že by z toho taky mohla být další laryngityda 😒 Po týdnu kontrola a že ten krk má čistej 😕 A jakože nemám ráda driáky, tak jsem v tu chvíli byla ráda za ty antibiotiky, že to snad už přestane a my budeme mít klid a vyspíme se 😔 a hlavně jsem měla po dlihý době dobej pocit, že s ním někdo něco dělá a jen nekrčí rameny. No a den po dobrání antibiotik opět kašel ☹ a jen v noci a to tím kašlem jako jsem tu už popisovala. Tak jsem s ním ten druhý den letěla (tentotkát už tam naše mudra byla) a to už na poslech čistý nebyl, slyšela tam zúžený ty průdušky a hned nasadila pro jistotu ten Prednison,Ventolin a na noc ještě Aerius a že si myslí, že je to alergie, že jí k téhle domněnce přivádí víc věcí, včetně toho že ho furt svědí nos. Mě to trhalo srdce vidět ho, tak dýchá špatně a už mi asi i bylo všechno jedno, hlavně že se něco dělá 😔 Léky okamžitě zabraly a na jejich vysazení reaguje zase kašláním. Jen po dobrání toho Prednisonu neměl žádnou reakci, že by se to zhoršilo, na roztažení průdušek stačil Aeirus a Ventolin. Dělala mu krevní testy a podle nich mi řekla, že jí potvrdili její domněky a že nás pošle na alergo testy. No a zítra (respektivě už dneska, když je po půlnoci 😅 ) jdeme na tu alergologii. Tak jsem vážně zvědavá.Co jsme museli týden před vysadit Aerius tak zase kašle, zase jsme nevyspalý a já už bych to ráda měla zasebou a chci vědět na čem jsme. 😔 A taky se vyspat, co si budeme povídat. 😔 Je to na psychiku docela masáž 😒 . Takže u nás to začalo kolem dvou let 😉 Do to doby měl rýmu asi dvakrát, nebo třikrát a kašel asi jen jednou. Pískala jsem si, jak máme zdravé dítě, fakt pohoda...hmmmm 😔

binki
23. zář 2009

nikka.vo: nemyšlíš, že by mohl mít spíš reakci na antibiotika? u nás to bylo jednou tak. dostal na angínu augmentin a pak do tří dnů se sesypal, kyslík, ventolin inhalace, injekčně kortikoidy, pak lékové, a pak jsme asi 4x vyjížděli na pohotovost, celý týden jsme jezdilli v noci autem se staženým oknem, aby měl chladný vzduch...doktor doporučil koupit zvlhčovač a musím jeho nápad pochválit...

kam jedete do Turecka?

nikka.vo
autor
23. zář 2009

Tak máme alergo za sebou. Dělají mu nejdřív krevní testy, za 14 dní si mám zavolat na část výsledků, když ty vyjdou negativně, tak ještě půjdeme na kožní. A že je bohužel adept na pravidelný foukání. Řekla, že normálně se čeká na to, až to dítě má opakovaně po sobě, třeba 3x tyhle alergický období a reakce, ale že u Dominika není na co čekat, že podle toho jak dlouho se mu to táhne a jak reaguje na vysazení, tak mu dá foukátko hned. . Takže vyfásl nějaký foukátko, který je jak protizánětlivý, tak i roztahuje průdušky a v případě že by kašlal víc, tak dát ještě fouknout to co jsme měli do teď. A dál bude brát Aerius sirup na roztažení průdušek. Na další kontrolu jdeme v listopadu. Dostali jsme knížku, kam máme zapisovat kdy a jak často jsme museli to původní foukátko ři potížích stříkat. Ještě musíme po dovolené na ORL na konrtolu nosních mandlí. No a na dovolenou se divně zatvářila, že je možné, že ta změna prostředí a hlavně cesta mu přitíží, že bude víc kašlat (klimatizace apod) , ale to není na zákaz, nebo tak. Jen ta cesta může být zátěž. Ale že je prý malinko zahleněnej (opět ) a že mu to moře v tomhle naopak pomůže.

Binki, já myslim, že ne... bral je týden, ulevilo se mu (a alergoložka mi to vysvětlila tak, že do té alergie měl ještě nějakou virozu, proto ty hleny v krku a že ty antibiotika byla dobrá volba) a ten brutál kašel měl až asi dva dny po vysazení, nebo den, teď už nevim. Myslim, že by tu reakci měl dřív. 😉 Jedeme do Alanya 😉 A zvlhčovač též pouštíme a jsem za něj moc ráda, to doporučuju každému, ikdyž nemají děti potíže, i jako prevence na zvlhčení sliznice je to paráda a v létě i ochladí vzduch 🙂

binki
24. zář 2009

držím Fufovi pěsti, vím, co to je za trápení s dýcháním...škoda, že nejedete víc na sever, bych tě pozvala na kafe k nám domů 🙂

nikka.vo
autor
24. zář 2009

Binky,jééé ty tam žiješ 😵 a jak tam máte?To se ale asi nedá srovnávat, když jste na severu,co? 🙂

binki
24. zář 2009

joooo, tady už začal podzim 😀

nikka.vo
autor
24. zář 2009

Ježiš, doufám že na jihu je příjemných 27 minimáně 😅

binki
24. zář 2009

jasně, mezi Antalya a Istanbulem bude nějaký ten stupeň rozdíl 😀

nikka.vo
autor
24. zář 2009

😀 no to doufám, koukala jsem na předpověď a v neděli tam asi bude pršet, tož jsem zvědavá

binki
25. zář 2009

už máš sbaleno 🙂 já poslední rok balím den před odletem, ale cíleně shromažďuju a nakupuju drobnosti tak měsíc předem, pak už to jen hodím na hromadu a balím až se ze mně kouří

máš pro Fufa dobrý opalovák? věřím, že mu i týden udělá dobře