Alergie na mateřské mléko?

beruska.bv
8. lis 2017

Holky potřebovala bych poradit dcera 4,5 m najednou vyrazka na brise cervena krupicka, po kazdem kojeni ma uplne cervene licka a stolicku ma od michanych vajicek a az po zelenou barvu s hlenem asi 7xdenne ne moc vzdy spise takove prcnuti.dle doktorky je vse ok.jeste dodam ze ma jiz dva zoubky a zacali jsme s prikrmy pred tydnem.diky moc za kazdou radu

barumat
8. lis 2017

Řidší a častější stolice může být k zoubkům a kopřivka bude spíš reakce na ty první příkrmy. Radila bych zkoušet a sledovat, který z nich by to mohl být. Alergie na MM mi přijde krajně nepravděpodobná.

evee24
8. lis 2017

Tak u nás byly červene tváře s pupínky a stolice s hlenem znak alergie na kravskou bilkovinu. Po každém kojení boleni bříška. Dr doporučila bez mléčnou dietu a ta zabrala. Zkusit vyřadit vše s mlékem. Do 14 dnu zlepšení. Ale jakmile jsem cokoliv náhodou snědla s mlékem tak sme byly na začátku. Tot má zkušenost

odula
8. lis 2017

@beruska.bv kdyby mela alergii na mm, tak by se to opravdu projevilo mnohem driv nez po 4,5 mesicich. souhlas s @barumat

beruska.bv
autor
8. lis 2017

@barumat diky moc, o zoubkach jsme ani nnevedeli a kojim celou dobu tak me prave zarazi proc ted to zlobi

evee24
8. lis 2017

A ještě jsem zapomela. Po každém kojení tváře rudly více

petrasipkova1
8. lis 2017

Alergie na mateřské mléko je velice vzácná, spíš bych myslela na alergii na bílkovinu kravského mléka, přecitlivělost na laktozu, případně alergie na zavedenou potravinu,

bacika
8. lis 2017

@beruska.bv Alergie na mm to podle mě nebude, spíše bych řekla, že to bude reakce na nějaký druh příkrmu nebo něco nového. třeba krém? Nový druh zeleniny nebo ovoce? A co ty? nejedla jsi něco co jsi třeba dlouho neměla a malá na to reaguje v mm?

beruska.bv
autor
9. lis 2017

@evee24 i nas to tak je,vyřadila jsem mlecne veci a uvidime

beruska.bv
autor
9. lis 2017

@bacika objevilo se to jeste pred zavedenim prikrmu, ta casta stolice s hlenem, zatim ma jen zeleninu dyne,mrkev,brambor.prave ja se hlidam celou dobu kojeni v jidle

evee24
9. lis 2017

@beruska.bv u nás to mohlo taky tak okolo 4-5 měsíce. Jako dieta je to lehce drsna 😀 ale da se. Zkusit tak ty dva týdny vydržet a ještě jsem mazala zinkovou masti tváře od dr

beruska.bv
autor
9. lis 2017

Ano tez mazu zinkovou pockame par dni.a uvidime, dekuji moc

bacika
12. lis 2017

@beruska.bv Stolici s hlenem jsem přehlédla. Děti měli hlen ve stolici, když byly nemocné a tělo to dostávalo ze sebe ven, tak to šlo takto. Ale pokud je stolice třeba i zelená zašla bych s tím k mudr. Co třeba moc železa?

helcakab
4. led 2020

@evee24 a to jste vyradila úplne veskeré mléčné produkty?sýry, mléko, jogurty? mám tu diskuzi, ze mi malá řve po kazdém jídle, má i reflux a pátráme po příčinách proč po kazdém krmení řve? je kojená+dokrm antirefluxním mlékem, ale více si vypije ode me, dokrm jen částečně.

evee24
7. led 2020

@helcakab omlouvám se že tak pozdě. Ale ano. Nejím nic z mléka ani másla. Syrovátka jsou taky v některých rohlicich. Zní to drsně,ale dá si zvyknout.