• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Alergie na mléko, pšeničnou m. a vajíčko. Poraďte

11. října 2008 
Včera přišly výslledky z alergologie a bylo potvrzeno,že můj půlroční syn Kubíčekje alergický na tyto potraviny,taky ořechy...od skoro 2 měsíců trpí na AE,chodili jsme po kdejakých léčitelích ,doktorech až jsem se sama dostala na alergologii,i bez doporučení a díky bohu za to..!!
Kuba byl už v takovém stádiu ,kdy jsme vstávali po 20 minutách,zcela vyčerpání,rozškrábany do krve,ale i přesto se smál :cry: a mě srdce pukalo.Plakal,když už byl hodně unavený a já se přiznám,že jsem plakala s ním.Konečně jsme se teda dostali na alergo,vzali mu krev a stěr z ekzémku...po dlouhých 14 dnech nám bylo včera oznámeno,že jsme alergici na kr.mléko,celé vejce,arašídy a pšeničnou mouku,mám ihned vysadit příkrmy a začít držet přísnou dietu a uvidíme jestli se to nezlepší.Přestože jsem zdravotník jsem úplně naměko jak to všechno zvládneme a budu rády,když mi nějaká mamča co se s podobnou dg. setkala poradí.Navíc máme v ekzémku stafylococca aurea a tudíž máme i atb,proto máme podávat lactobailky a probiotika,doufám ,že bude někdy časem snad líp.
3. říj 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
bucenka, to je mi moc líto, že máte takovýhle trápení, člověk by si přál, aby ten blebej AE měl radši on sám. My jsme už z toho venku (pomocí homeopatik) a ani jsme to neměli v tak dramatické formě jak popisuješ, ale stejně to byl očistec. Máme alergii na BKM, jinak nic. Bohužel ta dieta je nevyhnutelná a větší problém bude asi stou pšeničnou moukou, ta je opravdu všude. Náhrada je kukuřičná, rýžová, žitná,...ale potraviny z nich většinou tak dobře nechutnají. Snad jen zkoušet péct třeba chleba doma. Jestli kojíš, tak úplně stejnou dietu musíš držet taky. Já jsem se chtěla o potravinových alergiích chttě dozvědět co nejvíc a dost mi pomohla knížka od pana primáře Fuchse z Bulovky, dá se koupit tady http://www.adela.cz/alergie/ a tam je všechno dost dobře vysvětlené. Jinak jsou tady diskuze o alegii na BKM
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=53190&vGroupOffset=40
a taky o atopickém ekzému
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=31404&vGroupOffset=0

Jo ještě jsem si uvědomila (a to taky píše pan primář v té knížce), že ten AE nemusí vůbec souviset s tou alergií na potraviny. Oni to podle těch testů nedokážou zjistit, jestli je příčina ekzému zrovna ta potravinová alegie... :unamused:
no moc jsem ti asi neporadila, ale stejně držím palce
4. říj 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nissanko,děkuji moc.Knížkujsem si už objednala,poradila mi jí sestřička na alergo.tak by měla dorazit do týdne.Mě právě zajímá jak ty potraviny všechny nahradit ve vaření ,pečení no prostě v běžném jídle a jak si zvykonout,právě proto jsem toto téma založila.Na Ae jsem taky chodila koukat,ale na tu o kravském mléce diskuzi ještě né,tak to taky omrknu,zatím moc děkuju.Já taky pevně věřím,že se jednoho hezkého dne zbavíme aspon toho ae...příjemný víkend :wink:
4. říj 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj bucenko, já mám 11měsíčního syna šimona. Ae trpíme od 1,5 měsíce. v 5 jsme byli na alergologii a tam nám vyšla alergie na vejce, dělali i na mléko, na jednu složku alergický není ale zbylé složky neudělali. tak nám doktorka dala pro mě bezmléčnou dietu, takže půl roku už nepiju mléko, nejím jogurty ani sýry, a ani malý nic takového nesmí. navíc máme do roku u malého dodržovat bezlepkovou dietu, takže žádné rohlíky a nic takového. kaše můžem jen rýžové a bezmléčné. lepek budou testovat v roce i to mléko znovu, tak jsem zvědavá. už se to ale blíží, jdem tam 22.10. navíc má malý oslabenou imunitu..z ovoce taky toho moc jíst nemůžem, leda tak jablko, banán, švěstku a hrušky.
takže vy jak čtu máte alergii i na lepek.tak to je fakt síla..já se toho taky děsím..a co vám pomáha na ten ekzém? co kortokoidy, používáte?
9. říj 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Deminko,tak přímo na lepek nejsme testovaní,ale pš.mouku jo.Taky půjdem až v roce na další testy,zatím máme stop příkrmům a jestli začnem tak vše z rýže nebo sóji.Kortikoidy jsem použila 2 x moc je používat nechci,ale když už nevím kudy tak musím.Jinak používám kosmetiku od Hádka,ale ted nám dala známá na zkoušku penaten a zdá se to být lepší.Jen musím více promašťovat,nesedla nám vazelína,tak promaštuju krémy od eucery s 5% ureou.Držím palečky at 22.10 dopadne vše na 1 a co ekzémek???papa
11. říj 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bucenka, Deminka,
je to síla. A to já byla nešťastná "jen" z alergie na BKM a vejce, se stydím. Naštěstí veškeré příznaky po vysazení zmíněného odezněly, tak jen čtu etikety, hlídám pojídané potraviny, vařím spešl a peču domácí rohlíky. I tak je to ale dost otrava, neb mám velkého jedlíka a uspokojit jeho chutě a neustálý hladík je náročné.
Držím palce, ať se situace stabilizuje a veškeré budoucí výsledky se lepší.
11. říj 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek