Alergie na mrkev, může ji mít dcera?

marinka
5. dub 2008

Ahojte holky, řeším problém s malou.. Před třemi týdny jsme začaly dávat příkrmy (skleničky od Hami) a Aničce se začaly objevovat v tříslech a podbříšku malé červené pupínky. Protože se jí i opruzoval zadeček, myslela jsem si, že to spolu souvisí a vyměnila jsem plínky, ale opruzeniny zmizely a vyrážka je stále. Tedy někdy zmizí a za pár dnů se zase objeví a nemůžu přijít na to, čím to je a jediné, co mě napadá, je alergie na mrkev - když jí dám třeba skleničku brokolice, špenátu, květáku apod., tak pupínky nejsou a jakmile jí dám příkrm, ve kterém je mrkev, třeba zeleninu s kuřetem, tak se vyrážka během odpoledne objeví. Všichni mi ale říkají, že na mrkev alergie nejsou, proto se dává jako první příkrm 😖 Zajímavé ale je, že když jsem jí dávala třeba kašičku Zdravé zažívání od Nestlé, kde také mrkev byla, tak vyrážka nic 😒 Jsem už z toho na nervy a zajímalo by mě, jestli někdo nemá podobnou zkušenost? Nikde jinde na těle vyrážku nemá..díky moc!!

grisgot
5. dub 2008

Marinko, my máme taky takové pupínky! Až posledních pár dnů a tápu stejně..jsem zvědavá, co tu maminky odpoví..

marinka
autor
5. dub 2008

grisgot, snad se najde někdo, kdo poradí 😖 Taky mě napadlo, jestli to nemůže mít z horka, ale to si zase říkám, že by je měla třeba i jinde na těle.. 😖

bramburka
5. dub 2008

zase proč by e mělo po každým příkrmu - i po mrkvi čekat 3 dny... tak asi muze bejt i alergická na mrkev, zkusila bych ji vynechat a za 14 dni zařadit znovu. uvidiš.

marguerite
6. dub 2008

My máme taky pupínky na podbřišku, třísla a zádíčka, byli jsme u dvou kožních lékařů a řekli ATOP..ale furt se mi to nezdálo a když jsme skončili se střevní chřipkou v nemocnici..tak mi tam paní primářka a další doktor nezávisle na sobě řekloi, že to tedy ATOP na 100% není, tak jsem začla pátrat a napadla mě taky mrkev, přece jen je to surovina, kterou používám téměř denně do příkrmů, tak jsem na 14 vysadila a nic. Ted se chystám na banán, prej je to taky alergen, ale opravdu 14 dní aby to bylo poznat je asi potřeba to nebaštit.
Chci najít ještě dalšího kožního, páč mě to štve. U nás to vypadá jako malé pidi strupečky ☹

marinka
autor
6. dub 2008

Ahoj marguerite, děkuju moc! Atopický ekzém to určitě neubude, nijak ji to nesvědí a vypadá to jinak.. Když píšeš, že u vás to byla alergie na mrkev, tak se opavdu přikláním k tomu, že u nás to bude taky tak 😖 Zkusím to udělat jak říkáš - 14 dní vynechat a pak zkusím zase zařadit a mělo by to být jasné.

marguerite
6. dub 2008

Marinko já to špatně napsala... a nic..jsem myslela, že to nezmizlo..že to právě tou mrkví nebylo 😉 trdlo jsem, promiň za mystifikaci. Právě najedu na ten banán a zkusím. NO atop to taky není..nechápu, ale dneska každej kožní jak vidí vyrážku, tak hned ATOP ATOP..prej je to jak civilizační choroba už 😠 Ale zkus to..třeba to u vás bude mrkev.
Já sama čistou mrkev nemůžu, okamžitě se mi stáhne hrdlo a mám opuchlou pusu-rty ☹

dvojka
6. dub 2008

mmarinko - když jsme v 6 měsích začali s příkrmy a podali mrkev,tak se naší malé poprvé ukázal atop.ekzém....Za pár dní zmizel a doktorka řekla at zkusíme podat mrkev znovu,aby se potvrdilo jestli to je či neni z mrkve a ono ejhle ekzém do dvou dnů tu byl zase 😝 .Verdikt zněl - dále jen kojit a možno podat HA mléko a tak jse malou do ukončřeného osmého měsíce jen kojila a jednou denně dala Bebu HA...V devátém měsíci už na mrkev nereagovala nijak agresivně,ale atopik je do dneška aspoustu jídel nemůže...

Takže moje odpověd je ano za určitých okolností může jít o alergickou reakci na mrkev...Ahoj 🙂

marinka
autor
6. dub 2008

Marguerite, aha, já jsem to špatně pochopila, nevadí 😵 Stejně to zkusím, protože mi připadá, že to ta mrkev bude, když se jí to objevilo hned s prvnímy příkrmy a to byla právě mrkvička a po brokolici a jiných zeleninkách to nemá. Ale fakt by mě to naštvalo, protože by to znamenalo,že jí budu muset vařit veškeré příkrmy s masem, protože v masových skleničkách je mrkvička všude - a jí ty skleničky tak šmakujou ☹

dvojka, děkuju moc za odpověď! A jak se u vás ten atopák projevil? Kde se jí objevila vyrážka?

dvojka
6. dub 2008

Nejvíc měla osypaný zadeček a posléze se to rozšiřovalo až na záda...Nikde jinde to neměla.Byly to takové červené fleky a potom jakoby takové vysušené šupinky

dvojka
6. dub 2008

Jo ještě promaštovala jsem to vepřov.sádlem a pozdějí mléčnou mastí,pač tyhle dvě věci neobsahujou žádné konzervanty ani parfém.... 🙂

marinka
autor
6. dub 2008

dvojka, díky! Tak to u nás opravdu nebude, jsou to takové malinké pupínky, podobně jako u opruzeného zadečku, proto jsem si dlouho myslela, že to má spíš z plínek..

nissanek
6. dub 2008

ahoj, tak u nás po prvním příkrmu mrkve se atop hodně zhoršil, tak jsem jí vysadila a za pár dnů zkusila znova a opět zhoršení, takže závěr: malá je alergická na mrkev. Do osmého měsíce chci co nejvíc kojit se zeleninovým příkrmem v poledne (špenát, brokolice, brambor, dýně, rýže). Maso nám mudra nedoporučila do toho osmého měsíce.

marinka
autor
6. dub 2008

nissane, děkuju moc! Takže alergie na mrkev fakt existuje a né že né 😅

michamicha
19. led 2011

Koukám, že tu dlouho, hodně dlouho nikdo nebyl 😀 nám dneska dr. doporučila dávat místo mrkve raději jako první cuketu, když jsem min. týden zkusila mrkev, tak se malej osypal, ale nejsem si jistá na 100% že to bylo tou mrkví, v té době jsem prala taky v jinym pracim prášku, takže zítra dáme cuketu a za týden zkusíme znovu mrkev 😎

luthien.k
19. led 2011

@michamicha, ano, cuketu, brokolici, dýni, pak až mrkev, je to častý alergen, vzlášť pokud jsou alergie v rodině a dítě k tomu má genetické sklony, tak se nedoporučuje začínat mrkví. Ale určitě si po vyčištění udělejte znova ten testík, vždy alespoň pět dní dávat jen jednu novou věc 😉