Alergie? Zácpy po nepřevařeném mléku, průjmy po převař.

lucijenkaa
3. kvě 2015

Dobrý den,prosím na dotaz mi odpovezte,jsem už hotová :/ Od 14 měsícu mala pije převařené mleko s krabice,sem tam měla prujmy ale neřešila sem to,sem tam sem se vratila k děckumu mleku Hami,že se mi budila v noci,nepomohlo to tak sem se pak vratila na klasicke krabicove,ale od te doby nas to trápí,když to mleko nepřevařím,má zacpy,nemuže kakat,když převařím ma prujmy,sou jí necele 2 roky.Tak sem zas zkoušela to děcké ale po něm už taky prujmuje a hodne,tak co mám dělat když po mleku prujmuje jak po převarenem tak deckem?usína u flašky,v noci sem ho přestala davat,myslela jsem že to pomuže ale pořad stejný,tak přemýšlím že už ho nedostane ani na usínaní a budu jí davat přes den jen do hrnečku aby se naučila spat bez flašky a ve dne pít s hrnečku.A nemuže to být alergie?jak to poznám?snad je to napsane pochopitelne,nevím jak to sepsat,dekuji

mandala
3. kvě 2015

Při alergii na mléko bývá průjem, já bych asi zkusila vysadit mléko úplně, aby se dal popř. organismus do pořádku, při alergii by nemělo být mléko ani v jídle, nicméně u vás je vyšetření u lékaře víc než na místě, může to být cokoliv.

lucijenkaa
autor
3. kvě 2015

mandalo mooc dekuji,doktorka prave ríkala že alergie ne tak je to divný akdyž mleko neprevarím tak ma tuhou stolici,prujem ma jen pri prevarenem mleku,vypila tak litr behem dne a noci,rano se krabice načínala nova,tak sem prestala davat na noc a ted asi prestanu i u usínaní a dam jen pres den do hrnečku ohrate v mikrovlnce treba to pomuže ne?

mandala
3. kvě 2015

@lucijenkaa No, tak to nevím, tak to zkus, ale přijde mi teda divné, že to doktorka takhle zhodnotila bez nějakých výsledků, škoda, že se nikdo nevyjádřil, kdo má podobné zkušenosti. 😒

elielizabeth
3. kvě 2015

@lucijenkaa Ty zácpy má nejspíš právě proto, že toho "obyčejného" krabicového mléka vypije během jednoho dne hodně. Tím pár dní trpěla i dcerka, když měla období, kdy na tom krabicovém mléku ujížděla docela dost 😀 Tak jsme to omezili na max. jeden hrníček denně. Jestli už má dva roky, tak nepotřebuje ani to Hami... Stačí dát ke snídani jogurt a večer před spaním dětem chutná hrnek teplého mlíčka. Už je i dost stará na to, aby se naučila usínat bez flašky. Prostě večer večeři, před spaním třeba hrnek toho teplého mléka a šup do postýlky. Jestli bude mít k snídani či svačině ten jogurt, tak jí to s tím hrníčkem mléka bude stačit 🙂

lucijenkaa
autor
3. kvě 2015

elielizabeth 🙂 moc dekuji za nazor 🙂 no taky si ríkam ,že je dost velka na flašku u usínaní + vnoci mleko,není miminko .... a zkusím to ale jogurtu moc neda a mlíko s hrnku zatím nechce vubec,jak je zvykla na flašu,bude to težke,v noci se probudí a vyžaduje mleko a u usínaní tež,ale reknu že není že dame pak do hrnečku 🙂 Jinak doktorka jí jen promačkla bríško

elielizabeth
3. kvě 2015

@lucijenkaa když zjistí, že to jinak nejde a neustoupíte, tak to bude rychle v pohodě. Mě doktor kvůli zdraví zakázal zcela kojit po plném 12ti měsíčním kojení závisláčka. V noci jsem ještě vstala 4x ke kojení a ráno po kontrole šmytec a nic :( Ale kupodivu to šlo hladčeji než postupné odstavování a zcela bez pláče 🙂

lucijenkaa
autor
4. kvě 2015

Jo neustoupím,dneska sem ustoupila v 5 rano kdy už važne brečela že chce mleko,ale dnes už ne,ale nevím jak jí utišit,prítel stava do prace tak jedine pujde na gauč aby se vyspal

anjelita
4. kvě 2015

Mliko potrebujou lidi jenom v kojeneckym veku. Pak uz vubec. Ve 2 letech uz dite zadny mliko nepotrebuje a uz vubec ne od jinyho zivocisnyho druhu, takze uplny vysazeni by ji melo jen prospet. Vsechny vitaminy a kalcium se da snadno ziskat predevsim z cerstvy zeleniny, ovoce, orechu atd.

mia_mia88
4. kvě 2015

Ja teda hlavne nechapu to KRABICOVE a jeste prevarene mleko... to uz ji muzete zrovna davat obarvenou vodu.

elielizabeth
4. kvě 2015

@mia_mia88 Něco si o mlíku, prosím, zjistěte a pak tvrďte, že může pít obarvenou vodu...

mia_mia88
4. kvě 2015

Krabicove mleko je upraveno metodou UHT. O te si neco zase muzete zjistit Vy. Nevidim nejmensi duvod, proc svemu diteti davat KRABICOVE a jeste prevarene mleko. Bud mu koupim cerstve nebo radsi jogurt. Pokud mi tedy pujde o vstrebatelny vapnik, pak misto mleka existuji potraviny, ktere jsou na nej mnohem bohatsi.

elielizabeth
4. kvě 2015

@mia_mia88 Jasně, že jogurt je třeba lepší než krabicové mléko. Čerstvé mléko je lepší chuťově, ale co se týče živin, tak to upravené UHT má neznatelně méně živin, než to čerstvé mléko. Děti i dospělí mají mít ve stravě vše, samozřejmě i tu zeleninu, ovoce i maso, ale i mléčné výrobky.

mia_mia88
4. kvě 2015

@elielizabeth To já samozřejmě vůbec nepopírám. 🙂 Nejsem zastáncem odpírání či omezování mléka a mléčných výrobků ve stravě dětem, pokud jim nezpůsobují zažívací či jiné potíže. Moje poznámka o "obarvené vodě" se vztahovala pouze ke krabicovému mléku, potažmo ještě převařenému, kde jeho nutriční hodnoty jsou s trochou nadsázky na podobné úrovni.

mandala
4. kvě 2015

@mia_mia88 Tak asi převářela z toho důvodu, že po nepřevařeném měla zácpu, člověk zkouší kde co, aby děcku pomohl.

elielizabeth
4. kvě 2015

@mia_mia88 chce to jen všeho s mírou. Myslím, že holčičce tady pomůže, když toho mléka nebude pít litry denně. Jak jsem psala, dcerka, když měla období, kdy pila mléko denně a asi půl litru, tak měla také zácpu. Mléko tak působí. Stačí to omezit a kdyby nepomohlo, tak bych trvala u doktorky na nějakých testech 🙂

lucijenkaa
autor
4. kvě 2015

Ano presne tak,prevarela jsem že to mela nesedelo a mela zacpy,tak mi bylo porazeno že mam prevaret...a jogurtum taky moc neda prave.No ale ted ho v noci nepije a kaka lepe.

elielizabeth
4. kvě 2015

@lucijenkaa jestli je zvyklá na flašku, tak jí zkuste dát ten jogurt do té flašky a na dudlíku udělat větší dírku. Náš malý prvně tu chuť jogůrtů odmítal, ale z flašky nepohrdnul. A ty, nechci teď napsat přímo "bio", ale ty a těm podobné nemají v sobě zahušťovadla a jsou tekutější, takže se to z té flašky dá. A jak si zvykne na tu chuť, tak už jí to třeba pak zachutná i lžičkou 🙂

lu777
4. kvě 2015

@lucijenkaa rozhodně bych vyřadila na čas mléko... u nás to vypadalo zhruba takhle (tedy nedávala jsem krabicové mléko, ale malá měla rozhozené trávení a stupňovalo se to, u dr. mi k tomu nic nedokázali říct, i krevní testy byly ok), nakonec jsem si sama vyhodnotila, že má laktoz. intoleranci... doporučení doktorů nesedlo ani jedno, jediné co pomohlo bylo vysadit mléčné výrobky komplet...
pak jsme časem nahradili bezlaktozovým, to jí nevadilo, ale dávala jsem toho málo pro jistotu...
po roce a půl z toho najednou vyrostla (ačkoli podle dr. v poradně to nebylo v jejím případě možné)

řešila bych to selským rozumem - když dítěti něco vadí, tak to nedávám 😉 tělo samo ukazuje co nechce....
jinak nahradit se dá krásně rýžovým mlékem nebo mandlovým apod... dá se dělat i doma, aby to nebylo tak drahé... ale obecně je mléko pro tělo zátěž, až polovině lidí vadí 😉 někdo má průjem, jiný zácpu, někdo ekzém, jiný časté kašle apod...
ono přece jen to je mléko pro telata a prostě ne každému to sedne... taky je něco jiného dávat třeba hrníček mléka od farmáře a nebo litr mléka ze supermarketu... to krabicové je rozhodně nejnižší kvalita 😉

lu777
4. kvě 2015

@lucijenkaa jinak na usínání se dá naučit dítě na něco jiného... je to lepší i pro zoubky 😉

lucijenkaa
autor
4. kvě 2015

li77 moc dekuji,no mala mleko sama vyžaduje prosí o mleko treba v noci ale vím že se naučí 🙂 na spaní ma dudlíka ješte ale jak byla zvykla na dudu a mleko tak to bere jako samozrejmost.Moc všem dekuji za nazory,mala dneska kakala lepe 🙂

zo_ja
4. kvě 2015

@elielizabeth U nás roční kojenec vypije i litr mlíka... staršáci taky, nemá z toho zácpu nikdo.
Neříkám, že to není možný, jen mi to teda přijde krajně neobvyklý.

@lucijenkaa Já bych to mlíko zkusila úplně vysadit a dát nějaký UM z lékárny. Myslím, že mají právě i bezlaktozovu variantu. A třeba by stačilo dávat malou flašku/málo prostě, jen rituálek. Možná pro začátek právě tu, je sice dražší, ale viděla bys. A pak zkusit nějaký obyčejnější, event. opačný postup. Pokud máš pocit, že mlíko dělá problém, tak bych ho vynechala. Nejsem zastáncem těch UM, ale v tomle případě bych to takhle vyzkoušela.
Alergie může mít různý projev, často průjem, vyrážka na kůži nebo změny na kůži - malé ekzemové flíčky, suchá pokožka. Co znám lidi s alergií na mlíko, všichni z toho mají průjem. Nikdy ne zacpu. Ještě se zkus zamyslet, co jí dáváš k tomu, roli může hrát ještě kombinace s jinou potravinou. A žádná z nich nemusí být alergenem pro Tvé dítě sama o sobě, jen spolu.

Někomu s alergií na mlíko nevadí kysané výrobky, někomu jo. Ale chceš-li mít jistotu, vysadila bych úplně, změny lze obv. pozorovat za měsíc, ale můžeš už třeba za 14 dní.

lu777
4. kvě 2015

@zo_ja souhlas, nejlepší je vysadit úplně, nechat to tělo, aby se trošku uklidnilo... a pak zkusit třeba přidat něco, počkat pár dní nebo týden... člověk musí zkoušet...
nám dr. tehdy řekl, že nevidí důvod vysazovat, dcerka byla v obličeji šedá, kruhy pod očima, pořád průjmy a dieta... vysadila jsem, pak mi řekl, ať zavedu eidam... dala jsem dvakrát kousínek (tak 1 cm) a už jel průjem a zase byla oslabená... takže doktor nedoktor, výsledky nevýsledky jsem ji nechala v klidu, mlíko nedávala delší dobu vůbec a tělíčko se z toho nakonec dostalo samo 🙂
prostě když to tělo něco provokuje, tak je potřeba to respektovat... lepší než zavádět rychle a pak je dítě oslabené a snižuje mu to imunitu celkově..

jhoki
4. kvě 2015

@lucijenkaa Myslím si že krabicové mlíko moc mlíko není. Je tam spousta konzervantů. může jí vadit i to. Když tak čerstvé mlíko kravské. Záleží. jak reaguje na jiné mléčné výrobky. Děti s alergii na kravskou bílkovinu nesnesou jogurty. sýr. máslo. nic. Často mají kožní projevy. hlen a později krev ve stolici. Zkusila bych nasadit laktobacily. ty pomáhají ve spoustě případů. Existuje i intolerance na laktózu. děti mají průjmy po mléku. ale po zakysaných výrobcích a některých sýrech ne. Moje Veru měla získanou intoleranci na laktózu po střevní viroze. dávala jsem jí nutrilon low lactose. průjmy ustaly.

jhoki
4. kvě 2015

@lucijenkaa Ještě mě napadlo...nepila by třeba řídkou kaši přes dudel večer...to by jí zasytilo. Nemela by v noci potřebu mlíka a spala by. Můžeš uvařit dětskou krupičku na vodě a pak tam přidat třeba UM. dudel na kaši...